Plungėje, Telšių g. 21, įsikūrusi IK odontologijos klinika prieš pusmetį įsigijo ir jau „prisijaukino“ ypač modernią vokiečių gamybos dantų restauravimo įrangą CEREC CAD/CAM, kurią sudaro trys pagrindinės dalys: trimatis lazerinis skeneris, dantų dizaino ir frezavimo įrenginiai. Ši aparatūra gydytojui odontologui leidžia dantų restauraciją atlikti per keletą valandų ir apsieiti be dantų techniko paslaugų.
Kaip pasakojo IK klinikos savininkė, gydytoja odontologė Inga Kniukštienė, CEREC įranga jai į akį krito prieš porą metų lankantis vienoje iš tarptautinių parodų. Nuo tada pradėjusi svarstyti, kad reikia ją įsigyti. Maždaug prieš pusmetį sumanymas buvo įgyvendintas – CEREC įrenginiai „atkeliavo“ į IK odontologijos kliniką. „Tai naujausios kartos CEREC aparatūra, kuri gydytojui odontologui leidžia teikti ypač aukštos kokybės dantų restauravimo paslaugas. Šia įranga restauruoti dantys – puikiai suderinti su natūraliais, ilgaamžiai, funkcionalūs ir gražūs. O procedūra – greitesnė, paprastesnė ir netgi pigesnė, nei buvo“, – sakė I. Kniukštienė.
Gydytojas odontologas dantį ar dantis visų pirma paruošia restauravimui – išgydo ir nušlifuoja. Tada jau darbui pasitelkiama CEREC įranga. Pirmiausia – skeneris. Juo burnoje skenuojama restauravimo vieta – gauta informacija siunčiama į kompiuterį. Skenavimas burnoje trunka vos keletą minučių. Procedūra, skirtingai nei tradiciniai atspaudai, pacientui nesukelia jokių nemalonių pojūčių. Į burną nebededama jokia masė, nieko nebereikia laikyti sukandus.
Paskui darbo imasi CEREC „dizaineris“ – tai yra speciali kompiuterinė programa, kuri, naudodama skenerio perduotą informaciją, sumodeliuoja danties restauraciją.
Paskutinysis etapas – gamyba. Gydytojas odontologas į frezavimo aparatą CEREC įdeda stiklo keramikos (kitaip dar vadinamo porceliano) blokelį, o kompiuteris siunčia nurodymą, ką iš jo reikia „išdrožti“. „CEREC įranga leidžia mums pagaminti viską, ko reikia 1–4 dantų restauravimui – nuo porcelianinių įklotų (plombų), užklotų iki vainikų ir porceliano laminačių. Taigi rankų darbo nebelieka, na, nebent paciento pageidavimu dar ką nors reikia patobulinti“, – kalbėjo I. Kniukštienė. Aparato išfrezuotas gaminys nupoliruojamas arba padengiamas glazūra, paskui dar 10 minučių „kepamas“ keramikos krosnyje ir jau dedamas bei tvirtinamas burnoje.
Gydytojos teigimu, ši įranga skirta keturiems IK klinikos odontologams, be to, ji naudojama Klaipėdoje įsteigtame šios klinikos filiale. „Gydytojai tikrai džiaugiasi: turėdami tokią įrangą, galime dirbti švariai ir greitai, nebesame priklausomi nuo dantų technikų, kurių darbas užtrunka keletą savaičių“, – pranašumus vardijo klinikos savininkė.
CEREC aparatas frezuoja ne tik keramiką, bet ir plastmasę, kuri naudojama kaip laikinas pakaitalas, ir ypač tvirtą cirkonį. Įranga dirba tiksliai, gaminiai labai estetiški, modeliuojant iškart parenkama ir spalva, kuri tobulai atitinka natūralią paciento dantų spalvą. Beje, ši technologija puikiai tinka ant implantų dedamiems protezams gaminti. Svarbu ir tai, kad gaminiuose nebenaudojamas metalas, kuris nėra labai draugiškas burnai. „CEREC mums leidžia nuo metalo keramikos pereiti prie grynos keramikos, kuri yra gerokai sveikesnė“, – minėjo gydytoja.
Įsivaizduokite, kad jums nuskilo priekinis dantis. Žinoma, kreipiatės į IK odontologijos kliniką. Gydytojas danties likučius nušlifuoja ir nuskenuoja burną, o kompiuteris sumodeliuoja dantį. Kol geriate kavą, CEREC „išdrožia“ jums dantį (tai trunka apie 10–15 min.), gydytojas jį tuoj paruošia ir deda į burną. Taigi iš klinikos, kurioje užtruksite tik kiek ilgiau nei valandą, išeinate jau su visais dantimis. Tai labai patogu – ir tiems, kuriems reikia skubios pagalbos įvykus nelaimei, ir savo laiką branginantiems parvykėliams iš užsienio.
Kaip minėjome, IK odontologijos klinika įsikūrusi Telšių g. 21, Plungėje. Darbo laikas: pirmadieniais–penktadieniais – nuo 8 iki 17 val. Registracija ir informacija tel.: 8 (448) 54382, 8 699 75025. El. p. ik.klinika@gmail.com.
Užs. Nr. S-91