Šeštadienį startavo vienas iš svariausių Plungės renginių – VII Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis, truksiantis penkis savaitgalius iki pat rugsėjo 29 dienos. Šiųmetinis festivalis skirtas Plungiškių draugijos prezidentui, Plungės garbės piliečiui dr. Bronislovui Lubiui atminti.
Septintojo Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio pradžios žiūrovai laukė išsirikiavę prie Oginskių dvaro žirgyno – ten, kaip visada, ir vyks visi festivalio koncertai.
Renginį pradėjęs Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas visiems priminė, kokia iškili asmenybė buvo pernai spalio 23-iąją Amžinybėn iškeliavęs dr. B. Lubys. Jo nuopelnai didžiuliai: pasišventęs pramonininkas, garsus inžinierius, technikos mokslų daktaras, valstybininkas, mecenatas, o svarbiausia – visa širdimi savo gimtąjį kraštą mylėjęs plungiškis. Juk būtent jo iniciatyva 2003 metais atkurta Plungiškių draugija, o 2006-aisiais pradėtas rengti kasmetinis Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis.
Prieš renginį pasisakyti pakviesta ir velionio dr. B. Lubio našlė Lydija Lubienė. Ir Plungiškių draugijai, ir festivalio organizatoriams moteris dėkojo už tai, kad vis dar gyvas jos vyro atminimas. Geru žodžiu dr. B. Lubį prisiminė ir knygą apie jį rašantis profesorius Stasys Vaitekūnas, susirinkusiuosius į festivalį sveikino Seimo narys Jurgis Razma, Plungės rajono savivaldybės meras Albinas Klimas.
Po pasisakymų parką sudrebino trys patrankos šūviai – salvės už tėvynę Lietuvą, už kunigaikščius Oginskius ir festivalį, už plungiškius, Bronislovą Lubį ir visus krašto globėjus.
Sugužėję žirgyno salėn, šimtai žiūrovų koncertą pradėjo stovėdami – mat skambėjo festivalio himnu tapęs M. K. Oginskio polonezas
„Atsisveikinimas su Tėvyne“.
Pirmajam festivalio koncertui įspūdingą programą parengė klaipėdiškiai muzikai: Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (orkestras ir choras), Klaipėdos Žvejų rūmų mišrus kamerinis choras „Cantare“, mecosopranai Jovita Vaškevičiūtė, Indrė Jurgelevičiūtė ir dudukininkas Saulius Petreikis. Kaip pristatė renginio vedėjas muzikologas Viktoras Gerulaitis, klaipėdiškių atvežta Karlo Dženkinso 12 dalių kantata „Stabat Mater“ – itin įspūdingas ir kontrastingas kūrinys, kurio premjera įvyko Klaipėdoje per Jūros šventę ir buvo pavadintas muzikiniu perlu.
V. Gerulaitis buvo visiškai teisus – koncertas, kuriam dirigavo tarptautinių konkursų laureatas Dainius Pavilionis, išties buvo ypatingai iškilus, bet ne gedulingas. Žiūrovai muzikantams plojo stovėdami.