Nežinau, ar tai buvo geras ženklas, kad pirmąją kalendorinės žiemos dieną žemę nuklojo sniegas. Nesvarbu, kad ir neilgam, kad vėl purškia lietus, bet ta artėjanti kalėdinė nuotaika vis tiek buvo sukurta.
Su pirmąja žiemos diena prasidėjo miestų eglių įžiebimo maratonas, visuotinis švenčių laukimas. Kur tik pažvelgsi, akis badyte bado akcijos, milžiniškos nuolaidos. Visa tai lyg ir turėtų vilioti, tik yra vienas „bet“ – užsukus į parduotuvę ir pasirinkus akcinę prekę neretai norisi, kad atsirastų „pypt“. Greitai galvoje perkratai pernykštes kainas ir supranti, kad ir paskelbus akciją dabartinės didesnės nei buvusiosios prieš metus.
Tiesa, gal ir nereikėtų skųstis – juk nuo Naujųjų metų vaikus auginantys ir dirbantys tėvai išlips iš skurdo. Tai ne mano sugalvota, taip svarsto ten tie sostinėje sėdintieji, mūsų išrinktieji. Kaip gražiai ir viliojamai interneto portaluose skamba antraštės „Seimas nusprendė: vaikų pinigai visiems vaikams“. Būtų galima pasidžiaugti, bet pasigilinęs supranti, kad jei esi dirbantis, augini vaiką, kitąmet piniginė papilnės lygiai 0 eurų: mokės vaiko pinigus, bet atims papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį. Tai kur čia tas gerumas? Dar kartą įsitikinau mūsų valdžios, nesvarbu, kokiai partijai ji bepriklausytų, pozicija – jei jau kažkaip kapanojiesi, tai ir kapanokis, nepatinka, pats kaltas. Galime pasiguosti bent tuo, kad išvis dar ką nors duoda.
Štai paliko galioti 9 proc. pridėtinės vertės mokestį centralizuotai tiekiamai šilumai. Vis mažiau mokėti reikės. Nuo sausio lengvatinis 5 proc. PVM bus taikomas visiškai ar iš dalies kompensuojamiems vaistams. Nuo Naujųjų metų kils minimalus atlyginimas. Štai kiek gerų darbų. Pirmieji du – lyg ir viskas gerai, bet dėl paskutiniojo kažkaip nesidžiaugiu. Kirba nuojauta, kad kainos iki to pakilimo spės pakilti greičiau, o paskui vėl padidės dėl minimalaus darbo užmokesčio padidėjimo.
O žinote, kas labiausiai krenta į akis, kai skaitai apie Seimo priimtus nutarimus? Labiausiai kliūva seimūnų skaičius. Svarstant svarbius klausimus iš 141 išrinktojo dalyvauja 80, na, kartais 100. Mieli ponai, kyla klausimas, kur likusieji? Kaip kolegė juokavo, ko gero, dirba su rinkėjais. Kitas klausimas: ar tikrai reikia 141? Atsakymo greičiausiai nebus.
Suprantu, kad nuo mano bambėjimo niekas nepasikeis, bet, kaip sakoma, širdį išlieji ir palengvėja. Matyt, taip būna ir besiskundžiantiesiems ilgomis eilėmis prie Plungės kultūros centro kasos, kai pradedami pardavinėti bilietai į koncertą visai šeimai „Kalėdų rytą“. Nepatinka, kad koncertuosiančių vaikų tėvams bilietai atskirai neduodami, kad eilėje atstovėjęs bilieto negauni, kad per trumpas kasos darbo laikas. Žmonės, būkime „biedni“, bet teisingi. Tą dieną, kai buvo parduodami bilietai, 17 valandą prie kasos nebuvo nė vieno žmogaus, o bilietų – likę. Žinoma, ne pačiose geriausiose vietose, bet kas svarbiau: patekti į renginį ar konkreti vieta?