
Žemaičių dailės muziejus jau trečius metus iš eilės įgyvendina unikalų projektą, kurio dėka galima pasukti laiko ratą atgal ir grįžti į tą metą, kai mūsų apylinkėse gyveno kuršiai: pažinti savo krašto etninę kultūrą kviečia festivalis „Gīva Gondinga“.
„Gīva Gondinga“ įvyko praėjusį šeštadienį vienoje gražiausių Plungės krašto vietų – ant Gandingos piliakalnio. Festivalio organizatoriai gal kiek apmaudžiai tą dieną žiūrėjo į dangų – lietus buvo dažnas svečias ir renginio dalyvius prausė ne kartą, tačiau tai neprivertė nuleisti rankų ir pernelyg nusiminti. Tie, kurie pasiryžo atvykti į festivalį ir neišsigando šlapio oro, šauniai leido laiką. Juk programa žadėjo įdomių dalykų.
Gyvosios istorijos festivaliu vadinamas renginys visada suteikia galimybę iš arčiau pažinti Gandingos piliakalnio apylinkes: visi norintys yra kviečiami dalyvauti pažintiniuose žygiuose. Ir šįkart tokių buvo. Pažintinį žygį per Varkalių ir Gandingos piliakalnius vedė asociacijos „Gondingos bičiuliai“ vadovas Raimondas Doviltis. Nors ir permirkę nuo lietaus, tačiau susipažinę su vaizdingais piliakalniais, papildę savo žinių bagažą apie šiuos gamtos paminklus – tokie į festivalio vietą grįžo žygeiviai.
Į dar vieną žygį kvietė ir kraštotyrininkė, Varkalių bibliotekininkė Lina Macijauskienė. Ji lydėjo tuos, kurie norėjo pasisemti žinių apie mūsų kraštą dalyvaudami pažintinėje ekskursijoje po Gandingos piliakalnio apylinkėse esančius lankytinus objektus.
Festivalis „Gīva Gondinga“, kaip minėta, visada sulaukia dėmesio žmonių, kuriems įdomi mūsų krašto istorija, ištakos ir etninė kultūra. Mat čia galima pamatyti ir išgirsti, kaip ir kuo gyveno kuršių gentis (manoma, kad būtent ji gyveno mūsų kraštuose). Apie tai pasakojo kuršių genties istorijos, kultūros ir karybos rekonstrukcijos klubas „Pilsots“. Pastarasis, beje, kvietė dalyvauti ir kovos rate. Jo metu žiūrovams suteikta galimybė pamatyti, kaip atrodė kuršių genties kovos, ginklai, šarvai. Buvo labai įdomu!
Akis buvo galima paganyti ir po nedidelį amatininkų kiemelį, galima buvo susipažinti ir su audimu. Pastarojo subtilybes atskleidė ir vilnos kelią nuo avies iki audinio pristatė audimo amato meistrė Ingrida Šilgalytė ir juostų audėja Birutė Račkaitienė.
Vakarop festivalio dalyvių laukė baltiško metalo grupės „Ūkanose“ koncertas.