Šie metai Rietave, Plungės g. 28, veikiančiai uždarajai akcinei bendrovei „Plungės lagūna“ – jubiliejiniai. Bendrovė mini veiklos 30-metį. Lietuvoje gerai žinoma statybos įmonė – šeimos verslas, kuriam daugiau nei keturis dešimtmečius vadovavo Almutis Bieliauskas. Plungiškis ne tik plėtojo įmonę, bet ir užsiaugino sau patikimą pamainą – 2016 metais „Plungės lagūnos“ vairas atiduotas į jaunosios kartos – sūnų Dariaus, Mindaugo ir Gedimino – rankas. „Tai, kad esame broliai, – mūsų stiprybė. Jeigu reikia, pasiginčijame, bet žinome, kad visada priimsime bendrą, įmonei geriausią sprendimą“, – sakė mūsų kalbinti „Plungės lagūnos“ generalinis direktorius Darius Bieliauskas ir finansų direktorius Mindaugas Bieliauskas. Perėmę verslo tradicijas ir kultūrą iš savo tėvo, jaunieji įmonės vadovai svajoja, kad kada nors ir jie verslą perduos savo vaikams.
Norint būti priekyje privalu investuoti į naujausią techniką
UAB „Plungės lagūna“ 1993 metais įsikūrė iš valstybės privatizuotoje Melioracijos statybos valdybos (MSV) bazėje. Bėgant metams, pasikeitė ne tik įmonės atliekamų darbų profilis, bet ir pati teritorija: šiuolaikiškas administracijos pastatas, moderniai renovuotas kunigaikščių Oginskių laikus menantis raudonų plytų statinys, kuriame – ne mažiau moderni „Plungės lagūnos“ dukterinė įmonė „MarmoArc“, saulės elektrinė, sutvarkytos gamybos patalpos, o jose – įranga, leidžianti specialistams taikyti naujausias technologijas.
Bendrovė atlieka bendruosius ir specialiuosius statybos darbus, tiesia kelius ir gatves, užsiima buitinių nuotekų valymo įrenginių statyba ir montavimu, šilumos tinklų rekonstravimu ir statyba, tvarko viešąsias erdves, kultūros ir istorijos paveldo objektus, įgyvendina buitinių atliekų sąvartynų statybos ir atnaujinimo projektų darbus. Teikia ir kitas paslaugas – atlieka vamzdynų patikrinimo (diagnostikos) televizijos kameromis, vamzdynų profilaktikos ir valymo, grunto kasimo, topografijos ir projektavimo darbus.
Dirbama ir Lietuvoje, ir užsienyje – Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, bet daugiausia projektų įgyvendinta Šiaulių, Telšių, Klaipėdos apskrityse. Metinė „Plungės lagūnos“ apyvarta viršija 20 mln. eurų.
Per savo gyvavimo metus bendrovė yra pelniusi ne vieną apdovanojimą. 2022 metais „Plungės lagūna“ įvertinta kaip aukštą kredito reitingą turinti įmonė ir sertifikuota ženklu „Stipriausi Lietuvoje“. Pasak generalinio direktoriaus D. Bieliausko, finansinį stabilumą lemia tai, kad kasmet vidutiniškai į verslą investuojama nuo 700 tūkst. iki 1 mln. eurų, daugiausia – į technikos ir įrangos atnaujinimą.
„Statybų sektoriuje – didžiulė konkurencija. Dirbant tokiomis sąlygomis, reikia būti pranašesniam už varžovus. Todėl nuolat domimasi naujomis technologijomis, ieškoma būdų, kaip pagerinti statybos darbų kokybę“, – pritarė broliui finansų direktorius M. Bieliauskas.
Geriausia vizitinė kortelė – įgyvendinti projektai
Geriausiai įmonės veiklą reprezentuoja jos įgyvendinti projektai. Danės krantinės Klaipėdoje rekonstravimą ir Vilniaus oro uosto ir lietaus nuotekų tinklų CIPP metodu rekonstrukciją po pakilimo taku verslininkai vertina kaip įdomiausius, daugiausia iššūkių kėlusius projektus. Atliekant vamzdyno renovaciją Vilniaus oro uoste naudotas CIPP metodas, kai seni vamzdžiai renovuojami įvelkant į juos specialią rankovę. Šio metodo pranašumas – nereikia atlikti kasimo darbų, tad rekonstrukcija įvykdoma per trumpesnį laiką, darbai nesukelia nepatogumų gyventojams. Tokiu pat metodu atlikta ir XVIII amžiaus lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukcija Vilniaus senamiestyje, Gedimino kalno papėdėje.
Daug darbų gražinant viešąsias erdves, gerinant infrastruktūrą padaryta ir Plungėje. Kartu su partneriais įrengtas tunelinis viadukas po geležinkeliu, sutvarkytos Vytauto ir Paprūdžio gatvės, Babrungo slėnio estrados teritorija ir jos prieigos, sukurtos aktyvaus poilsio ir pramogų zonos M. Oginskio dvaro teritorijoje ir t. t. Tačiau, kaip pastebėjo įmonės vadovai, saviems įtikti yra sunkiausia. „Ne be reikalo sakoma, kad savame krašte pranašu nebūsi. Kad ir kaip besistengtume, mūsų įgyvendintais projektų darbais užsakovai kitose savivaldybėse džiaugiasi labiau“, – neslėpė verslininkas D. Bieliauskas.
