Apie tarptautiniu mastu išgarsėjusį, 1990-ųjų metodais sąskaitas suvesti bandžiusį plungiškį Kęstutį Klemauską būtų galima pajuokauti kažkada eteryje skambėjusios populiarios reklamos žodžiais: „Kartą paragavęs negali sustoti.“ Penktadienį Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą, kad baigtas šio 38-erių metų vyro atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų. Tiesa, dėl minėtojo nusikaltimo kaltinimai pateikti ir K. Klemausko 40-metei šeimos narei.
Skaitytojams priminsime, kad pirmą kartą plungiškio vieno autoserviso direktoriaus pavardė kriminalinėse naujienose pasirodė 2020 m. rugpjūtį. Tada Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (KAVPK) pranešė, jog bendradarbiaujant su Airijos ir Šiaurės Airijos teisėsaugininkais atskleista tarptautinė nusikaltėlių grupuotė, kuri platino narkotikus dideliu mastu, plovė pinigus, užsiėmė prekyba žmonėmis. Įtariama, kad šios gaujos vadeiva – K. Klemauskas. Operacijos metu buvo sulaikyta 10 asmenų, du iš jų – Lietuvoje. Per kratas aptikta daugiau kaip 136 000 eurų ir 12 400 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų. Tyrimas dėl šios nusikalstamos veikos vis dar nebaigtas.
Iki sulaikymo K. Klemauskas spėjo nuveikti ir daugiau. Kaip įtariama, 2020 m. gegužę vykdydami jo užsakymą Klaipėdos rajono gyventojai Egidijus Šlioža ir Vitalijus Novokreščenovas padegė Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Mindaugo Kauno šeimos automobilį „Audi A7“. Tiesa, padegimo užsakovas paaiškėjo tik praėjusių metų balandį. Byla perduota Plungės apylinkės teismo Plungės rūmams, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių pradėti jos nagrinėti vis nepavyksta. Įtariama, jog K. Klemauskas padegimą galimai užsakė dėl to, kad jo įmonė nelaimėjo vieno iš Savivaldybės administracijos organizuotų viešųjų pirkimų.
Šių metų pradžioje KAVPK išplatino pranešimą, jog komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai nustatė ir sulaikė kai kuriuos asmenis, įtariamus piktnaudžiavimu ir padėjimu legalizuoti nusikalstamu būdu gautą turtą. Čia ir vėl figūruoja K. Klemausko pavardė. Pranešime minima, kad tęsiant minėtąjį tarptautinį itin didelės apimties tyrimą gauta duomenų apie susivienijimo lyderiu įvardijamo plungiškio piniginių lėšų, galimai gautų iš nusikalstamos veikos, legalizavimą. Dėl pastarųjų nusikalstamų veikų tyrimas buvo atskirtas į atskirą ikiteisminį tyrimą. Šių metų sausio viduryje Plungės mieste ir rajone policijos pareigūnai sulaikė K. Klemausko šeimos narę (61 m.) ir vienos jo įmonių buhalterę (43 m.). Tą pačią dieną uostamiesčio teisėsaugininkai atliko kratas šių asmenų gyvenamosiose ir darbo vietose. Buvo rasta daugiau kaip 60 000 eurų grynaisiais bei tyrimui reikšmingų daiktų ir dokumentų. Šiame tyrime įtarimai dėl nusikalstamų veikų padarymo pareikšti penkiems asmenims, tarp jų – 56 metų advokatui.
Tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu taip pat atskirtas iš jau minėtojo itin didelės apimties teisėsaugos pareigūnų atliekamo tarptautinio tyrimo.
Kaip rašoma pranešime, dar 2020 m. rugpjūtį uostamiesčio teisėsaugininkai gavo duomenų apie K. Klemausko kelionę į Airiją. Kaip įtariama, į užsienį jis vyko įsigyti didelių kiekių narkotinių medžiagų. Šia informacija buvo nedelsiant pasidalyta su Airijos pareigūnais. Atlikę didelio masto sulaikymų ir kratų operaciją Lietuvoje, Airijoje ir Šiaurės Airijoje, teisėsaugininkai gavo papildomos informacijos apie plungiškio galimai paslėptus narkotikus Airijoje. Netrukus viename Dublino parke policija rado beveik 300 gramų (apie 150 g gryno) kokaino, kurį, kaip įtariama, ten paslėpė K. Klemauskas. Skaičiuojama, kad šios narkotinės medžiagos kaina nelegalioje rinkoje yra apie 21 tūkst. eurų.
Tyrimo metu surinkta duomenų, kad narkotikus vyrui įsigyti padėjo 40-metė šeimos narė, šiuo metu dirbanti vienoje iš jo įmonių. Moteris į teisėsaugos pareigūnų akiratį anksčiau nebuvo patekusi. Tyrimo duomenimis, abu bendrininkai kokainą įgijo su tikslu jį platinti Airijoje.
Byla perduota Klaipėdos apygardos teismui.
Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 straipsniu, asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.