Visi žino, kad pagrindinė eismo įvykių priežastis yra leistino greičio nesilaikymas. Važiuojant mažesniu greičiu ir įvykus avarijai, pasekmės būna švelnesnės. Susisiekimo ministerija ir kelių policija ieško būdų, kaip efektyviau sumažinti transporto priemonių greitį ir avaringumą. Pakelėse jau veikia radarai, registruojantys automobilių greitį. Liaudis juos „inkilais“ vadina.
Technologijų bendrovė „Fima“ Lietuvos keliuose ėmėsi įgyvendinti automobilių greičio kontrolės projektą, kurio vertė 48 milijonai litų. Už šią sumą bendrovė įsipareigojo šalies keliuose įrengti 150 modernių radarų, duomenų kaupimo ir apdorojimo centrą, o policijos komisariatuose įrengti modernias kompiuterizuotas sistemas.
Trys tokie stacionarūs greičio matuokliai įrengti ir mūsų rajone. Tad būkite budrūs! Kaip teigė Plungės policijos komisariato kelių policijos poskyrio specialistas Algimantas Karaliūnas: „Vairuotojai, kurie vieną kartą „nusifotografuoja“, daugiau nebenori. Efektyvi priemonė“.
Plungės rajone tokie greičio matuokliai vairuotojus jau „gaudo“: Plungės-Vėžaičių kelyje, Varkalių kaimo teritorijoje; Mažeikių-Plungės-Tauragės kelyje, ties posūkiu į Žemaičių Kalvariją; Šiaulių-Palangos kelyje, tarp Alksnėnų ir Narvaišių (ties posūkiu į Šateikius).
Dar vienas toks „inkilas“ įrengtas Rietavo savivaldybėje – Mažeikių-Plungės-Tauragės kelyje, Pelaičių kaimo teritorijoje.
Ateityje planuojama pastatyti dar daugiau tokių įrenginių.
Stacionarūs greičio matuokliai fiksuoja greitį (nuo 20 km/val. iki 250 km/val.), važiavimo kryptį, laiką. Nustatę pažeidimus, radarai gali fotografuoti ne tik artėjančias transporto priemones, bet ir tolstančias.
Duomenys radaruose nėra kaupiami ir saugomi, o iškart išsiunčiami į duomenų bazę, tad, „pagauti“ vairuotojai, neliekite pykčio ant „inkilo“… Ir nenustebkite per mėnesį savo pašto dėžutėje radę pranešimą apie nuobaudą už viršytą greitį.