
Tikrai vargiai rasi medžiotoją ar žvejį, kuris nenorėtų būti gudresnis už kitus. Ne vienas gamtos žmogus tiesiog yra fanatikas.
Pažįstu tokį Jurgį. Jis man pasakojo, jog buvo išsiruošęs į žvejybą Skirvytėje (Šilutės r.) su nakvyne. Naktis be miego, parsirado į namus pavakaryje. Suskambo telefonas. Žmogus Jurgiui dėsto, jog kaime vilkas atėjo prie pat namų ir papjovė avį – girdi, gal turi noro plėšrūną nutykoti ir patiesti.
Na, kaip nenorėsi. Papjauta avelė guli gal už šimto metrų nuo daržinės. Šūviui karabinu pats tas. Daržinėje prikrauta šieno. Tai Jurgis užsiropštė ant šieno, praplėtė lentas ir įsitaisė tykoti pilkio. Bet praėjusi naktis be miego – užsnūsi. Tad Jurgis prie avies kojos tvirtai pririšo valą ir jį nutempė iki tykojimo vietos. O tada valą prisirišo prie savo kojos su mintimi, jog atėjęs vilkas ims tampyti avį ir jis, jei bus užmigęs, pabus.
Ir ką jūs manote! Užmigo. Vidurnaktį koja ėmė judėti. Tamsu, bet Jurgis įžiūrėjo vilką ir paleido taiklų šūvį. Taigi žuvies pilna „terba“ ir dar krito pilkis. Tiesa, tai buvo senokai, kai vilkus leido medžioti ištisus metus ir dar premiją mokėjo.
O jau kokias blizges jis daro… Tikrai nerasi jokioje žūklės reikmenų parduotuvėje, gal niekas tokių kaip Jurgio gamybos net nesumano pasidaryti. Tų blizgių, įvairių spalvų, įvairių formų, jis turi kelis šimtus, bet viena besanti pati sėkmingiausia ir yra su užrašu COVID. Ar begali būti įdomiau?..
Norėdami „išdurti“ kolegas, daugelis žvejų savo nuolatinėje vietoje papildomai maitina žuvis. Ta vietelė būna slapta ir apie ją niekam neaiškina. Na, jei esi įžvalgus, eidamas pakrante palei vandenį, priaugusį pilną meldų, rasi prapjautą priėjimą, tai beveik garantuotai čia yra maitinama ir tikrai sugausi kokią žuvelę.
Taip dažniausiai daro gaudantys įvairias neplėšrias žuvis. Tačiau tarp tų žuvelių yra tokių, kad ojojoi. Pastaruoju metu Platelių ežere padaugėjo lynų. Jau žinau ne vieną žvejį, kuriam nebeįdomu sugauti lydeką – kur kas geriau kelių kilogramų lyną. Jis dažniau užkimba nei lydys.
Beje, apie lydekas. Iki šiol sugavę lydį žvejai sakydavo jo svorį, o dabar jau nurodo ilgį. Antai neseniai vienas iš žinomiausių Plungės žvejų Kazimieras Simanauskas sugavo didelę lydeką. Kai paklausiau, kiek svėrė, tai pasakė, jog buvo 110 cm ilgio. Ir dar kai ką išdėstė… Jis ima lydeką, kai jos ilgis ne mažiau kaip 50 cm, nors leistinas – 40 cm. Paklaustas, kodėl, tarstelėjo: „Dėl šventos ramybės…“ Ir dar viena įdomybė. Kazys yra prisižadėjęs ilgesnę nei vieno metro lydeką paleisti. Kažin ar daug rasis tokių žvejų?
kelintu metu straipsnis, nes jau berods 2 metai, kaip leistinas lydekos dydis imti namo 50cm, ne 40cm.