
Situacija kartojasi. Kaip prieš keletą mėnesių, taip ir dabar – viename iš Plungės dvaro sodybos tvenkinių vėl apstu žuvų gaišenų. Kadangi jau vėsus ruduo, karščių neapkaltinsi, tad kyla klausimas, kas jas pražudo. Plungiškiai įsitikinę – tvenkinys užterštas. Geriausias to įrodymas esąs riebia plėvele aptrauktas vandens paviršius.
Apie tai, kad viename parko tvenkinyje (esančiame šalia aktyvaus laisvalaikio ir pramogų zonos, arba buvusio stadiono) vėl esama nugaišusių žuvų, „Plungei“ pranešė plungiškis Tomas (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.), laisvalaikiu ateinantis čia pažvejoti. „Jau ne pirmas kartas, kai šiame tvenkinyje žuvys išgaišta. Tiesa, jos nedidelės, bet gal tų didelių ir nebėra“, – kalbėjo į redakciją paskambinęs vyras.
Tomo teigimu, vien pažiūrėjus į vandens paviršių matosi, kad jis užterštas. Ir tie teršalai čia atplūsta grioviu iš už geležinkelio. „Toli ieškoti tikrai nereikia. Užtenka tą griovį pamatyti, ir viskas akivaizdu – baisus nuo teršalų. Tik tai kažkodėl niekam nerūpi“, – samprotavo plungiškis.
Paklaustas, ar dėl aptiktų žuvų gaišenų kreipėsi tik į redakciją, ar apie tai pranešė ir aplinkosaugininkams, Tomas atsakė, kad pranešė ir specialistams. „Jie, kiek žinau, paėmė kažkokius mėginius. Bet ten vien pažiūrėjus teršalai akivaizdžiai matosi“, – akcentavo jis.
„Plungė“ taip pat kreipėsi į aplinkosaugininkus. Kadangi vietiniams specialistams su žiniasklaida komunikuoti neleidžiama, klausimus išsiuntėme aukštesnei instancijai – Aplinkos apsaugos departamentui, tiksliau – jo viešųjų ryšių specialistei Ievai Krikštopaitytei.
Ši informavo, kad dūstančios žuvys pastebėtos Plungės miesto parko 3-iajame tvenkinyje. Rasta apie 3 kilogramus kritusių kuojų.
Pasidomėjus, ar aplinkos apsaugos specialistai apžiūrėjo tvenkinį, kuriame aptikta nugaišusių žuvų, specialistė atsakė: „Taip. Pranešimas apie Plungės miesto parke dūstančias žuvis gautas rugsėjo 16-ąją, apie 12 val. Sureaguota nedelsiant. Į įvykio vietą taip pat iškviesti Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) laboratorijos specialistai. Aplinkosaugininkams atvykus į vietą, buvo ieškomas taršos šaltinis. Šiuo metu Aplinkos apsaugos departamentas dėl įvykio pradėjo tyrimą.“
Domėjomės ir tuo, ar tiesa, jog žuvys gaišta dėl to, kad tvenkinys užterštas. Jei taip, kokie tai teršalai ir kas teršėjas?
Departamento atstovė informavo, kad AAA laboratorijos darbuotojai paėmė du mėginius. Vieną – paviršinio vandens iš melioracijos griovio, esančio prieš tvenkinį. Kitą – taip pat paviršinio vandens iš griovio išleistuvo, esančio aukščiau prieš srovę, ties Lentpjūvės gatvės 10-uoju numeriu pažymėtu pastatu. Laboratorinių tyrimų rezultatai būsiantys aiškūs maždaug po 7 parų. „Todėl šiuo metu atsakyti, ar žuvys gaišta dėl teršalų, negalime. Kaip ir minėta, vyksta aplinkosauginis tyrimas, jis dar nėra pasibaigęs. Po jo galėsime informuoti papildomai“, – patikslino I. Krikštopaitytė.
Be to, tvenkinyje buvo išmatuota deguonies koncentracija. Reikiamo lygio ji nesiekė, todėl rugsėjo 17-ąją buvo paleistos dvi orapūtės. Po dienos patikrinus nustatyta, kad orapūtės veikia, nugaišusių žuvų neberasta, deguonies koncentracija didėja.