Rietavo savivaldybės teritorijoje esančių kapinių tvarkymo taisyklių ir aprašų, susijusių su kapinių tvarkymu, priežiūra ir laidojimu, nauja redakcija sunkiai skynėsi kelią Savivaldybės taryboje: balandžio mėnesį sprendimo projektas buvo atidėtas, o tarybos posėdyje, vykusiame birželio 17 dieną, priimtas tik po tam tikrų pataisymų.
Pranešėjui Albinui Maslauskui pristačius sprendimo, susijusio su laidojimu ir kapinių tvarkymu, projektą, meras Antanas Černeckis informavo, kad yra gautos dvi kolegos Alfredo Mockaus pastabos: viena – dėl transporto priemonių įvažiavimo į kapines, kita – dėl reikalavimų, keliamų pageidaujantiems rekonstruoti ar įrengti kapavietę.
Tarybos nariui A. Mockui „kliuvo“ amžinojo poilsio vietų lankymą reglamentuojantis punktas, kuriame numatyta, kad draudžiama kapinėse važinėti transporto priemonėmis, išskyrus specialiųjų tarnybų, atliekančių kapinių priežiūros darbus, techniką, neįgaliųjų transporto priemones ar transportą, įvežantį paminklus, statinius ar medžiagas kapavietėms tvarkyti (kapinių prižiūrėtojui leidus).
Politikas sakė neįsivaizduojantis, kad neįgalus asmuo, atvažiavęs aplankyti savo artimojo kapo, ar kapavietės prižiūrėtojas, kuriam reikia atsivežti kelis maišus žemių ar kitų medžiagų, turėtų gauti leidimą privažiuoti prie kapo. A. Mockus siūlė koreguoti punktą įrašant, kad minėtais atvejais lengvajam transportui leidimo nereikėtų.
Gerai padiskutavus paaiškėjo, kad tvarkos punkte įsivėlė klaida. Ją ištaisius, nei neįgaliesiems, nei kapaviečių prižiūrėtojams, pageidaujantiems iki kapo atsivežti žemių ar kitą krovinį, kai tai padaryti be transporto sunku, reikalavimo gauti kapinių prižiūrėtojo leidimą nebeliko.
Kaip teigė A. Mockus, ir antras jo siūlymas – tik noras mažinti biurokratiją. „Siūlomose patvirtinti taisyklėse numatyta, kad už kapavietės priežiūrą atsakingas asmuo, pageidaujantis įrengti, rekonstruoti paminklą ar kitą statinį, turi pateikti prašymą seniūnui. Man toks reikalavimas atrodo perteklinis. Siūlau, kad paminklams ar kitiems statiniams, kurie atitinka tam tikrus mūsų patvirtintus matmenis, įrengti užtektų gauti kapinių prižiūrėtojo leidimą“, – kalbėjo politikas.
Savivaldybės vadovas nepritarė A. Mockaus pastabai, nes joje buvo siūloma numatyti konkrečius statinių matmenis: „Neįsiveskime tokių nesąmonių – jeigu kapinių tvarkymo taisyklėse nurodysime centimetrus, reikės matuoti kiekvieną paminklą. Įsivaizduokit, gedintis žmogus atveža paminklą, kuris šiek tiek didesnis, nei numatyta taisyklėse, o mes neleidžiame jo statyti.“
Po ilgų diskusijų išsiaiškinta, kad ir meras, ir tarybos narys A. Mockus siekia vieno ir to paties – mažinti biurokratiją. Todėl nutarta kapaviečių įrengimo ir pertvarkymo taisyklių punktą pakoreguoti numatant, kad kapavietės prižiūrėtojui, norinčiam statyti paminklą ar kitą statinį, užtektų tik kapinių prižiūrėtojo leidimo. Seniūno įsikišimo reikėtų tik tuo atveju, kai norimas įrengti paminklas ar statinys – neįprastos formos ar dydžio.
Padarius minėtuosius pataisymus, Rietavo savivaldybės teritorijoje esančių kapinių tvarkymo taisyklės ir aprašai, susiję su kapinių tvarkymu, priežiūra ir laidojimu jose, patvirtinti. Prieš sprendimą balsavo tik Juozas Barsteiga, nes, šio politiko nuomone, dokumente esama ir daugiau taisytinų vietų.