Prieš keliolika metų eidamas per Plungę galėjai matyti vos vieną kitą renovuojamą daugiabutį gyvenamąjį namą, o dabar priešingai – šie darbai vyksta kone kiekvienoje miesto dalyje. Kad po pastato atnaujinimo sumažėja šildymo kaštai, niekam ne paslaptis, bet pagražėjusiu namo fasadu ne visada galima pasidžiaugti. Su išlindusiu renovacijos broku susidūrė ir viena V. Mačernio gatvės 35-ojo namo buto savininkė.
Į redakciją užsukusi G. V. pasakojo, jog minėtajame name iš jai priklausančio buto, esančio pirmame aukšte, jau senokai padarytas grožio salonas. Įėjimas į jį – iš kiemo pusės. Buvo atlikta pastato renovacija, tačiau pasidžiaugti gražiu vaizdu moteris negali.
„Nežinau, ar ten klijai, ar kokios kitos medžiagos nuvarvėjusios. Jų nuvalyti neįmanoma. Aiškiai matosi, jog išlindo brokas. Apėjau visą namą, niekur nieko panašaus nemačiau, tik prie mūsų įėjimo pamatinė laiptų dalis subjaurota“, – pasakojo plungiškė.
Pasak jos, geriau jau tos dalies plytelėmis būtų neklijavę, o paprasčiausiai nudažę ir būtų žymiai gražiau. „Už renovaciją 14 000 eurų sumokėjau, ir štai“, – skundėsi moteris.
Dėl akivaizdžiai matomo renovacijos darbų broko gyventoja kreipėsi į namą administruojančią savivaldybės įmonę „Plungės būstas“. Darbuotoja esą pažadėjusi atsiųsti žmogų ir spręsti problemą. Bet G. V. teigė, kad to žmogaus nemačiusi, tad nežinanti, ar buvo kas atėjęs ir ar ėmėsi kokių veiksmų.
Telefonu kalbintas „Plungės būsto“ direktorius Eugenijus Palubinskas sakė, kad minėtojo namo renovaciją atliko uždaroji akcinė bendrovė „Rainių statyba“. Darbai baigti 2021 m.
„Įmonės, kurios įsikūrusios daugiabučiuose namuose, kaip šiuo atveju, dėl joms priklausančios infrastruktūros apdailos tariasi su rangovu asmeniškai ir moka už darbą tiesiogiai rangovui. Į investicinį projektą ir renovacijos kainą šie darbai asmeniui neįtraukiami“, – paaiškino E. Palubinskas.
Kiek vėliau „Plungės būsto“ direktorius patikslino, jog už laiptų apdailą G. V. tikrai nemoka. Be to, nustatyta, jog ir su rangovais moteris atskirai nesitarė. E. Palubinsko žodžiais tariant, „Rainių statybos“ darbų vadovas esą puikiai prisimena tą objektą, nes laiptus darbininkai apklijavo iš inercijos ir iš G. V. už tai nepaėmė nė euro.
Be to, pasak E. Palubinsko, paskutinį kartą į „Plungės būstą“ moteris kreipėsi 2022 m. dėl nukritusių plytelių. Tada rangovai per kelias dienas atvažiavo ir sutvarkė. „Tai tikrai gera firma ir nekyla su ja jokių problemų“, – patikino direktorius. O matomi nubėgimai – tai esą iš pat pradžių prastai padaryto laiptų pamato pasekmės. „Kaip man paaiškino darbų vadovas, ten gal kalkės ar kokia kita medžiaga buvo naudojama, kuri esant drėgnam orui veržiasi pro plyteles. Užtektų jas nuplauti, bet kiek ilgai tos kalkės lįs, niekas nežino“, – dėstė „Plungės būsto“ vadovas.
Tad kokią išeitį galėtų pasiūlyti? Pasak E. Palubinsko, kadangi laiptai – moters nuosavybė, ji su jais gali daryti, ką nori. Jei pageidauja, gali nuardyti plyteles ir laiptų pamatą nudažyti. Žinoma, atitinkama spalva. Gali užklijuoti kitas plyteles ir pan.
Panašu, kad šioje situacijoje G. V. su problema tvarkytis turės savarankiškai, nes pretenzijų kaip ir nėra kam reikšti: laiptų apdaila padaryta už dyką, tad…