„Dėliodama kovos su COVID-19 pandemija planą, Respublikinė Šiaulių ligoninė, kuri yra kaip veiklą organizuojanti įstaiga, Plungės ligoninę buvo numačiusi tik atramine. Tačiau nutiko taip, kad iš atraminės tapome stacionarine ir šiandien turime 19 koronavirusine infekcija sergančių pacientų, kurie gydomi specialiai tam paskirtame ir parengtame skyriuje“, – pirmadienį kalbėjo Plungės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius.
Ir per pirmąją COVID-19 bangą, ir vėliau plungiškiai, kuriems buvo reikalingas gydymas dėl koronaviruso infekcijos, buvo vežami į Šiaulius. „Kilus antrajai bangai ir Plungės ligoninėje užsikrėtus 24-iems Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus pacientams, nusprendėme: tokio skaičiaus žmonių niekur neišvešime, turime gydyti juos vietoje. Taigi minėtąjį skyrių pertvarkėme ir pritaikėme sergantiesiems COVID-19. Dabar į jį priimame ne tik plungiškius, bet ir pacientus iš Šiaulių, Radviliškio, Kuršėnų, Joniškio ir kitur“, – situaciją dėstė direktoriaus pavaduotoja Danguolė Luotienė.
Kaip sakė direktoriaus pavaduotoja, Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje yra 40 lovų, 19 iš jų šiuo metu užimtos. Skyriuje turima 11 deguonies „taškų“, 10 deguonies koncentratorių. Dar dvi lovos sergantiesiems COVID-19 – Anestezijos ir reanimacijos skyriuje, ten guldomi sunkiausi ligoniai, kuriuos būtina intubuoti. Vadinamajame kovidiniame skyriuje dirba gydytojai Eugenija Gaudiešienė, Giedrius Ramanauskas, Domantė Grigalauskaitė ir kelios slaugytojos. „Be to, turime izoliacinį skyrių, į kurį guldome visus įtartinus ir tuos, kuriems, prieš patenkant į ligoninę, pavyzdžiui, planinei operacijai, būtinas tyrimas dėl koronaviruso. Ištyrę jau nukreipiame į reikiamą skyrių“, – pridūrė medikė.
Pasidomėjus, kokia padėtis dėl žmogiškųjų išteklių, ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Vijoleta Mačiuitienė paaiškino: „Buvo laikotarpis, kai ligoninėje turėjome židinį ir užsikrėtusių medikų buvo tikrai nemažai. Dabar – tik keturios slaugytojos. Mūsų darbuotojai kas savaitę tiriami, turime pakankamai visų reikiamų apsaugos priemonių, o tai ir padeda suvaldyti viruso plitimą.“
Anot ligoninės administracijos atstovų, situacija dėl koronaviruso sunkiai prognozuojama. Užsikrėtusiųjų skaičiai dideli, tad bet kurią dieną gali prireikti visų 40-ies tam skirtų lovų. Ūkio skyriaus vedėjas Stepas Petrauskis kalbėjo, kad, ruošiantis antrajai COVID-19 bangai, buvo nuspręsta užsikrėtusiesiems pritaikyti II palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių. Jame įrengtas liftas, šiuolaikiška vėdinimo sistema, atnaujintos patalpos. Skyriuje – 24 lovos. 18 iš jų – su deguonimi. „Darbai jau baigti, beliko viską išvalyti ir suvežti baldus. Per šią savaitę viskas bus baigta. Darbus finansavo Sveikatos apsaugos ministerija, skyrusi 125 tūkstančius eurų. Tad dabar jau ramu – jei atvejų daugėtų, esame pasiruošę. Ypač gerai, kad skyrius – atskirame pastate“, – pasakojo S. Petrauskis.
O kaip kitos paslaugos? Ar ligoninė priima kitus pacientus, ar vyksta planinės operacijos, konsultacijos? „Žinoma, mažesnėmis apimtimis, bet teikiame visas paslaugas. Dirba Chirurgijos, Traumatologijos, Anestezijos ir reanimacijos skyriai, sujungti, bet neuždaryti Vidaus ligų ir Nervų ligų skyriai. Veikia Konsultacinė poliklinika, atliekama diagnostika“, – vardijo direktorius A. Martusevičius.
Įstaigos vadovo manymu, šiandien situacija lyg ir nebloga, bet… „Šiandien yra taip, o ryt jau gali būti kitaip. Viskas priklausys nuo Vyriausybės priimamų sprendimų ir nuo visuomenės – kaip sugebėsime laikytis reikalavimų ir vieni kitus apsaugoti nuo užkrato“, – įsitikinęs A. Martusevičius.