
Įsirengti svajonių namus, kurie taip pat neviršytų jūsų turimo biudžeto, nėra neįmanoma.Kai kurie sprendimai gali atrodyti reikalaujantys didelių kaštų pradžioje, tačiau laikui bėgant jie atsiperka, kadangi pareikalauja mažiau sąnaudų. Būtent dėl šios priežasties, didelė dalis žmonių įsirenginėdami būstą, didžiąją savo biudžeto dalį išleidžia virtuvės bei vonios kambariams, didina lubų ir langų aukštį, itin gerai izoliuoja namus, įsirengia oro sąlygoms atsparius langus ar investuoja į ekonomiškesnes šildymo sistemas, kadangi tai padeda sumažinti energijos sąnaudas.
Namų įsirenginėjimas ar renovacija gali būti itin kūrybiškas ir smagus procesas, tačiau svarbu atminti, kad detalus planavimas, projektavimas bei tinkamas įrengimo sprendimų priėmimas padeda sutaupyti pinigus. Nesvarbu ar planuojate savo namuose likti ilgam ar trumpam, atliekant renovacijos darbus, patartina gerai apsvarstytisavo gyvenimo būdą ir įsirengti būstą taip, kad šis atitiktų jūsų poreikius; bet kartu palikti vietos ir ateities pokyčiams, kadangi tiek jūsų gyvenimo būdas gali keistis, tiek galiausiai galite nuspręsti, kad būstą norite parduoti. Todėl svarbu atminti, kad tam tikros investicijos į būstą padidina ir paties būsto vertę.
Į ką atkreipti dėmesį pradžioje
Galbūt akivaizdu, bet kreipkitės į profesionalą – statybininką. Nemažai daliai žmonių kyla pagunda šioje srityje sutaupyti, todėlbandoma daug ką įsirengti pačiam.Tačiau kartais, kai kurie skuboti sprendimai ar klaidos, kurias vėliau tenka perdaryti, gali kainuoti daug daugiau nei investicija į profesionalą.
Santechnikos bei elektros darbams atlikti, taip pat kreipkitės į licencijuotą specialistą. Jei dėlnetinkamo įrengimo, kurį galbūt atlikote pats/pati kiltų gaisras, jūsų būsto draudimas tokiu atveju gali nepadengti nuostolių.
,,Neužsikabinkite‘‘ties prekės ženklais bei markėmis. Didelė dalis žmonių galvoja, kad geras prekės ženklas reiškia viso gyvenimo garantiją. Atminkite, kad kiekvienam daiktui ateityje reiks priežiūros, tad geriau įsigyti tokią įrangą, kurios atsarginės dalys nekainuos aukso puodo.
Atsižvelkite į renovacijos gylį – kartais labiau apsimoka atlikti gilesnę renovaciją, tokią kaip vamzdžių pakeitimas; nei atlikti tik kosmetinį vonios kambario pakeitimą, o laikui bėgant išsiaiškinti, kad seni vandens vamzdžiai privalo būti pakeisti dėl nuo vamzdžio nuosėdų sumažėjusio vandens slėgio. Juk nesinori, kad vonios kambarys atitiktų jūsų išvajotą dizainą, tačiau plyšus vandens vamzdžiui tektų visą vonios kambarį tvarkyti iš naujo.
Atminkite, kad ateityje galite nuspręsti namus parduoti
Virtuvė ir vonia yra vieni svarbiausių kambarių į kuriuos verta sudėti dideles pradines investicijas. Virtuvės ir vonios įranga yra gan sudėtinga ir brangu pakeisti, todėl geros kokybės įranga šiuose kambariuose leidžia ne tik mėgautis bei optimaliai išnaudoti šias erdves, bet ir garantuoja investicijų grąžą, jeigu ateityje nuspręstumėte būstą parduoti.
