Ketvirtadienį posėdžiavusi Savivaldybės taryba antrąjį kartą tvirtino Plungės miesto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros objektų sąrašą ir darbų vykdymo eiliškumą. Prieš tai patvirtintąjį pakoreguoti privertė Telšių gatvės gyventojai, priešinęsi tam, kad yra nuleisti į devintąją sąrašo vietą.
Vasario pradžioje, perskaitę laikraščius, Telšių gatvės gyventojai sužinojo, kad sausio 29 dieną Savivaldybės taryba patvirtino Europos Sąjungos finansuojamos Plungės miesto vandentvarkos objektų eiliškumą. Žmonės pasipiktino. Mat Telšių gatvė, kuri yra viena iš seniausių, ilgiausių, gausiausiai gyvenamų, be to, žemiau kapinių ir netoli Babrungo, buvo nuleista į devintąją sąrašo vietą.
Siekdami pakilti aukščiau, gyventojai ėmėsi žygių. Visų pirma jie savo interesų ginti ėjo į Savivaldybės tarybos posėdį. Žmonės aiškino, kodėl juos, o ne kitus vandentiekio ir kanalizacijos tinklai turėtų pasiekti pirmiausiai. Svarbiausia tai, kad jų gatvė – žemiau kapinių. Todėl vanduo jų šuliniuose užterštas, jį naudoti maistui pavojinga. Vandentiekio jie neturi, todėl vandenį yra priversti pirkti iš parduotuvių.
Kitas svarbus dalykas – daugelio šios gatvės gyventojų nuotekos pakliūva ne kur kitur, o į Babrungą. Žmonės siūlė: pirmiausia sutvarkyti tas gatves, kurios savo nuotekomis teršia Babrungą ir tik paskui imtis tų, kurios atokiau nuo upės, naujesnės, mažiau apgyvendintos.
Tiesa, gyventojus piktino ir tai, kad tarp Plungės miesto vandentvarkos objektų pakliuvo ir kelios Varkalių kaimo gatvės. Kuo varkališkiai geresni už plungiškius?
Ledai pajudėjo: taryba nutarė, kad į gyventojų išsakytus argumentus būtina atsižvelgti, o sąrašą peržiūrėti ir tvirtinti iš naujo.
Antrąkart gyventojai savo nuomonę išsakė Vietos ūkio ir ekologijos komiteto nariams. Savo interesų ginti žmonės stojo ir trečiąjį sykį – ketvirtadienį Savivaldybės tarybos posėdyje.
Dabar tarybos nariams buvo pateikti jau du vandentvarkos objektų sąrašo variantai: toks, koks buvo patvirtintas sausio 29-ąją, ir pakoreguotas. Jame Telšių gatvė iš devintosios pakilusi į septintąją vietą. Gyventojai sakė pakoreguotajam variantui pritariantys ir prašė tarybos narių balsuoti būtent už jį.
Kadangi neseniai paaiškėjo, jog lėšos šiam vandentvarkos projektui gerokai apkarpytos (nuo 50 mln. Lt iki 37 mln. Lt), Telšių gatvės gyventojai baiminosi, kad, likę devintojoje vietoje, jie vandentiekį ir kanalizaciją matys kaip savo ausis. Septintoji vieta sąraše lyg ir garantuoja, kad pinigų Telšių gatvei užteks. Tiesa, dalis Telšių gatvės (nuo Kepyklos g. iki Ramunių g., ties kapinėmis esantys namai) pakliuvo net į pirmąją sąrašo vietą.
Prieš balsuodami už naująjį sąrašą, tarybos nariai kiek nerimavo. O kas, jei į kitą tarybos posėdį su savomis pretenzijomis ir argumentais ateis kitų kvartalų gyventojai? Tačiau tarybos narių rankos kilo už pakoreguotąjį, Telšių gatvės žmones nudžiuginusį variantą.
Paradoksalu tai, kad Varkalių kaimo gatvės, kurias Telšių gatvės gyventojai siūlė apskritai išbraukti iš sąrašo, naujojoje eilėje iš penktosios… pakilo į ketvirtąją vietą. Jai vietą užleido Miškų, A. Zubovo ir P. Pukio gatvės, nukritusios į 13-ąją vietą, J. Žilevičiaus gatvė ir skersgatvis, Purienų ir Vėjo gatvės iš 6-osios – į 10-ąją. Kiti kvartalai sąraše kilstelėjo į viršų.