Darbai darbus veja ir šią vasarą. Jau baigti Klaipėdos skulptūrų parko atnaujinimo darbai, liepos mėnesį ši poilsio erdvė atsivers lankytojams. Jūrų muziejuje įgyvendinamas įdomus nuotekų valyklos ir nuotekų tinklų rekonstravimo projektas.
Jubiliejiniais metais įmonei atiteko ir „jubiliejinis“ projektas. Tokiu verslininkai Bieliauskai vadina „Plungės lagūnos“ įgyvendinamą 24 mln. Eur vertės projektą. Rugpjūčio mėnesį 100 metrų ilgio, 6,5 metro pločio ir 10 metrų aukščio krovinys bus gabenamas iš Klaipėdos uosto į Mažeikių naftos perdirbimo gamyklą, o „Plungės lagūna“ atlieka reaktoriui gabenti parinkto maršruto paruošimo darbus. Reaktoriaus transportavimas yra vienas iš svarbiausių hidrokrekingo įrenginio statybos projekto etapų. Įmonė džiaugiasi sėkmingai paruošusi kelią ypatingam kroviniui.
Daugiau apie UAB „Plungės
lagūna“ vykdomą veiklą
galima sužinoti:
www.plungeslaguna.lt,
www.facebook.com/Plungeslaguna/.
Darbuotojų trūkumu nesiskundžia
Statybų sektoriuje nuolat jaučiamas darbuotojų, ypač specialistų, stygius. „Plungės lagūnos“ vadovai teigia tokios problemos neturintys, nes įmonė pati pasiruošia reikalingus specialistus. Bendrovėje dirba 260 darbuotojų, iš jų maždaug 40 proc. – Rietavo savivaldybės gyventojai, likę 60 proc. – Plungės rajono savivaldybės gyventojai. Augantys atlyginimai, geros darbo sąlygos, papildomos garantijos ir lengvatos didina darbo vietų įmonėje patrauklumą.
Uždirba ir moka pasidalyti
„Plungės lagūna“ vykdo socialiai atsakingą ir tvarų verslą: naudojama atsinaujinanti saulės energija, įdiegta vandens valymo sistema, leidžianti taupyti akmens pjaustymo proceso metu naudojamą vandenį. Įrengtos 2 elektromobilio įkrovimo prieigos. Planuojama įrengti įkrovimo stoteles, kuriomis galės naudotis tiek rietaviškiai, tiek pravažiuojantys elektromobilių vairuotojai.
Sėkmingai dirbanti statybos įmonė moka dalytis – teikia paramą Ukrainai, padeda neįgaliesiems, nuolat remia kultūros ir sporto renginius. „Plungės lagūnos“ dosnumo tikisi ne tik Plungės ir Rietavo įstaigos ar visuomeninės organizacijos – įmonė dažnai prisideda ir prie vietovių, kuriose įgyvendina projektus, norų išsipildymo.
Vienas iš paskutinių ir rietaviškiams labiausiai matomas įmonės dosnumo gestas – Rietavo dvarvietėje, šalia fontano, pirmuosius žiedus kraunančios šiemet pasodintos rožės, kurioms nupirkti „Plungės lagūna“ skyrė paramą. Smagu, kai jubiliejus įmonės, o gėlės – visam Rietavui!
Kaip sakė įmonės finansų direktorius M. Bieliauskas, per metus paramai „Plungės lagūna“ skiria maždaug 100 tūkst. eurų.
„MarmoArc“ – akmens karalystė
Norėdamas išsilaikyti konkurencingame verslo pasaulyje nuolat privalai žengti į priekį. Vienas tokių žingsnių – dukterinės įmonės „MarmoArc“ įkūrimas.
Įmonė, kuriai vadovauja Gediminas Bieliauskas, dirba su interjerui ir eksterjerui skirtais akmens ir akmens masės gaminiais. Naujausia akmens apdirbimo įranga atliekami įvairaus sudėtingumo užsakymai iš granito, marmuro ar onikso. Gaminami fontanai, suoliukai, laiptai, skulptūros, židiniai, vonios, kriauklės, stalviršiai, vidaus laiptai. Didžiulę akmens apdirbimo patirtį sukaupę specialistai konsultuoja užsakovus, pristato jiems įmonėje esančią akmens plokščių ekspoziciją, organizuoja susitikimus su dizaineriais, kurių metu pristato naujausią akmens apdirbimo techniką, panaudojimo interjere galimybes, supažindina su itin gausiu natūralaus akmens ir akmens masės plokščių asortimentu. Ir iš tiesų ekspozicijoje tiek daug gražių iš įvairių šalių atgabento akmens plokščių, kad nemačiusiam būtų sunku net įsivaizduoti, kokie raštai ir koks grožis slypi per tūkstantmečius susiformavusiose uolienose.
Daugiau apie „MarmoArc“ veiklą galima sužinoti:
www.marmoarc.com,
www.instagram.com/marmoarc/,
www.facebook.com/MarmoArc,
el. p. info@marmoarc.com.
Akmuo, naudojamas viešosioms erdvėms tvarkyti, apdorojamas pačioje „Plungės lagūnoje“. Kaip sakė D. ir M. Bieliauskai, akmeniu susidomėta pastebėjus, kad jis vis dažniau naudojamas tvarkant parkus, aikštes, skverus. „Pirmasis dirbti su akmens plokštėmis pradėjo Gediminas. Pamažu perpratome akmens apdirbimo technologiją ir dabar jau drąsiai galime teigti apie akmens apdorojimą žinantys viską“, –
kalbėjo verslininkai.