Rietavo policijos pareigūnai aiškinsis, kas apgavo vyrus, norėjusius pagal skelbimą internete pirkti automobilį „Opel Vivaro“.
Rugpjūčio 2 dieną į Rietavo policijos komisariatą (PK) kreipėsi Kupiškio rajono gyventojas. Jis paaiškino buvęs apgautas automobilio pardavėjo.
Vyras, perskaitęs internete skelbimą apie parduodamą 2007 metų gamybos „Opel Vivaro“ ir susidomėjęs juo, telefonu susisiekė su mašinos pardavėju. Pokalbio metu būsimajam pirkėjui pasiūlyta pervesti į banko sąskaitą 200 eurų avansą, jeigu pageidauja, kad automobiliui pardavėjas atliktų techninę apžiūrą. Kupiškietis nurodytą sumą pervedė ir sutarė su pardavėju susitikti Rietavo savivaldybėje, Sauslaukyje. Tačiau adreso, kuris jam buvo nurodytas, iš svetur atvykusiam žmogui niekaip nepavyko rasti, o sukčius telefonu nebeatsiliepė. Nukentėjusiajam neliko nieko kito, kaip kreiptis pagalbos į pareigūnus.
Matyt, apgavikui apgaule gauta pinigų suma buvo per maža , tad jis aferą pakartojo dar kartą. Tik šįsyk ant nedorėlio kabliuko užkibo ir liepos 31 dieną į tą pačią banko sąskaitą pinigus – 200 eurų – pervedė Rietavo miesto gyventojas. Šiam vyrui automobilis taip pat nebuvo parduotas. Rietaviškis apie apgavystę pranešė policijos pareigūnams.
Pasak Rietavo PK viršininko Mariaus Vaičikausko, tokie atvejai, kai apgaunamas žmogus, internetu bandantis įsigyti vieną ar kitą prekę, jau kasdienybė. „Avansas – visada rizika. Patiklūs žmonės perveda pinigus net nematę daikto, o šitaip elgtis nederėtų. Įtarimų turėjo sukelti tai, kad automobilis parduodamas mažesne kaina, o valstybiniai numeriai skelbimo nuotraukoje uždengti. Iš to skubėjimo, noro nusipirkti pigiau pirkėjai ir atsidūrė sukčių pinklėse. Tirsime šitą atvejį, bet maža tikimybė, kad nukentėjusieji atgaus pinigus. Internetiniai sukčiai nesinaudoja savo banko sąskaitomis. Nustačius jų savininkus, dažniausiai paaiškėja, kad tai nepilnamečiai, jų sąskaitomis pasinaudojo „feisbuko“ draugas, kurio realiame gyvenime net nepažįsta. Kaip įprasta, tokio „draugo“ netikra anketa greitai panaikinama, o pinigai jau būna išplaukę į kitas banko sąskaitas“, – kalbėjo viršininkas, primindamas, kad gyventojai neturi būti patiklūs ir, prieš pervesdami avansą už internetu perkamą prekę, pirmiausia ją apžiūrėtų, susitiktų su pardavėju.