
Viena iš didžiausių šiuolaikinį pasaulį kamuojančių problemų – narkomanija. Į jos liūną įklimpus, išbristi – nepaprastai sunku. Daugybė įstaigų, organizacijų sukuriamos kovoti su šia baisia priklausomybe. Lapkričio pirmąją minima Tarptautinė narkotikų vartotojų diena, būtent jai paskirtas trečiadienį Plungės kultūros centre vykęs pramoginis renginys jaunimui „(Ne!) Paskutinė dozė“.
Nors šiam renginiui parinkta ganėtinai liūdną atspalvį turinti tematika, vakaras dvelkė šiluma ir jaukumu.
Talentingas Plungės jaunimas gausiai susirinkusiems žiūrovams pristatė gražų koncertą, suteikdamas galimybę susipažinti su įvairių užsienio žvaigždžių gyvenimais. Žvaigždžių, kurių likimai pažymėti tragišku narkomanijos šešėliu…
Vaidindami, skaitydami eiles, jaunieji Plungės menininkai atskleidė skaudžiausius narkomanų išgyvenimus, apnuogino tamsią jų kasdienybę, iš kurios gimė kūryba, gyva iki šių dienų.
Vaidinimai persipynė su dainomis. Plungiškės merginos atliko garsios amerikiečių dainininkės Judy Garland (1922-1969 m.) kūrinį „Somewhere over the rainbow“. Nors J. Garland mirusi pakankamai seniai, šią jos dainą visi puikiai žino, o įvairiausi atlikėjai perdainuoja iki šiol.
Tą vakarą sudainuota ir pora rokenrolo karaliaus Elvio Presley (1935-1977 m.) hitų: „Fever“ ir „Black velvet“. Taip pat pravirkdančiomis melodijomis garsėjusio Keith Whitley (1954-1989 m.) daina „When you say nothing at all“, popso karaliaus Michael Jackson (1958-2009 m.) hitai „Man in the mirror“ ir „You are not alone“ bei Marilyn Monroe (1926-1962 m.) „I wanna be loved by you“.
Koncerte ne tik vaidinta ir dainuota. Pagerbdama garsius šokėjus, vaikinukų šokių grupė „Unknown artist“ surengė kvapą gniaužiantį breiko pasirodymą, o merginos sušoko gracingą baletą.
Muzikinių pasirodymų metu scenos gale buvo tapomos paveikslų kopijos.
Trumpu žodžiu tą vakarą paminėti ir daugelis kitų užsienio žvaigždžių, kurių gyvenimus pasiglemžė narkomanija: aktoriai, rašytojai, dainininkai, modeliai bei kiti.
Vakaro kulminacija tapo ištraukos iš filmo apie narkomanus „Requiem for a dream“ (2000 m.). Sukrečiantys vaizdai, ypač suvokiant, kad tokia narkomanų kasdienybė, o gal net dar baisesnė, salėje nepaliko nė vieno abejingo žiūrovo.
Visiems tą vakarą dainavusiems, šokusiems, vaidinusiems, tapiusiems renginio dalyviams įteikti padėkos raštai. Na, o gausiai susirinkusiam jaunimui renginio vedėjos palinkėjo visuomet pasirinkti teisingai… O štai tokie viename iš vakaro vaidinimų ištarti žodžiai: „Gyvenimas – tai ne vienas gramas amfetamino. Tai kur kas daugiau“.