Birželio mėnesį vykusiame Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje vietos politikai nemažai dėmesio skyrė įvairiems paklausimams, pastaboms, aiškintasi dėl klausimų, kurie jaudina rietaviškius. Įspūdis po diskusijos toks, kad esame viskuo nepatenkinti ir labai nedraugiški: bijome vėjo elektrinių, pykstame dėl to, kad kapinėse vandenį naudoja iš svetur atvykę žmonės. Vietos verslininkus erzina į miestelį užsukančios mugės prekiautojai, o kai kuriuos rietaviškius – fontano muzika. Taip ilgai laukėme, kol įrengs mums spalvotą muzikinį fontaną, ir taip trumpai džiaugėmės… Būna ir taip.
Už kapinėse sunaudojamą vandenį mokame visi
Klausimų vietos politikai, kaip minėta, turėjo nemažai. Algimantas Mickus norėjo sužinoti, ar apskaitomas Rietavo kapinėse sunaudojamas vanduo ir kas už jį sumoka. Rietavo komunalinio ūkio vadovas Alvydas Rojus patikino, kad vandens apskaita kapinėse įrengta. Atsakymą papildė ir meras Antanas Černeckis: už kapinėse sunaudojamą vandenį sumoka visi vartotojai – ir įmonės, ir gyventojai. Čia paaiškėjo ir A. Mickaus klausimo esmė: „Vietiniai piktinasi, kad už vandenį sumoka Rietavo savivaldybės gyventojai, o kapus laisto ir iš svetur atvažiavę žmonės.“
Tas pats politikas pastebėjo, kad reikėtų pakeisti prie įėjimo į parką nudaužtą šviestuvą. Patikslinta, kad alėjoje trūksta ne vieno, o trijų šviestuvų. Problema ta, kad tokių šviestuvų, kokie ten įrengti, nėra pirkti. Ieškoma geriausio sprendimo – galbūt likusius vienodus šviestuvus sukelti į vieną vietą, o trūkstamus pakeisti kitokiais.
Albino Maslausko strėlės – verslininkams ir kelininkams
Pasisakė ir liberalas Albinas Maslauskas. Pirmąją pasisakymo dalį jis adresavo „Maximos“ vadovybei. „Pastatykite, prašau, suolelį, kurio reikia seniems žmonėms. Sėdasi dabar žmonės ant vazonų. Matyt, suolelis bus dar didesnė problema, nei buvo duobės prie įvažiavimo remontas.“
Antroji politiko pastaba buvo skirta Lietuvos automobilių kelių direkcijai. „Norėčiau direkcijos vadovus pakviesti, kad dviračiais iš Tverų atvažiuotų į Zorūbėlius. Medumi pavaišinčiau, jeigu dviračiai ir dantys liktų sveiki. Tokio kelio dar nesame turėję. Nuostoliai ir verslui, ir žmonėms.“
Sureagavo į pastarąjį tarybos nario pasisakymą ir meras: „Situacija tikrai bloga. Kelyje bangelė ant bangelės – kopėčių efektas. Savivaldybės prioritetų sąrašuose šis žvyrkelis – aukščiausiose pozicijose, Automobilių kelių direkcijos – kažkur toli, toli. Su Seimo nariu Jonu Varkaliu planuojame važiuoti į direkciją, pajėgas sustiprinsime pasikvietę Jurgį Razmą. Gal pavyks pakeisti kelininkų požiūrį. Nors dabar, kai šalyje pinigai metami tiltų remontams, gali būti labai sudėtinga. Visi projektai, kurie jau buvo pradėti judinti, dėl to sustojo.“
Rietaviškiai nepakantūs nei mugėms…
Vilija Razmienė išsakė vietos smulkiųjų verslininkų nepasitenkinimą dėl į miestelį prekiauti atvažiuojančios mugės. „Kai atvažiuoja mugė, į parduotuves pirkėjai net nebeužeina. Galima tada užrakinti duris. Mokame mokesčius, esame vietiniai, o pelną atiduodame atėjūnams. Kokią naudą mugė duoda Savivaldybei?“ – klausė politikė.
Meras A.Černeckis išsakytai nuomonei pritarė: „Atvažiuoja iš viso „svieto“, susikrauna prie pat bažnyčios. Šitaip neturėtų būti. Savo žmonėms draudžiame uogomis aikštėje prekiauti, prieš Vėlines prekiautojus žvakėmis ir gėlėmis išvarėme prie kapinių, o svetimiems darome išimtis. Sakiau seniūnui, kad taip daugiau nebūtų.“
V. Krajinas siūlė neužkirsti kelio verslui, o siųsti mugę į turgelį, kur ir yra vieta prekybai. „Neatrodysime tokie nedraugiški, o prekybininkai patys galės nuspręsti, ar jiems verta turgelyje prekiauti, ar ne“, – kalbėjo politikas.
…nei fontano muzikai
A. Mickus klausė, ar nėra galimybės pakeisti prie fontano skambančių kūrinių. Pasak jo, kai kuriems gyventojams besikartojanti muzika labai atsibodo – esą jie jau mintinai melodijas išmokę.
Meras A. Černeckis paaiškino, kad, norint tokį norą tenkinti, reikėtų gerokai „pakrapštyti“ piniginę. Vienos dainos perprogramavimas kainuoja maždaug tūkstantį eurų.