Žmonija nuo seno stebi dangų. Apie jį buvo kuriami įvairūs mitai. Pagal žvaigždžių išsidėstymą žyniai, pranašai spėdavo ateitį, nusakydavo likimą. Į pabaigą eina pirmasis pavasario mėnuo. Šiųmetis kovas nepaprastas – praėjusį penktadienį, pavasario lygiadienio išvakarėse, pakėlę galvas į dangų, galėjome stebėti dalinį Saulės užtemimą.
Anksčiau mažai pažįstami dangaus reiškiniai žmonėms keldavo baimę, asocijuodavosi su siaubingomis nelaimėmis.
Saulės užtemimas – itin retas ir trumpas reiškinys. Mėnulio šešėlis labai greitai juda. Lietuvoje dalinis Saulės užtemimas buvo matomas ir 1999-aisiais. Kai kurie žmonės jį siejo su artėjančia pasaulio pabaiga, kuri turėjusi įvykti perkopiant iš 20-ojo amžiaus į 21-ąjį.
Tiesa, šiandieniniai astrologai taip pat nenuobodžiauja. Sudarydami astrologinius kalendorius, horoskopus, paslaptingus gamtos reiškinius sieja su žmogaus gyvenimo permainomis, likimo ženklais, paslaptingais jo vingiais.
Nežinia, ar Saulės užtemimas, ar tragiško likimo ženklai, ar žmogiškasis veiksnys turėjo įtakos lėktuvo katastrofai, nusinešusiai apie 150 žmonių gyvybių.
Vokietijos bendrovės laineriui sudužus Prancūzijos Alpių pietinėje dalyje, žuvo, kaip manoma, visi jame buvę žmonės.
Tragedija palietė 144 keleivių ir 6 įgulos narių šeimas. „Lietuvos ryte“ rašoma, jog antradienį „Germanwings“ lėktuvas iš Barselonos skrido į Diuseldorfą, tačiau maždaug po 50 minučių nuo pakilimo Barselonoje orlaivis dingo iš radarų. Ryšys su juo nutrūko maždaug 2100 metrų aukštyje. Prancūzų pareigūnai teigė, kad nebuvo tarptautinio pagalbos signalo „Mayday“. Tad kai kurie tyrėjai spėlioja, kad pilotai patys tikėjosi įveikti iškilusias problemas.
Ši baisi nelaimė smogė kelioms Europos valstybėms. Manoma, kad lėktuvu skrido 67 vokiečiai, 45 ispanai, buvo du kūdikiai, moksleivių grupė.
Kol pasaulio lyderiai reiškia užuojautą nukentėjusioms šeimoms, Lietuvoje kalbama aipe galimas Darbo kodekso pataisas. Nors dauguma politikų, skindamiesi kelią į valdžios Olimpą, deklaruoja ketiną dirbti žmogui, atstovauti rinkėjų interesams, deja… ne visi pažadai atneša žadėtąjį gėrį.
Sakoma, kad žmogus yra didžiausias kiekvienos valstybės turtas, savo žiniomis, patirtimi, darbu prisidedantis prie jos gerovės. O ar Lietuvos politikai vertina žmogų? Vykstantys slėpiningi reiškiniai danguje, siejami su politiniais, socialiniais reiškiniais, kažkada sukeldavę masinę paniką. Ko gero, sutapimas, bet bandymai liberalizuoti Darbo kodeksą šiurpina profesinių sąjungų atstovus. Pasak jų, liberalus socialinis modelis bus naudingas tik darbdaviams. Jis esą padės darbuotoją paversti beteisiu „įrankiu“.
Negi laukia nauja emigracijos banga? O gal Saulės magnetinės bangos „prašvies“ ir valdančiųjų protus – pataisos nebus priimtos?