![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Spalio 24 dieną sušauktame Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdyje pritarta Savivaldybei nebereikalingų patalpų, esančių buvusiame Lauryno Ivinskio gimnazijos bendrabutyje, pardavimui ir kitiems darbotvarkės klausimams.
Ar sprendimas parduoti patalpas – tinkamiausias?
Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas posėdžiautojams paaiškino, kad į viešame aukcione parduodamo Rietavo savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą planuojama įtraukti pastato Žaliojoje g. 23 dvi nedideles gyvenamąsias patalpas – pirmame aukšte 18,33 kv. m ir antrame aukšte 17,68 kv. m – bei visą trečią aukštą (459,88 kv. m).
Prieš nutariant sprendimo projektą teikti Savivaldybės tarybai, Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto pirmininkas Albinas Maslauskas pastebėjo, kad Savivaldybės administracija pirmiausia turėtų vykdyti savo įsipareigojimus – apmokėti ESO už sutartus darbus.
Kolegai pritarė ir šiame pastate butą turintis Mindaugas Litvinas.
V. Dičiūnas sakė nelabai suprantąs, apie ką kalbama, bet pažadėjo išsiaiškinti situaciją ir problemą, jeigu tokia yra kilusi, nedelsiant išspręsti.
Viktoras Krajinas abejojo, ar sprendimas parduoti patalpas – tinkamiausias. „Žinau, kad yra žmonių, socialinio būsto laukiančių tiek ilgai, kad vaikai net spėjo užaugti. Kodėl negalime laisvose patalpose įrengti butų socialiai remtiniems žmonėms? Kam viską išparduoti?“ – stebėjosi socialdemokratas.
Politikui paaiškinta, kad nenaudojamas patalpas reikia ne tik laikyti, bet ir išlaikyti, o tai kainuoja. „Socialiniams būstams įrengti pinigų neturime, o jų laukiančiųjų eilės kartais nemažėja ir dėl to, kad žmonės renkasi, kur nori gyventi – ne visi pasiūlyti būstai jiems patinka“, – sakė meras Antanas Černeckis.
Stovyklautojai miega apleistose patalpose
Be didelių diskusijų pritarta tam, kad būtų rengiamas ir įgyvendinamas projektas „VšĮ „Rietavo žirgynas“ pastato rekonstrukcija pritaikant viešiesiems poreikiams“. Posėdžiautojai informuoti, kad įvykdžius projektą bus išplėstos arklidės.
Juozas Barsteiga domėjosi, ar neplanuojama tvarkyti patalpų, kuriose per vasaros stovyklas, organizuojamas žirgyne, miega vaikai. „Tos patalpos labai apleistos, būtinai reikėtų jas sutvarkyti“, – pažymėjo politikas.
Rekonstruos gaisrinės patalpas
Jau nuo tada, kai Tverų gaisrinė perėjo Savivaldybės žinion, kalbama, kad būtina rekonstruoti pastatą, o ypač garažą, nes į turimą šiuolaikinė ugniagesių mašina net netilptų.
Suprasdami situaciją komiteto nariai lengva ranka palaimino ketinimą parengti ir įgyvendinti projektą „Rietavo savivaldybės Tverų gaisrinės pastato rekonstrukcija“. Savivaldybė įsipareigoja prisidėti prie projekto finansavimo ne mažiau kaip 20 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų ir padengti visas netinkamas finansuoti, tačiau projektui įgyvendinti būtinas išlaidas.
Išskirs kabinetą
Dešimt metų savo veiklą vykdanti asociacija Rietavo trečiojo amžiaus universitetas (TAU) šiemet iš pagrindinių Plungės technologijų ir verslo mokyklos Rietavo filialo rūmų, kuriuose glaudėsi nuo pat įsikūrimo, turėjo išsikraustyti. Veiklai vykdyti jiems skirtos patalpos, esančios virš valgyklos. Bėda ta, kad ten nėra tinkamo kabineto, reikalingo dokumentams laikyti.
Gavus asociacijos prašymą dėl patalpų skyrimo, nutarta TAU perduoti pagal panaudos sutartį 5 metų laikotarpiui neatlygintinai valdyti negyvenamąsias patalpas (15,84 kv. m), esančias Plungės g. 18.
Komitetas tokiam sprendimo projektui neprieštaravo.
Deleguos skyriaus vedėją
Tarybai teikti nuspręsta ir sprendimo projektą deleguoti Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vedėją Juozą Albauską į vidaus reikalų ministro įsakymu sudaromą Telšių regiono integruotos teritorijų vystymo programos koordinavimo grupę pakaitiniu nariu.
Posėdžiautojams paaiškinta, kad prireikus J. Albauskas pakeistų grupėje dirbantį Rietavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Antaną Aužbikavičių.
Prikeltas iš „numirusių“
Pritarta ir sprendimo projektui, kokių savivaldos praktikoje retai pasitaiko. Netekusiu galios pripažintas Savivaldybės tarybos gegužės mėnesį priimtas sprendimas nurašyti mokyklinį autobusą „Volkswagen LT46“.
Nurašyto autobusiuko, kurio dar nebuvo spėta išardyti ir likviduoti, prireikė Tverų seniūnijai. Galvoti ir bėdos spaudžiami žemaičiai „sumetė“, kad iš dviejų transporto priemonių – nurašytojo ir byrančio seniūnijos autobuso – galima sulipdyti vieną, bet normaliai riedantį mokyklinį autobusiuką. Kaip tarė, taip ir padarė. Tveriškių surinktas „naujadaras“ perėjo techninę apžiūrą ir toliau rieda seniūnijos keliais.
Atsibodo mero pezalai. Nėra būstams pinigų. Atsisako žmonės būstų. Kiek pasiūlėt??? pagal taisykles kiek galima atsisakyt ir kiek išbraukėt iš eilės? Ar privaloma būt kažkokio valdininko dukra, kad gautum būstą „iš lempos” be jokių eilių? Kiek lieka pinigų socialinei paramai, kurie grąžinami metų gale? Kas geriau veikia, pažintys ar isterijos? Kaip turi prasigert kad sulauktum dėmesio? gana tų šabloniškų nukopijuotų frazių. Neturit gerbiamasis ką pasakykit tai nors nespjaudykit į veidą.
parduos pigiai, tada pirks kitur brangiai soc bustams 🙂 toks biznis