![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
„Pyragas Lietuvos gimtadieniui“, „Vėliava tavo languose“, trispalvių kūrimas – tokiose visuotinėse akcijose, likus šiek tiek daugiau nei dviem savaitėms iki Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo, plungiškius ir ne tik juos dalyvauti kvietė Plungės kultūros centras. Na, o antradienį kiekvienas galėjo įsitraukti į virtualų minėjimą prie Laisvės paminklo.
Pakili Vasario 16-osios nuotaika pradėta kurti prieš keletą dienų. Prie Plungės Laisvės paminklo supleveno gausybė plungiškių padarytų trispalvių. O jų buvo tiek, kiek ir metų atkurtai Lietuvos valstybei – 103. Virtualių kepinių iškepta 352.
Tradiciškai kiekvienais metais Valstybės atkūrimo dieną ant Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų kapų padedamos Lietuvos Respublikos Prezidento įteiktos gėlių puokštės. Kaip žinome, Alsėdžių kapinėse ilsisi Nepriklausomybės Akto signataras Stanislovas Narutavičius. Puokštę į Alsėdžius atvežė Prezidento patarėja Vilma Bačkiūtė.
Su gėlių puokšte viešnia perdavė ir Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimą visiems alsėdiškiams. Jame rašoma: „Kasmet Vasario 16-oji pradedama gražia vainikų įteikimo tradicija, kad švenčiant Valstybės atkūrimo dieną jie visoje Lietuvoje papuoštų mums valstybingumą sugrąžinusių signatarų kapus. Kad būtų per amžius žinomi ir atmenami vardai tų, kurie savo parašais prikėlė valstybę ir leido mums kartu su ja atgimti iš naujo. Tebūna Jūsų perduodami Vasario 16-osios vainikai skirti visiems, supratusiems laisvės kainą. Tiems ir už tuos, kurie iki šiol brangina savo istoriją ir tautos atminimą. Su Lietuvos valstybės atkūrimo švente! LR Prezidentas Gitanas Nausėda.“
S. Narutavičiaus kapą kartu su prezidentūros atstovais aplankė ir pagerbė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos direktoriaus pareigas laikinai einantis Regimantas Kavaliauskas, jo pavaduotoja Daiva Gramalienė, Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė, mero patarėjas ir Alsėdžių bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Purauskis. Prisiminti ir Rainių kankiniai prie jiems Alsėdžių kapinėse pastatyto kryžiaus.
Vasario 16-osios minėjimas pradėtas Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje šv. Mišiomis už Lietuvą. Klebonas Vytautas Gedvainis, sveikindamas šventės proga, sakė, jog turėti laisvą tėvynę, gimtąją kalbą, savo namus – Dievo dovana, kurios kartais gal ir nevertiname.
Virtualus minėjimas prie Laisvės paminklo prasidėjo Plungės kultūros centro meno kolektyvų giedama „Tautiška giesme“.
„Kaip ir kiekvienais metais, šią dieną sutinkame savo šalies gimtadienį. Šis gimtadienis – kitoks. Jis tikrai gražus: žiemiškas, baltas, su daug sniego ir šaltuku. Šį gimtadienį sutinkame karantino režimu. Bet karantinas – tik fizinė būsena. Dvasinė būsena – laisvės būsena, laisvės siekimas, jos troškimas. Mūsų valstybė – laisva. Džiaugiuosi, kad prie šios garbingos dienos prisidėjo mūsų kraštiečiai Jonas Smilgevičius ir Stanislovas Narutavičius. Šie du Žemaitijos didžiavyriai savo parašais patvirtino Nepriklausomybės Aktą. Linkiu visiems švęsti gražiai, ramiai, bet su dideliu džiaugsmu, nes tai yra mūsų laisvės diena, tai – mūsų šalies gimtadienis“, – virtualiai plungiškius sveikino meras A. Klišonis.
Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas dekanas V. Gedvainis dar kartą kvietė pasitikrinti, ar šiais išbandymų metais vis dar jaučiame Lietuvos „skonį“: „Juk čia skaniausia duona, čia gražiausias pavasaris, čia mūsų Lietuva.“
Kuklus, bet prasmingas virtualus Valstybės atkūrimo dienos minėjimas prie Laisvės paminklo baigtas Gedimino Norvaišo atliekamu kūriniu „Aš čia gyva“.
Gražių iniciatyvų Vasario 16-ajai paminėti prigalvojo ir kitos įstaigos, organizacijos. Štai Platelių kultūros centras ir seniūnija ant apsnigto Platelių ežero išpiešė 135 kv. m ploto trispalvę. Alsėdžių vaikų dienos centro „3 N“ lankytojai ant Žvėrinyčios piliakalnio šlaito iš trispalvių vėliavėlių išdėliojo Lietuvos kontūrus.
Dar kitur buvo organizuojami orientaciniai žygiai, sporto užsiėmimai. Nors ir nedidelėmis grupėmis, kaip atšvęsti valstybės gimtadienį, rajono gyventojai turėjo iš ko pasirinkti.