
Ruduo, net jei jau baigėte mokyklą ar universitetą, gali būti lyg antri nauji metai. Rudens sezonas siejamas su pradžia – grįžimu į darbus arba naujos veiklos puoselėjimu. Galbūt tai ir jus paskatins įvesti naujus naudingus įpročius į savo kasdienę rutiną. Išmokite ko nors naujo, lavinkite kūrybiškumą, sąmoningai atsisakykite nekokybiškų daiktų, judėkite daugiau, planuokite – tai įpročiai, kurie praturtins.
Planavimas. Sakoma, kad kuo daugiau turi darbų, tuo daugiau padarai. Negalima nesutikti, tiesa? Kai esi apkrautas, nebeturi laiko blaškytis po socialinius tinklus ar galimybės iki pietų vartytis lovoje. Darbai ir įsipareigojimai verčia atlikti, ką pažadėjus. O suplanuoti krūvą darbų ir nieko nepamiršti irgi reikia mokėti. Yra įvairių technikų, programų, skirtų planuoti ir skirstyti darbus. Jei naudojatės elektronine sistema, užsirašykite visus tos dienos darbus, suskirstydami į kelias grupes: svarbūs, atliekami per kelias dienas, neskubūs. Taip net ilgas sąrašas negąsdins, nes aiškiau matysite prioritetus. Psichologai rekomenduoja atliktas užduotis ne ištrinti, o žymėti kita spalva arba šriftu. Taip elkitės, ir jei naudojatės tradiciniu popieriniu kalendoriumi ar darbo knyga – panaudokite spalvotus žymeklius. Fiksuokite atliktus ir būsimus darbus, kad matytumėte progresą. O už pažangą apdovanokite save. Taip būsite motyvuota toliau versti kalnus. Žinoma, nepamirškite atlikti akių pratimus, jei dirbate prie kompiuterio, pajudėti, išgerti vandens.
Bent 75 minutės aktyvumo. Savaime suprantama – judėti reikia, jei norime būti fiziškai ir psichiškai sveiki, atitolinti ligas, padėti virškinimo sistemai. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja suaugusiesiems per savaitę judėti vidutiniu intensyvumu bent 150–300 minučių. Jei renkatės labai intensyvias treniruotes, reikėtų skirti bent 75–150 minučių per savaitę. Tai nebūtinai reiškia, kad turite plušėti sporto salėje. Galite bėgioti šalia esančiame parke, važinėti riedlente ar riedučiais, minti dviratį, plaukioti. Galų gale, į vieną darbo pusę nueikite pėsčiomis ir vietoje liftų naudokite laiptus. Paskaičiuokite, kiek laiko skirtumėte, ir galbūt jums net nereikės bilieto į baseiną ar sporto klubo abonemento.
Greitam ėjimui į darbą rinkitės patogią avalynę – klasikiniai sportiniai bateliai tam tiks puikiai. Jei darbe vyrauja griežtas darbo etiketas, avalynę pasikeisite. Sportsman.lt elektroninėje parduotuvėje galite rinktis iš itin plačios moteriškų laisvalaikio batų kolekcijos, kurią sudaro „Converse“, „Nike“, „New Balance“, „Adidas“, „Puma“ ir kitų pasaulyje garsių prekių ženklų modeliai (https://sportsman.lt/moterims/avalyne/laisvalaikiui).
Nauja veikla. Išmokite arba patirkite ką nors naujo. Darydami ką nors neįprasto, sau mažiau pažįstamoje aplinkoje, pratinamės prie naujovių ir to, kad nebūtinai galime valdyti situaciją. Visa tai augina ir leidžia geriau pažinti save. Galbūt niekada neteko kopti į kalnus ar turistauti su kuprine ant pečių? Išmėginkite tokias pramogas, kol oras leidžia, ir neatidėkite kitiems metams.
Žygiams į kalnus reikės ne tik pasirengti, suplanuoti maršrutą, bet ir surasti tinkamą aprangą. Rudenį oras permainingas, tad pagriebkite sportsman.lt atrinktus džemperius – batikos stiliaus, vienspalvį, užmaunamą per galvą ar su užtrauktuku (https://sportsman.lt/moterims/apranga/dzemperiai). Žygiui į kalnus ar ekstremalesnei kelionei nepramintais miško takais reikės ir atsparių gamtos išdaigoms, patogių turistinių batų, kurių irgi rasite sportsman.lt elektroninėje parduotuvėje (https://sportsman.lt/moterims/avalyne/turistiniai-ir-zygio-batai). Užsisakykite į namus ne vieną porą – patogiai pasimatuosite, kas netiks – paprastai grąžinsite.
O gal esate labiau elegantiška asmenybė, kuri nenori mirkti palapinėje per rudenišką lietų? Tada jums turbūt patiks badmintonas ar tenisas, kuriuos galima žaisti ir viduje, kai orai pabjūra. Tinkama avalynė būtina šiems sporto užsiėmimams (https://sportsman.lt/moterims/avalyne/tenisui).
Kūrybingumo lavinimas. Kūrybingumas yra geidžiama specialistų savybė. Tokie žmonės geba pasiūlyti įdomių sprendimų ir išeičių iš, atrodo, aklavietės. Kūrybingumą galima ir būtina lavinti. Tą darykite įvairiai – leisdami sau piešti ar lipdyti, net jei nemanote, kad esate gabus. Kurkite tekstus be neįsipareigojimo juos viešinti. Kūrybiškumą puikiai ugdo ir patraukliai parengtos protmūšių užduotys, intelektiniai žaidimai. Nesuklysite į rankas pasiėmę grožinę knygą. O jei dar užsienio kalba – bus dvigubai naudos.
Mažiau nekokybiškų daiktų. Nebūtina tapti minimaliste ar tikėtis per dieną išgelbėti pasaulį, bet šalia jau turimų gerų įpročių – atliekų rūšiavimo, daugkartinio maišelio naudojimo, plastiko mažinimo – dar galima įtraukti atsakingesnį pirkinių planavimą. Kas būtų, jei atsisakytume dar vieno nekokybiškai pagaminto ar nebūtino daikto? Turbūt nieko neprarastume, o sutaupytume. Vos kelis kartus tinkamas naudoti daiktas neužims vietos, ir neteks ieškoti, į kurį konteinerį jį išmesti, ar kam atiduoti, kai jis pabos. Mažiau tikrai yra daugiau. Geriau įsigykite vieną kokybišką ir universalų daiktą nei keletą trumpo naudojimo ir prastų. Tokia mintimi galite vadovautis ir rinkdamiesi sporto, laisvalaikio aprangą bei avalynę. Juk galite įsigyti vienus patogius sportinius batelius, kuriuos naudosite ir pasivaikščiojimams, ir nuvykti į darbą. O sportinė apranga gali praversti ne tik sporto salėje, bet ir kūrybiškai leidžiant laiką namuose ar kelionėje.
Įsisavinkite bent vieną naują įprotį rudenį ir auginkite jį ištisus metus. Žingsnis po žingsnio, ir pajusite pasididžiavimo savimi jausmą. Pasitikintis savimi žmogus gal padaryti didesnį pokytį ir kartu įkvėpti kitus.