Kaip ir kiekvieną rudenį, prasidėjus naujiems mokslo metams, tikslinamas Rietavo savivaldybės švietimo įstaigų klasių komplektų ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičius. Pirmiausia jis buvo aptartas Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje.
Klasių suolai tuštėja
Lietuva traukiasi: mažėja mokinių, mažėja ir klasių komplektų skaičius mokyklose. Štai Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje šiemet mokysis viena klase mažiau (26 klasių komplektai ir 1 priešmokyklinukų grupė) nei 2017–2018 mokslo metais. Suformuota tik viena trečia gimnazinė (vienuoliktokų) klasė.
Ugdymo įstaigos direktorė Alma Lengvenienė sakė, kad iš dviejų nedidelių mokinių skaičiumi dešimtų klasių rudenį liko tik vienas vienuoliktokų komplektas (29 mokiniai), nes dalis jaunuolių pasirinko mokslą tęsti profesinėse mokyklose.
Lauryno Ivinskio gimnazijai priklausančiame Daugėdų skyriuje šiais metais sudaryti du klasių komplektai – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupė (7 vaikai) ir jungtinis 1–4 klasių komplektas (11 mokinių). Praėjusiais mokslo metais Daugėdų mokyklėlėje buvo trys klasių komplektai, nes, kaip paaiškinta posėdžiautojams, leista į vieną komplektą jungti tik tris klases, o šiemet jau galima ir keturias.
Nors mokinių Tverų gimnazijoje šį rugsėjį į suolus sėdo mažiau, klasių komplektų skaičius išliko nepakitęs. Sudaryta viena ikimokyklinukų grupė (16 vaikų), viena priešmokyklinio ugdymo grupė (9 mokiniai) ir po vieną komplektą kitų klasių, išskyrus trečiokus ir ketvirtokus (iš viso 8 mokiniai), kurie mokslus kremta jungtinėje klasėje.
Tverų gimnazijos Medingėnų skyriuje šiais metais suformuota jungtinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupė (14 vaikų). Visos kitos klasės, išskyrus gimnazines pirmą (8 mokiniai) ir antrą (9 mokiniai), yra jungtinės. Į Medingėnų mokyklą šį rudenį atėjo septyniais mokiniais daugiau nei praėjusį rugsėjį, tad ir komplektų sudaryta vienu daugiau.
Vienu komplektu susitraukė Žadvainių pagrindinė mokykla. Suformuota jungtinė mažųjų grupė (9 vaikai) ir šeši klasių komplektai. Čia, kaip ir anksčiau minėtuose Medingėnuose, visos klasės yra jungtinės, išskyrus devintą (9 mokiniai) ir dešimtą (10 mokinių).
Rietavo lopšelyje-darželyje 40 priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdomi dviejose grupėse. Dar viena – jungtinė – grupė sudaryta iš 13 ikimokyklinukų ir 3 priešmokyklinukų.
Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykloje viena klase šiemet yra daugiau nei praėjusiais mokslo metais. Šeši komplektai sudaryti iš norinčiųjų gilintis į dailės paslaptis, keturiolika – iš jaunųjų muzikantų. Teatro skyriuje dirba viena klasė.
Jaunimo centro darbuotojai nori laiko ir savo šeimoms
Nemažą diskusiją sukėlė Rietavo atviro jaunimo centro direktorės Virginijos Canino prašymas pritarti įstaigos darbo laiko pakeitimui: antradieniais–šeštadieniais nuo 14 iki 20 val., sekmadienis ir pirmadienis – poilsio dienos.
Kaip paaiškino V. Canino, Atviro jaunimo centro darbo laikas Savivaldybės tarybos iki šiol nebuvo tvirtintas. Anksčiau įstaigoje jaunimas vakarodavo iki 20.30 val. „Darbo laikas bus toks, kaip ir daugelyje kitų jaunimo centrų. Jis nustatomas tik lankytojams, darbuotojai dirbs pagal savo grafikus. Reaguojame į Jaunimo reikalų departamento rekomendacijas, kuriose siūloma po veiklos su jaunimu aptarti darbo dieną tarpusavyje, pildyti protokolus, suvesti lankytojus į programą“, – kalbėjo direktorė.
Virginijai Jakavičienei toks prašymas nepatiko: „Jauni žmonės po 20 valandos neturi kur nueiti, todėl jų pilna gatvėse. Jūs žiūrite iš savo pusės, o aš – iš jaunimo. Gal pradėkite dirbti ne nuo 14 valandos, kai mokiniai dar yra mokyklose, o nukelkite valandas į vakarą.“
Jaunimo centro direktorė teigė aptarusi su savo darbuotojais tokią galimybę, bet jie dirbti taip ilgai nesutinka: „Poreikis toks gal ir yra, tačiau vertiname savo galimybes. Mums svarbiau dirbti ne ilgiau, o kokybiškiau. Iš darbuotojų mes ir taip atimame vieną savaitgalio dieną. Juk jie taip pat turi asmeninį gyvenimą, šeimas.“
Meras Antanas Černeckis sutiko, jog neįmanoma užtikrinti, kad jaunimas turėtų ką veikti iki pat sutemų: „Reikia tam papildomų darbuotojų. Mes negalime pakeisti namų. Dauguma lankytojų yra moksleiviai, tad per ilgai užsibūti Jaunimo centre nereikėtų.“
Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė A. Lengvenienė svarstė: „Jaunimo centro tikslas – sutraukti vaikus, kurie neturi kur dėtis. Iš mūsų pusės žiūrint, kuo įstaiga ilgiau dirbtų, tuo mes dėkingesni būtume. Jaunimo centro veikla labiau orientuota į probleminius vaikus, kurie galbūt neturi kur saugiai po pamokų pareiti. Būtų tobula, jei įstaiga dirbtų ilgiau, bet taip pat puikiai suprantu ir darbuotojus – atimamas jų pačių laikas.“
„Nežinau nė vieno jaunimo centro, dirbančio ilgiau negu iki aštuntos valandos vakaro. Jei darbuotojas pervargsta, neturi laiko sau, kiek ilgai jis sutiks darbuotis tokiu grafiku?“ – savo poziciją gynė V. Canino.
Jaunimo centro vadovei pritarė komiteto narė Vilija Razmienė: „Viena valanda ilgiau dirbanti įstaiga neišspręs problemų. Jaunimui vakarais reikia eiti namo, pas šeimą, o ne šlaistytis gatvėse iki sutemų.“
Padiskutavus nuspręsta sprendimo projektą dėl Rietavo atviro jaunimo centro darbo laiko suderinimo teikti Savivaldybės tarybai.