Žiemą variklio užvedimas gali būti tikra problema ir greičiausiai daugelis yra su tuo susidūrę. Variantų, kodėl variklis nenori užsivesti užklupus šalčiams, gali būti daug. Yra kelios pagrindinės priežastys, kurios būdingos šaltuoju metų laiku, tokios kaip: silpna baterija, pernelyg klampi variklio alyva, užšalę degalai.
Priežastys, dėl kurių neužsiveda automobilis ir jų sprendimo būdai
- Užšalo degalai. Jei yra galimybė, perkelkite automobilį į šiltą patalpą ir laukite, kol sistema sušils. Norėdami pagreitinti šildymą, galite panaudoti turimą prietaisą, kuris pučia karštą orą. Atminkite, dyzeliniams varikliams ypač pavojingas vasarinis kuras, pilamas šaltuoju metų laiku.
- Pakaitinimo žvakės dyzeliniame automobilyje. Patikrinkite pakaitinimo žvakes ir, jei reikia, pakeiskite.
- Uždegimo žvakės benzininiame automobilyje. Jei matote, kad žvakės šlapios, išdžiovinkite jas. Jeigu situacija nepakito, pakeiskite žvakes į naujas.
- Jei alyva pilama pagal sezoną, o starteris nesisuka arba sukasi labai lėtai, tai priežasties reikia ieškoti akumuliatoriaus įkrovimo lygyje.
Patikrinkite, ar gnybtuose nėra oksidacijos, nuneškite akumuliatorių į šiltą patalpą ir įkraukite. Taip pat galite bandykite “prikurti” automobilį su užvedimo laidais nuo kito akumuliatoriaus. O jei nutiko taip, kad nei vienas iš sprendimo būdų nėra prieinamas, galite skambinti į įmonę teikiančią pagalbą kelyje, kuri tikrai ras sprendimą susiklosčiusioje situacijoje.
- Užšalusi alyva variklyje. Per šaltį sutirštėjusi alyva neleis varikliui užsivesti, o atkaklūs bandymai gali privesti prie kapitalinio variklio remonto. Turėtumėte tuo pasirūpinti iš anksto ir prieš žiemos sezoną įpilkite savo varikliui tinkamo klampumo alyvos. Taip pat, norint ateityje išvengti tokių problemų, galite įdiegti autonominį šildytuvą. Na, o jau susidūrus su tokia bėda, sprendimo būdas gali būti karterio šildymas karštu oru.
Greitoji pagalba – automobilio užvedimas laidais
Kaip tinkamai “prikurti” automobilį?
Pastatykite automobilį “donorą” kuo arčiau automobilio, kurį reikia užvesti. Paleidimo laidai neturi būti stipriai įtempti. Pirmiausia uždėkite gnybtą ant automobilio kurį norite užvesti teigiamo poliaus, o tada kitame gale esantį gnybtą uždėkite ant automobilio, kuris teikia pagalbą, akumuliatoriaus „pliuso“. Kol kas abu automobiliai turi būti užgesinti.
Toliau tokiu pat eiliškumu sujunkite ir neigiamus polius. Visą šią “gelbėjimo operaciją” reikia atlikti itin atidžiai, nes netyčia supainiojus polius ir neteisingai sujungus gnybtus, gali įvykti trumpasis jungimas ir papildomų bėdų gali kilti abiejų automobilių savininkams. Taigi, tik teisingai sujungus gnybtus galima užvesti automobilį gelbėtoją. Tuomet leiskite “mirusio” automobilio akumuliatoriui šiek tiek pasikrauti.
Neatjungdami užvedimo laidų, stenkitės užvesti automobilio variklį su išsikrovusiu akumuliatoriumi, jei jis užsiveda, automobilio iš karto negesinkite, o leiskite jam kurį laiką padirbti. Užteks 10-15 minučių. Taip sumažinsite riziką, kad pastarasis vėl užges.
Ilgai nesukite starterio, antraip ilgainiui iškrausite donorinio automobilio akumuliatorių – pakanka 3-4 bandymų, kad suprastumėte, ar procedūra efektyvi, ar ne. Jei tinkamai uždėsite laidus, automobilis užsives be vargo. O jei starteris sukasi, bet variklis neužsiveda, problema ne akumuliatoriuje, o kažkuo kitur, todėl net nebandykite įkrauti akumuliatoriaus iš kito automobilio, neverta gaišti laiko, geriau iš karto kreipkitės į pagalbą kelyje ir gabenkite automobilį į servisą.
Nešiojami užvedimo prietaisai
Yra dar vienas būdas atgaivinti išsikrovusią bateriją: tai yra vadinamieji užvedėjai arba boosteriai. Tai kompaktiškas prietaisas, sveriantis iki pusės kilogramo, susideda iš akumuliatoriaus ir laidų su gnybtais, kurie suteikia paleidimo srovę, pakankamą starteriui pasukti. Svarbu žinoti, kad tokio įkroviklio galia yra daug mažesnė esant minusinei temperatūrai. Todėl prietaisas iš sušalusio automobilio bagažinės neduos didelės naudos. Prietaisą geriau laikyti namuose arba bent jau sušildyti prieš naudojimą. Rinkdamiesi užvedėją, atkreipkite dėmesį į kainą – nesirinkite pigiausių modelių, ženkliai žemesnių nei rinkos vidutinė kaina, jei norite, kad prietaisas būtų veiksmingas. Dėžutėje su prietaisu turėtų būti išsamios instrukcijos kaip juo teisingai naudotis.
Patarimai
- Jei akumuliatorius nebuvo keičiamas ilgą laiką ir dažnai išsikrauna, tuomet vienintelis būdas žiemos rytą užvesti automobilį – jį išimti ir padėti į šiltą vietą. Jei reikia, įkraukite akumuliatorių.
- Esant dideliems šalčiams, bagažinėje nepakenks užvedimo laidai. Jie neužima daug vietos ir gali padėti greitai atgaivinti šaltyje išsikrovusį akumuliatorių. Jei neturite laidų ir aplinkui nėra norinčių padėti, galite pabandyti užvesti automobilį stumiant, tačiau šis būdas nėra pats saugiausias ir tinka tik automobiliams su mechanine pavarų dėže.
- Įjungus degimą, prieš paleidžiant variklį, rekomenduojama palaukti kelias sekundes. Per tą laiką kuro siurblys pumpuos degalus į variklį. Bet jei žiemą variklis neužsiveda, nerekomenduojama sukti starterio ilgiau nei 10 sekundžių. Pabandžius kelis kartus, reikia leisti starteriui pailsėti 2–3 minutes.
- Įjungę automobilio degimą išjunkite visus įmanomus elektros prietaisus, kad sumažintumėte akumuliatoriaus apkrovą.
- Automobilį su mechanine pavarų dėže rekomenduojama užvesti nuspaudus sankabos pedalą.
- Kuo daugiau degalų bake, tuo geriau. Vienas iš paprasčiausių ir efektyviausių patarimų: žiemą nereikėtų palikti automobilio nakčiai beveik tuščiu baku.
- Visada turėkite pagalbos kelyje kontaktinį numerį, kad kilus bet kokiems nesklandumams susijusiems su jūsų transporto priemonę, turėtumėte kur kreiptis ir išvengti papildomo streso.
man kai neužsivedė automobilis, tai teko ieškoti daugiau informacijos kur juos superka Kaune.. ir ieškoti pirkti naujo