
Sugedo telefonas, nebeveikia planšetė, dirbti nebenori išmanusis dulkių siurblys ar paprastas garintuvas, o gal į dangų nebepakyla dronas? Plungiškiai, neretai ir ne tik jie, jau įprato tokiais atvejais pagalbos ieškoti „Gedimino taisykloje“. Šios taisyklos siela – Gediminas Stonys. Jaunas vyras įvairių įrenginių remonto versle sukasi jau dešimt metų. Įdomu, kaip bėgant metams keičiasi žmonių įpročiai – ar vis dar stengiamės prikelti antram gyvenimui sugedusį daiktą? Kaip pažymi Gediminas, vartotojiška kultūra pas mus dar labai gaji ir tikrai dažnas nematome būtinybės nebeveikiantį įrenginį taisyti. O be reikalo.
Telefonų ir kompiuterių remonto srityje G. Stonys, kaip minėta, sukiojasi dešimt metų. Solidus jubiliejus nedidelei įmonei. Nors pats savęs verslininku Gediminas nevadina. „Labiau amatininkas aš esu. Kol kas dirbu vienas, bet gal jau atėjo laikas kažkiek plėstis“, – prasitarė jis.
G. Stonys – savamokslis meistras, tačiau su metais įgyta patirtis, noras ir užsispyrimas domėtis naujovėmis leido pasiekti užsibrėžtą tikslą – dirbti mėgstamą darbą. „Niekada negalvojau, kad turėsiu savo verslą, bet mano svajonė buvo turėti darbą, kurio pasiilgčiau. Ačiū Dievui, kad esu susikūręs sau tokią darbo vietą. Dabar neįsivaizduoju, kas mane dar turėtų sužavėti, kad viską čia mesčiau“, – kalbėjo Gediminas.
„Gedimino taisykla“ užsiima įvairių elektroninių įrenginių remontu. Čia laukiami visi, kuriems prireikė suremontuoti telefoną, kompiuterį, planšetę. Tačiau panašu, kad darbo sritis pastaraisiais metais netgi labai plečiasi. „Šiuo metu orientuojuosi į išmaniųjų įrenginių taisymą. Žinote, technologijos mane pačios susiranda“, – sakė G. Stonys. Todėl jo jau nebestebina tai, kad į „Gedimino taisyklą“ užsuka žmonės, prašydami suremontuoti dronus, išmaniuosius dulkių siurblius, skalbyklių, netgi automobilių valdymo blokus.
„Buvau kviečiamas pažiūrėti ir kokios bėdos nutiko elektromobiliui“, – šyptelėjo mūsų pašnekovas. Teirautasi ir dėl kavos aparato taisymo.
Šiuo metu Gediminas kaip tik svarsto, ar verta veltis į pastarųjų remonto subtilybes: juk kiekvieno naujo įrenginio remontas reikalauja ir atitinkamos įrangos įsigijimo, detalių užsakymo, tiekėjų susiradimo ir pan. Ir šiandien ant Gedimino „operacinio“ stalo guli iš rikiuotės išėjęs išmanios džiovyklės valdymo blokas, o juk buvo metas, kai tikrai negalvojo, kad gilinsis į tokių įrenginių gedimus.
Gediminui patinka ieškoti priežasčių, kodėl įrenginys neveikia, patinka gilintis į gedimo pašalinimo darbus. Remontą jis prilygina… kūrybos procesui, kuris reikalauja kruopštumo ir žinių. Aišku, per ilgus darbo metus sukaupta patirtis leidžia profesionaliai ir greitai atlikti darbus, tačiau G. Stonio planuose – ir kvalifikacijos kėlimo stažuotės, kursai, greičiausiai užsienyje, nes Lietuvoje jis kol kas nerandantis tokių, kurie galėtų suteikti papildomų žinių. O ir pats turintis tikslą savo sukaupta patirtimi dalytis su kitais: ateinančiais metais planuoja rengti specialius išmaniųjų įrenginių remonto mokymus.
Vis dėlto „Gedimino taisykla“ nėra vien tik išmaniųjų įrenginių remonto vieta. Čia galima įsigyti rašalinių, lazerinių spausdintuvų kasečių. Beje, būtent nuo jų ir prasidėjo plungiškio verslas. Dabar, praėjus dešimtmečiui, Gediminas viliasi, kad ateinančiais metais pavyks labiau susitelkti ties šia paslauga savo klientams. „Gedimino taisykloje“ – ir itin didelis įvairių telefonų priedų pasirinkimas – vien dėkliukų turima apie 500 modelių! Taip pat turima daug įvairių telefonų stikliukų.
G. Stonys neslepia, kad jam patinka iššūkiai, nesvarbu, kad neretai jie pareikalauja daugiau kantrybės, laiko – svarbu rezultatas. „Labai retai būna, kad man nepavyksta ko nors sutaisyti“, – šyptelėjo jis. Ir tai, matyt, suteikia drąsos optimistiškai žvelgti į savo verslo ateitį.