Skliautinės lubos namams suteikia erdviškumo, o didesni langai suteikia energiją taupančios natūralios šviesos. Tokius elementus yra gan sunku instaliuoti į namą vėliau, todėl projektavimo etape dirbkite su savo architektu arba rangovu, kad užtikrintumėte, jog šios pridėtinės vertės funkcijos būtų įtrauktos į jūsų planus.
Aukštos kokybės izoliacijos sistema gali padidinti jūsų išlaidas pradžioje, tačiau sumažina ilgalaikes namo šildymo ir vėsinimo išlaidas. Gera namo izoliacija, laikui bėgant, gali padėti apsaugoti jūsų namus nuo oro sąlygų pažeidimų ir konstrukcijų pablogėjimo. Įsirengti namą su aukštos kokybės izoliacija yra sudėtingas darbas, todėl šį procesą planuokite nuosekliai ir iš anksto.
Neviršykite savo biudžeto ir venkite prabangių priedų, kurie nepadidina jūsų namų vertės. Nustatykite ekonomiškiausius savo svajonių namo prioritetus ir atitinkamai suplanuokite biudžetą. Nustebsite, kiek pinigų galite sutaupyti, įsirenginėjant gražius bei išsvajotus namus.
Šildymo sistema
Labai svarbus sprendimas įsirenginėjant namus – tai šildymo sistemos pasirinkimas.Tai brangiai kainuojanti sistema, o ir pačiam šildymui yra sunaudojama daug energijos. Įsirengus tokią šildymo sistemą, kuri bėgant laikui pareikalauja daugybės kaštų – yra didelis nuostolis; todėl, vėlgi, kartais naudinga investuotidaugiau pradžioje, žinant, kad tai atsipirks ateityje.
Vieno optimalaus ir geriausio šildymo būdo nėra. Todėl darant šį pasirinkimą, atsižvelkite į savo poreikius, galimybes, gyvenimo sąlygas, lokaciją bei į namą jau atvestas instaliacijas. Galbūt jums visai nereikalinga šildyti visas namų erdves, tuomet būtų naudinga apsvarstyti zonavimo galimybę, kuri leistų šildyti tik tas erdves, kurias naudojate. Jeigu vis dėl to ketinate šildyti visą namą – tuomet centrinis šildymas yra vienas geriausių pasirinkimų.
Todėl, visą laiką,pirmiausia, apskaičiuokite šildomą plotą bei būsto energinę klasę, tuomet apskaičiuokitesąnaudas, techninę įrangą bei pradinę investiciją. Atminkite: kuo didesnė erdvė – tuo jai reikalinga didesnė šildymo sistema. Taip pat svarbu įsivertinti ne tik mėnesio išlaidas šildymo sezono metu, bet ir įrengimo sudėtingumą, pradines investicijas, komfortą ir ekologiškumą.
Viena ekonomiškiausių ir ekologiškiausiųsistemų šilumai užtikrintiyra šilumos siurbliai oras-vanduo. Šie siurbliai atlieka tris funkcijas: šildo vandenį bei patalpas, jas vėsina bei valo namų orą. Šiuo metodu, lauke esantis oras yra įsiurbiamasį šilumos siurblį ir vėliau perduodamas į namus, taip tiekdamas karštą vandenį bei šilumą namams.
Šie siurbliai gali atrodyti brangūs pradžioje, tačiau šis šildymo būdas ateityje atliepia itin mažomis sąskaitomis.Jam įrengti nereikalingos didelės konstrukcijos ar kasinėjimai prie namo, gali būti prijungtas prie bendros šildymo sistemos bei dirba tyliai.
Ir nors šie siurbliai dirba efektyviai ir prie -20°C lauko temperatūros, svarbu atminti, kad krintant temperatūrai lauke, oras-vanduo šilumos siurblio efektyvumas galisumažėti.Todėl verta apsvarstyti ir tokius šildymo siurblius kaip gruntas-vanduo, kurienaudoja žemės gelmių šilumą ir šildymo sistemos instaliacijomisperduoda ją į namus.