Ketvirtadienio popietę teko neplanuotai stabdyti Lentpjūvės gatvės remonto darbus ir kviesti atitinkamas tarnybas – darbininkams atkasus vamzdį pastebėta, kad iš jo į greta esantį upelį teka teršalai. Specifinis kvapas išdavė, kad tai – naftos produktai. Minėtasis upelis jungiasi su miesto parko tvenkiniais, tad į darbą skubiai kibo aplinkosaugininkai. Turima įtarimų, kad šis taršos šaltinis gyvavo ne vienerius metus, ir tik atsitiktinumo dėka išaiškėjo, kas vyksta po žeme.
Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informavo, kad balandžio 28 dieną minėtasis įvykis fiksuotas Lentpjūvės g. 3A. Ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie didelį kiekį išsiliejusių naftos produktų. Atvykus nustatyta, kad atliekant kelio remonto darbus darbininkai atkasė 500 mm vamzdį, iš kurio į upelį teka teršalai (naftos produktai), o upelis jungiasi su parko tvenkiniais. Stabdant teršalų nutekėjimą, vamzdis apkastas žemėmis.
Į įvykio vietą atvyko UAB „Plungės vandenys“, Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos, Plungės rajono savivaldybės atstovai. Didesnės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pagalbos neprireikė.
Kad į aplinką patenkantys teršalai – rimtas dalykas, o įrodymų – daugiau nei reikia, buvo aišku vien iš aromato: atkastoje trasoje susikaupęs vanduo skleidė išsyk užuodžiamą aitrų kvapą. Kad greičiausiai tai yra naftos produktai, patvirtino ir įvykio vietoje sutiktas Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Dovydas Rubežius.
„Užfiksavome paviršinių vandens nuotekų tinklų taršą. Kiek mums žinoma, remontuojant kelią buvo pastebėta, kad užsikišusi pralaida, o atliekant ardymo darbus pamatyta, jog kartu su vandeniu pradėjo bėgti kažkokie naftos produktai. Dabar pagrindinis mūsų darbas – bandyti nustatyti taršos šaltinį. Apie mėginių ėmimą kol kas negalvojam, nes kaip ir aišku, kad tai – naftos produktai. Laukiam kol atvyks „Plungės vandenų“ atstovai su brėžiniais, bandysim žiūrėti, kur ta trasa eina, kas kur pajungta, bandysim nustatyti, iš kur tarša atiteka. Imsimės visų priemonių, kad teršalai nenutekėtų iki parko tvenkinių“, – komentavo aplinkosaugininkas.
Lentpjūvės gatvės remonto darbus vykdo UAB „Plungės Jonis-S“. Vienas iš bendrovės darbų vadovų Romas Ivinskis minėjo, jog kol kas dėl įvykio teko pristabdyti darbus, bet neilgam. Vyras neslėpė, jog toks radinys, kai trasoje pradeda bėgti vaivorykštinis – naftos priemaišų turintis – vanduo, nestebina. „Per tiek metų, kiek dirbam, būna, kad žemėj dar nuo tarybinių laikų visko randam. Juk tuomet niekas nieko nežiūrėjo, niekam nerūpėjo: dyzelinas, tepalai – viskas į gruntą ėjo. Gal ir kitur taip yra, tik taip sutapo, kad čia aptikome. Nebūtume kasę, niekas ir toliau nebūtų pastebėjęs“, – dėstė darbų vadovas.
Kaip minėta, upelis, į kurį tekėjo teršalai, jungiasi su parko tvenkiniais. Pasigirdo svarstymų, jog dabartinis įvykis galbūt galėtų paaiškinti, kodėl prieš kurį laiką kai kuriuose iš šių tvenkinių pradėdavo gaišti žuvys. Tuomet to priežastis nebuvo iki galo aiški.
Kitą dieną Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Renata Stankuvienė informavo, jog tyrimas dėl Lentpjūvės gatvėje užfiksuotos taršos tebevyksta, tarša buvo lokalizuota, tačiau, kas yra jos šaltinis, iš kur naftos produktai atiteka, nustatyti dar nepavyko.
Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėjas Arvydas Liutika penktadienį taip pat komentavo, jog taršos šaltinio nustatyti kol kas nepavyko. Jo manymu, tai sudėtinga – juk viskas po žeme. Lentpjūvės gatvė – pramoniniame rajone, o čia veikiančių įmonių, sklypų savininkai gali būt pasikeitę ir ne po vieną sykį, todėl visus galus susekti nėra lengva. Tuo labiau kad visiškai neaišku, kas ir kaip po ta žeme paklota. Anot A. Liutikos, vamzdynai seni, užsikišę, todėl ir panašių avarijų galima tikėtis.