
Pirmadienį Savivaldybėje posėdžiavusiems Švietimo, kultūros ir sporto komiteto dalyviams pristatyti keli švietimo klausimai, aptartos problemos.
Posėdį pradėjo rajono Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Jonas Gasiūnas, supažindinęs su Savivaldybės tarybos narių ir Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų mokymo klausimu. Įvadinio mokymo kursai būtų reikalingi kone keturiolikai asmenų. Vicemerui Juozui Šlepečiui kilo abejonių – anot jo, tai prasilenkia su logika: „Įvadinius mokymus reikia atlikti prieš priimant į darbą, o ne tada, kai pradedama dirbti“.
Kalbėta apie pagalbą šeimoms, namuose auginančioms vaikus nuo gimimo iki privalomojo mokymo pradžios. Kaip sakė Švietimo skyriaus vyr. specialistė Alina Jonutienė, jei sprendimas bus patvirtintas ir įsteigta institucinė pagalba, šeimoms, kurių ikimokyklinio amžiaus vaikai nelanko jokios ikimokyklinės įstaigos, padės įvairūs specialistai iš Socialinės paramos skyriaus, psichologinės tarnybos, Švietimo ir kitų skyrių. Pagal sudarytą darbo planą bus teikiama kompleksinė pagalba, tėvams paprašius ar rekomendavus vaiko teisių apsaugos tarnybai, socialinės paramos bei kitų skyrių darbuotojams.
Pasak specialistės, tokia pagalba ir anksčiau buvo teikiama, tik nepakankamai koordinuotai. Visos reikalingos institucijos turi dirbti vieningai. Pirmiausia reikia turėti ikimokyklinių įstaigų nelankančiųjų sąrašus, kokiose šeimose jie gyvena. Pasak Švietimo skyriaus vedėjo Rolando Raibužio, didžiausia bėda yra su miesto seniūnija – neaišku, kas tuos duomenis turi rinkti, mat prie kai kurių duomenų priėjimas ne toks ir lengvas.
Kaip teigė „švietimiečiai“, patobulinta nauja tvarka papildomų pinigų neprašo.
Komiteto nariai ir Savivaldybės administracijos darbuotojai išklausė Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjos Žanetos Piepalienės ir vyr. specialistės Rasos Jonušienės veiklos ataskaitas. Darbuotojos porą savaičių tobulino anglų kalbos žinias kvalifikacijos tobulinimo kursuose Jungtinėje Karalystėje, Bornmuto mieste. Kaip pasakojo Ž. Piepalienė, abi darbuotojos tiesiogiai susijusios su užsienio ryšiais, rengia tarptautinius projektus, tad mokymai buvę labai naudingi ir reikalingi. Pasak Ž. Piepalienės, kursai nepigūs – atsiėjo kone tūkstantį eurų, tačiau Savivaldybei nekainavę nieko, mat finansavimą gavo iš Grundvig kvalifikacijos tobulinimo programos. Skyriaus vedėja paragino švietimo darbuotojus aktyviau dirbti, nes pakankamai didelės galimybės gauti finansavimą šioje srityje, reikia tik daugiau noro.
Savivaldybės darbuotojos pasidalino įspūdžiais ir padėkojo administracijai, išleidusiai patobulinti turimas žinias.