Tokiais žodžiais konkūrą Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurei laimėti apibūdina jį organizuojančio Žemaičių dailės muziejaus vyr. rinkinių saugotoja Danutė Einikienė. Šeštosios jojimo per kliūtis varžybos, kurios įtrauktos į festivalio repertuarą, vyko praėjusį sekmadienį Plungėje, Mykolo Oginskio žirgyno stadione. Savo jėgas išbandė apie pusšimtį iš visos Lietuvos suvažiavusių raitelių ir žirgų.
Šį tradiciniu tapusį konkūrą Žemaičių dailės muziejus rengia talkinant jojimo sporto klubo „Rafaella“ prezidentei Genutei Šakienei ir žirgų sporto entuziastei Juditai Stankutei.
Sekmadienio rytą į varžybas susirinkusius dalyvius ir gausų būrį žiūrovų organizatorių vardu pasveikino J. Stankutė, vėliau – Seimo narys Jurgis Razma ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.
Konkūro tikslas – priminti kunigaikščio Mykolo Oginskio ir jo šeimos pastangas ir indėlį išsaugant maždaug prieš 5 tūkstančius metų į Lietuvos teritoriją patekusius ir ties išnykimo riba atsidūrusius žemaitukus. Rūpindamiesi jais, kunigaikščiai savo dvare įsteigė žirgyną, kuriame, be kitų veislių arklių, turėjo daug šių minėtųjų žirgų – ištvermingų, nereiklių, laikytų lietuvių kovų su kryžiuočiais simboliu.
Jojimo per kliūtis varžybos, skirtos festivalio taurei laimėti, kasmet pritraukia geriausius žirgų sporto atstovus iš visos Lietuvos. Šiemet rungėsi apie 50 raitelių iš Pagėgių, Priekulės, Gargždų, Palangos, Klaipėdos, Joniškio, Šiaulių, Anykščių, Lazdijų, Telšių ir kt. Tarp jų – gausus būrys tarptautinių varžybų dalyvių ir prizininkų: Kostas Gaigalas, Aleksas Seilius, Kristupas Petraitis, Pranas Milkintas, Raimonda Samušytė, Rimas Rimkus, Tadas Šeškas.
Sportininkų ir žirgų duetai varžėsi ne tik dėl pagrindinės Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurės, bet ir dėl dar dviejų – mero A. Klišonio ir Seimo nario J. Razmos – taurių.
Pirmajame konkūre, kuriame kovota dėl mero A. Klišonio taurės (kliūčių aukštis – 110 cm), jėgas išmėgino apie 30 raitelių. Atskirai varžėsi atvirosios klasės dalyviai ir jauniai. Atvirojoje klasėje nepralenkiamas buvo K. Gaigalas su žirgu Cindi. Antrąją vietą laimėjo T. Šeškas su Juta, trečiąją – A. Seilius, jojęs su Amaranth. Tarp jaunių visas prizines vietas nuskynė merginos: pirmąją vietą iškovojo Laura Fiodorovaitė su Sanremo, antroji kliūčių ruožą įveikė Aistė Beržonskytė su Donerhalda, trečioji – Airida Vaikšnytė ir Ramzis.
Varžantis dėl Seimo nario J. Razmos taurės kliūtys jau buvo pakeltos į 120 cm aukštį. Šiame konkūre rungtyniavo 32 duetai. Pirmoji atjojo R. Samušytė su Hete, antrąją vietą laimėjo Mantas Šeškas su Haku, trečiąją – su Eurinetu jojęs K. Gaigalas.
Trečiasis konkūras – dėl Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurės – buvo pats sudėtingiausias. Raiteliams ir žirgams teko įveikti 130–135 cm aukščio kliūtis. Po pirmojo jojimo, kuriame dalyvavo 25 sportininkai, dešimt geriausiųjų, kurie negavo baudos taškų, buvo pakviesti persirungti. Paskui duetai išsirikiavo tokia tvarka: pirmąją vietą, o kartu ir pagrindinę – festivalio – taurę laimėjo Andrius Buzas iš Žagarės ir jo žirgas No shit, antroji liko pernai šią taurę pelniusi R. Samušytė su Hete, trečiasis – T. Šeškas ir jo žirgas Evelka. Ankstesnės festivalio taurės yra iškeliavusios į Kauną, Vilnių, Šiaulius, Pagėgius.
Susirinkusieji į varžybas turėjo galimybę ne tik pasidžiaugti ypatinga žmogaus ir žirgo ištvermės ir grožio harmonija, bet ir pavažinėti karieta, pajodinėti poniu. Be to, buvo galima pasigrožėti dailiojo jojimo atstovės Rasos Augustienės iš Viešvilės ir iš Drevernos atvykusio gimnastikos ant žirgo mėgėjų būrelio, kuriam vadovauja žinomas raitelis Antanas Ruškys, pasirodymais. Netrūko ir linksmybių – skambėjo ansamblio „Rokunda“ atliekama muzika, kvepėjo dalyviams ir žiūrovams išvirta žuvienė.