Plungės kultūros centras ilgus metus turėjo svajonę – įsigyti muzikos instrumentą, kurio skambesys nenusileistų garsiausių koncertų salių instrumentams. Ir štai pagaliau svajonė tapo realybe: prieš kurį laiką į Plungę buvo atgabentas „Petrof“ fortepijonas. „Petrof“ – tai didžiausias akustinių pianinų gamintojas Europoje. Išskirtinis fortepijonas visuomenei pristatytas išskirtiniu renginiu: surengtas GALA koncertas.
Spalio 19 dieną Plungės kultūros centre vykusio GALA koncerto metu pirmą kartą ir suskambėjo „Petrof“ prekės ženklo fortepijonas. Instrumentas ir jo skambesys išties įspūdingi. Kaip žinoma, „Petrof“ istorija prasidėjo dar 1864 m., kai Antoninas Petrofas pagamino pirmąjį fortepijoną ir taip padėjo pamatus meistriškų muzikos instrumentų gamybai. Per kelerius metus nedidelę dirbtuvę jis pavertė sėkminga gamykla, kuri iki šiol stovi Hradec Kralovės mieste Čekijoje.
Džiugu, jog toks instrumentas nuo šiol džiugins Plungės kultūros centro koncertų klausytojus. Tai – kokybės ir profesionalumo ženklas. Kaip pažymėjo Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, nuo šiol kultūros centro scenoje fortepijono muzikos rečitalius ar kitus muzikinius projektus galės pristatyti aukščiausio lygio profesionalai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio. Pastebėta, jog naujas instrumentas regione suteiks papildomas galimybes ir sąlygas mūsų krašto žmonėms pažinti išskirtinius klasikinės muzikos projektus.
GALA koncertas prasidėjo… atsisveikinimu. Mykolo Kleopo Oginskio kūrinys „Atsisveikinimas su Tėvyne“ sugrotas senuoju fortepijonu. Atrakinti naująjį koncertinį fortepijoną po akimirkos buvo pakviestas Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.
„Kai Romas Matulis išsakė idėją, kad mūsų pagrindinei scenai reikia tikro instrumento – fortepijono, kuriuo norėtų groti visi, kuris trauktų aukščiausiu lygiu grojančius muzikus, atsiliepimų buvo visokių. Bet iš tiesų šis instrumentas reikalingas ne tik atlikėjams, jis reikalingas ir jums – publikai, kuri vertina muziką, jos atlikimo kokybę, kuri žino, kad aukšto lygio atlikėjui reikia tokio pat lygio instrumento. Man didelė garbė atrakinti fortepijoną, kuris ne vieną dešimtmetį džiugins ir atlikėjus, ir publiką. Ir kai Plungės kultūros centro vadovas kvies į šią sceną garsius muzikus, vienas pagrindinių jo argumentų bus – kad mes turime tokio lygio koncertinį fortepijoną“, – kalbėjo meras A. Klišonis.
„Petrof“ fortepijonu tą vakarą pirmasis užgrojo Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, tarptautinių konkursų laureatas, garsiausias Lietuvos fortepijono muzikos maestro profesorius Petras Geniušas. Vėliau prie naujojo instrumento sėdo didžiausiose pasaulio scenose koncertavę tarptautinių konkursų laureatai, fortepijono muzikos virtuozai Rokas ir Sonata Zubovai bei vienas talentingiausių, savičiausių jaunosios kartos fortepijono muzikos virtuozų, tarptautinių festivalių dalyvis pianistas Darius Mažintas. Kartu su prof. P. Geniušu grojo Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, saksofono muzikos maestro, Plungės garbės pilietis profesorius Petras Vyšniauskas. Grojant D. Mažintui dainavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė sopranas Ieva Barbora Juozapaitytė.
Plungės kultūros centras iki šiol turėjo du fortepijonus „Estonia“. Technine prasme šie instrumentai nėra prasti, tačiau dėl savo amžiaus nebegali deramai atskleisti visų fortepijoninės muzikos subtilybių. Plungės rajono savivaldybė iš rajono biudžeto skyrė apie 80 proc. instrumentui įsigyti reikalingų lėšų. Likusią sumą iš įvairių šaltinių surinko pats kultūros centras. Naujasis fortepijonas kainavo 120 tūkst. eurų.