Šiųmetinėje Plungės rajono dailės olimpiadoje dalyvavo šeši aštuntų klasių ir I–IV gimnazijos klasių moksleiviai. Tarp jų – ir Kulių gimnazijos IIIg klasėje besimokantis Emilijus Klimas. Jis laimėjo trečiąją vietą. Prieš ketverius metus rimčiau menu susidomėjęs vaikinas Plungės vaikų bibliotekos „Kūrybos palėpėje“ surengė savo piešinių parodą.
E. Klimas, neskaitant dailės pamokų mokykloje, – savamokslis. Piešimas jį patraukė gal trečioje klasėje. Kaip pats juokavo, nuo tada bendraklasių yra vadinamas vienu geriausiu klasės piešėju. O rimčiau pieštuką į rankas Emilijus paėmė prieš ketverius metus. Susidomėjo piešimu grafitu.
Parodoje esančiuose darbuose – kosminės raketos, erdvėlaiviai, lėktuvai, karinė technika. Anot jaunojo dailininko, tai jo stichija. Gimnazistas, piešdamas kosminius laivus ar raketas, kartais remiasi pavyzdžiais, esančiais internete, kažkiek juos pakeisdamas. Kiti darbai gimsta galvoje. „Kai kurių raketų piešiniai yra tikrų nuotraukų kopijos. Patikdavo tos nuotraukos, tai perpiešdavau jas“, – pasakojo E. Klimas.
Jau minėta, kad pradžioje vaikinas piešė tik grafitu. Savo darbams naudojo profesionalius grafitinius pieštukus, maišymo „kelmus“, elektrinį trintuką, mechaninius pieštukus ir minkomąjį trintuką. Apie visa tai sužinojo savarankiškai interneto platybėse.
Prieš pusantrų metų E. Klimas ėmė mokytis skaitmeninio piešimo. Tai – piešinio kūrimas kompiuterinėmis programomis, tam yra specialūs ekranai, reaguojantys į specialius rašiklius. „Užtrunka laiko, kol išmoksti, bet man tai gerokai įdomiau nei su grafitu“, – kalbėjo moksleivis.
Šia technika E. Klimas susidomėjo Amerikoje pamatęs draugo sukurtus darbus. Bičiulis ir buvo tas, kuris paskatino plungiškį išbandyti naują piešimo būdą. Kaip ir piešimo grafitu, skaitmeninio piešimo vaikinas taip pat išmoko savarankiškai. Emilijus neslėpė, jog kol kas nežino, ar Plungės rajone dar kas nors tuo užsiima. Tad tikėtina, kad Kulių gimnazijos auklėtinis – pirmoji kregždė, atnešusi tokią techniką.
Vaikino įsitikinimu, tobulėjant technologijoms šitokia meno rūšis turėtų paplisti. O jam šis stilius patinka dar ir dėl spalvų. „Spalvotais piešiniais galima išreikšti gerokai daugiau, taip pat piešimo būdas yra labiau atpalaiduojantis ir patogesnis“, – pabrėžė pašnekovas.
Kaip ir nupieštuose grafitu, skaitmeniniuose piešiniuose vyraujanti tema – raketos. „Vis dėlto bandau nesusikoncentruoti į vieną dalyką, – kalbėjo vaikinas. – Noriu įvairovės – piešti automobilius, gamtos vaizdus, portretus.“
Kaip ir minėta, piešimo E. Klimas išmoko savarankiškai, niekada nelankė meno mokyklos, nors ir buvo pasiūlymų. Jis įsitikinęs, jog mokykloje būtų buvęs įspraustas į rėmus. „Dabar, galima sakyti, susikūriau savo stilių, kuris man patinka ir priimtinas“, – sakė moksleivis.
Tai pirmoji vaikino paroda, o netrukus ji keliaus ir į Kulių gimnaziją.
E. Klimas – vienuoliktokas, artėja metas, kai reiks pasirinkti gyvenimo kelią. Ko gero, nesunku būtų atspėti, kad vaikino mintys krypsta link aviacijos. „Atspėjote, šiuo metu aviacija domiuosi kaip savo karjeros galimybe. Menas būtų kaip pomėgis. Jo niekada neatsisakysiu. Mano tikslas – tobulėti skaitmeninio bei tradicinio meno srityse ir toliau mokytis pačiam“, – atsisveikindamas sakė parodos autorius.