
Gegužės 20 dienos pavakarę rietaviškiai buvo pakviesti pasivaikščioti su Mikalojumi Konstantinu Čiurlioniu. Skambant dailininko ir kompozitoriaus sukurtai muzikai, nueita nedidelė kūrėjo gyvenimo atkarpa, siejanti jį su Rietavu.
Kultūrinės topografijos renginių programos „Čiurlionio Lietuva“ dalyvius, keliaujančius nacionaliniu M. K. Čiurlionio kultūros keliu, šiemet simboliškai sujungia tema „Miškas – miestas“.
Kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio nacionaliniame kelyje – septynios savivaldybės: Varėna, Druskininkai, Vilnius, Kaunas, Plungė, Palanga ir Rietavas. Tai dar vienas faktas, kuriuo didžiuojasi rietaviškiai – juk taip smagu žinoti, kad krantine, kuria kasdien vaikštome, kažkada vaikščiojo, o gal ir įkvėpimo savo darbams sėmėsi anuomet jaunas muzikantas M. K. Čiurlionis.
M. K. Čiurlionis 1889–1892 metais gyveno ir mokėsi Plungėje Mykolo Oginskio įkurtoje muzikos mokykloje, grojo dvaro orkestre. Kartą, o gal ir du kartus per metus plungiškiai orkestrantai atvažiuodavo koncertuoti drauge su kunigaikščio brolio Bogdano Oginskio orkestru. Pasakojama, kad būtent Rietave, terasoje ant buvusios ledainės, jungtinis orkestras pirmą kartą atliko pradedančiojo kompozitoriaus M. K. Čiurlionio sukurtą muzikos kūrinį.
Šią ir dar daugiau istorijų, siejančių Rietavą su genialiuoju kompozitoriumi ir dailininku, edukacinio renginio dalyviams papasakojo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas. Lydimi vyriausiojo muziejininko būrelis smalsuolių, norinčių daugiau sužinoti apie M. K. Čiurlionio kūrybą, vaikštinėjo kunigaikščio B. Oginskio muzikantų krantine, klausėsi įdomių įžvalgų apie dailininko paveikslus. Muzikantų saloje V. Rutkauskas priminė, kad visoms Malūno tvenkinyje esančioms saloms suteikti vardai pagal M. K. Čiurlionio paveikslų pavadinimus. Atkreiptas dėmesys, kad Ramybės sala labai panaši į menininko paveiksle „Ramybė“ pavaizduotą salą. Taigi… galbūt būtent Rietavo dvaras įkvėpė jaunąjį dailininką nutapyti šį kūrinį.
Renginio dalyviai nusifotografavo atminimui ant romantiško tiltelio į Muzikantų salą, kurioje kažkada grojo orkestrantai, o dabar žaliuoja Mikalojaus Konstantino ir Sofijos Čiurlionių garbei pasodinti liepa ir ąžuoliukas. Trumpam sustoję simbolinių Čiurlionių vaišių, dalyviai aptarė, ką pamatė ir išgirdo.