Dažniausiai ši regos problema būna jau įgimta. Tačiau astigmatizmas vaikams nustatomas tikrai ne iš karto. Kadangi neretai jį galima supainioti ir su tiesiog prastesniu regėjimu, kurį lemia jau visai kitos priežastys. Ir kuris yra gerokai dažnesnė problema. Astigmatizmas „Wikipedioje“ apibrėžiamas kaip akių yda. O tai reiškia, kad kažkokio specialaus gydymo tam nėra. Tad tai nebus trumpalaikė problema, kurią pavyks greitai išspręsti. Tačiau specialios regos korekcijos priemonės gali užtikrinti, jog šios problemos nejausite. Be to, šis sutrikimas nebūtinai būna paveldimas, tačiau iš niekur atsirasti taip pat negali. Todėl kitos jį nulemiančios priežastys yra akių traumos, operacijos arba komplikuoti uždegimai. Aišku, pastarasis variantas nėra labai dažnas, bet tokių atvejų pasitaiko.
Kaip atliekamas astigmatizmo testas?
Gana ilgą laiką šiai problemai nustatyti specialų metodų nebuvo. Tuomet astigmatizmas paprasčiausiai buvo priskiriamas prie kitų regos sutrikimų. Tačiau pastaruoju metu viskas juda į priekį, todėl nenuostabu, jog tobulėja ir medicina. Turime modernius įrenginius, kurie padeda gydytojams tiksliau nustatyti įvairias diagnozes. Šis atvejis taip pat nėra išimtis. Aišku, savarankiškai įsivertinti, ar turite šią problemą, praktiškai neįmanoma. Tačiau apie tai galima įtarti, jeigu net su naujai pagamintais akiniais vaizdas nėra idealiai ryškus. Tuomet vertėtų kreiptis į šios srities specialistus, kurie atliks specialų tyrimą pasinaudodami moderniausiais įrenginiais. O tokiai problemai spręsti dažniausiai yra paskiriami cilindriniai akiniai, kurie pakoreguoja matomą vaizdą taip, kad jis būtų pakankamai ryškus.
Kiti regos sutrikimai
Žvairumas, priešingai nei astigmatizmas, gali būti pagydomas. Ypač jeigu jis pastebimas laiku. Kadangi tai neretai yra įgimtas sutrikimas, tuomet jo užuomazgas galime pamatyti jau pas mažus vaikus. Ir nereikėtų delsti bei abejoti. Kadangi pasiekus mokyklinį amžių šios problemos išspręsti jau gali ir nepavykti. Taip yra dėl sudėtingo proceso, kuriame dalyvauja ne tik akis, turinti įgimtą defektą, bet ir smegenys. Ir nors ši problema ankstyvame amžiuje gali nepakeisti pačios regėjimo kokybės ir vaikas matys pakankamai gerai, tačiau ji bus gana pastebima iš šono. Kadangi kažkuri viena arba netgi abi akys gali būti nukrypusios nuo centro. Ir tuomet jau su niekuo kitu šio sutrikimo nesupainiosime. Aišku, tokia problema gali atsirasti ir suaugusiems žmonėms. Tačiau ir tokiais atvejais labai svarbu reaguoti kaip įmanoma greičiau.
Kuo skiriasi trumparegystė ir toliaregystė?
Tai yra bene dažniausi akių sutrikimai. Jie taip paplitę, kad dauguma žmonių to jau nelaiko labai rimta problema. Kadangi ir regos korekcijos priemonių šiais laikais yra daugybė. Visos jos leidžia susigrąžinti puikių regėjimą. Todėl problemos kaip ir nėra. Pagrindinis skirtumas yra tas, kokiu atstumu esančio vaizdo žmonės nemato. Vienu atveju sunkiau įžiūrėti toli esančius daiktus, o kitu – priešingai – tuos, kurie yra arti. Pastaroji problema būdinga vyresniems žmonėms, kai akys natūraliai nusilpsta. Be to, kartais gali prisidėti ir astigmatizmas, kuris taip pat neleidžia matyti kokybiško vaizdo. Tačiau tai irgi nesunkiai išsprendžiama su akinių arba lęšių pagalba.
Astigmatizmas angliškai rašomas labai panašiai, todėl nebus sunku rasti informacijos ir ta kalba.