Nors pastaruoju metu aistros dėl rajoninių ligoninių uždarymo ir aprimo, tačiau nerimas dėl neaiškios ateities, ko gero, kirba ne tik gydymo įstaigų darbuotojų, bet ir pacientų širdyse. Kad rajonų ligoninės paslaugas suteikia taip pat operatyviai, kokybiškai, kaip ir regioninės, o dirbantys medikai yra puikūs savo srities specialistai, galėjo įsitikinti ir „Plungė“. Į redakciją paskambinęs Varkalių kaimo gyventojas Vaidotas Skierus mus paragino: „Būtinai parašykite, kokie puikūs gydytojai dirba Plungės ligoninėje.“
Praėjusios savaitės trečiadienio ryte Chirurgijos skyriaus vedėją Brūno Aleknavičių sutikome ligoninės direktoriaus pavaduotojos Danguolės Luotienės kabinete. Kadangi gydymo įstaigos vadovas Antanas Martusevičius turėjo neatidėliotinų reikalų, išskubėdamas tarstelėjo: „Paminėkite, kad gydytojas yra puikus specialistas.“
Už ką chirurgas taip giriamas? Kaip sakė B. Aleknavičius, daugiau nei prieš savaitę varkališkis V. Skierus į ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių atvyko kamuojamas aukštos temperatūros ir skausmų. „Didelis nuopelnas – tada budėjusio gydytojo Viliaus Symino. Jis pacientui diagnozavo žarnos pūlinį. Man reikėjo patvirtinti diagnozę ir pasirinkti gydymo taktiką“, – kalbėjo skyriaus vedėjas.
V. Skierui nustatytas ūmus peritonitas, kurį sunku diagnozuoti. Kaip teigė B. Aleknavičius, ši liga itin reta. Plungėje, ko gero, pirmas toks atvejis, o per savo gydytojo darbo praktiką jis susidūrė gal su trimis.
„Pacientui skubiai buvo atliktas magnetinio rezonanso tyrimas. Greitai gavome atsakymą ir jau žinojome, ką daryti. Medicinoje visada yra sunkiausia diagnostika. Kol nežinai problemos, imdamasis veiksmų negali būti tikras dėl sėkmės“, – pasakojo chirurgas.
Tiesa, kaip užsiminė D. Luotienė, nors operacija ir neužtruko labai ilgai, tačiau ją atlikti gali tik abdominalinės chirurgijos gydytojo kvalifikaciją turintis specialistas. „Mūsų gydytojas tokią kvalifikaciją turi“, – patvirtino direktoriaus pavaduotoja.
Anot medikų, jei liga nebūtų buvusi laiku diagnozuota, pasekmės galėjo būti liūdnos. „Paskambinau savo bičiuliui Lietuvos koloproktologų draugijos prezidentui Nerimantui Evaldui Samalavičiui, kuris yra tos srities specialistas. Jis man patarė niekur paciento nevežti ir operuoti vietoje“, – prisiminė gydytojas. Ir pridūrė, kad ligoniams visada pasakoma, jog turi teisę rinktis gydymo įstaigą, gydytoją. Šiuo atveju paciento pasirinkimas buvo Plungės ligoninė.
„Turiu prisipažinti, kad iš aplinkinių sulaukiau nemenko spaudimo ir klausimų, kodėl nevažiuoju operuotis į Klaipėdą. Net automobilis buvo suorganizuotas. Turėjau valandą apsispręsti. Bet mačiau, kaip mane čia prižiūri, ir tikėjau, kad išgydys. Dabar, kaip matote, esu gyvas ir sąlyginai sveikas. Sakyčiau, kad ir namų sienos padeda. Džiaugiuosi savo pasirinkimu“, – pasakojo išrašymui iš ligoninės besiruošiantis V. Skierus.
Varkališkio nuomone, nebūtų jokios logikos, jei Vilniuje sėdintys vyrai nuspręstų uždaryti rajonines ligonines – juk kokybiškas paslaugas žmonės gauna ir mažesnėse gydymo įstaigose. „Čia ir personalo požiūris į pacientą man atrodo kitoks. Juk ne veltui kalbama, kad miesteliuose, kaimuose gyvenantys žmonės yra paprastesni, nuoširdesni. Gal ministrams reikėtų žiūrėti, kad žmonėms būtų geriau, o ne skaičiuoti lovas“, –
dėstė V. Skierus.
Beje, visai neseniai į Plungės ligoninę buvo patekęs žmogus dėl aortos aneurizmos. Pasak D. Luotienės, paciento pervežti nebuvo galima, tad susitarta su specialistu iš uostamiesčio ir jis geranoriškai sutiko atvykti į Plungę, kur padedamas plungiškių chirurgų atliko sudėtingą operaciją.
Dar viena išgelbėta gyvybė. Ir ne regioninėje, universitetinėje, o paprastoje rajono ligoninėje…
Giedrius Repšys,vienas geriausių gydytojų Plungės ligoninėje! Manau, kad daugelis šioje ligoninėje dirbančių su patirtimi,turėtu imti pavyzdį iš jo.