Dažnai vonios kambarį esame linkę įsivaizduoti ir įsirengti tik pagal estetinius poreikius. Labai sveikintina, jeigu norisi gražaus ir jaukaus vonios kambario, tačiau tai – ne miegamasis ir ne svetainė. Čia galioja visai kitos taisyklės ir šiam kambariui reikia ieškoti gerokai kitokių sprendimų nei gyvenamosioms patalpoms. Vonioje reikia daug daugiau praktiškumo ir funkcionalumo. Medžiagos bei baldai čia turi būti gerokai atsparesni ir patvaresni. Tačiau daug kas apie tai nepagalvoja. Būtent dėl to nusprendėme parengti straipsnį apie tai, kaip efektyviai ir praktiškai įrengti savo vonios kambarį.
Daug kas prasideda nuo apšvietimo
Ne paslaptis, kad vonioje žmonės atlieka beveik visas asmeninės higienos užduotis. Čia skutamės, moterys dažosi, galime nusikarpyti nagus, susitvarstyti žaizdas ar panašiai. Dėl to vonioje labai reikia gero apšvietimo. Jis ne tik kad padeda higienos ir kosmetiniais tikslais, bet ir leidžia jaustis gerokai komfortiškiau.
Rekomendacijos vonios kambario apšvietimui dažniausiai atsiremia į paties kambario suplanavimą ir dydį. Vis dėlto modernūs sprendimai čia tiks geriausiai. Reikėtų rinktis LED lubinį šviestuvą (geriausia – išmanųjį), taip pat ir apšviečiamą LED veidrodį, kuris padidins komfortą.
Vonioje gali atsidurti svarbūs mazgai
Dažnai nutinka taip, kad vonios kambaryje įrengiama prabangi vonia, išsirenkamos gražiausios vokiškos keramikos plytelės, pastatoma spintelė ir pakabinamas veidrodis iš dizainerių salono. Taip galbūt ir gerai, jeigu jums nė kiek nerūpi praktiškumas, tačiau vonioje tikrai nesunku rasti kompromisą tarp funkcijos ir estetikos. Jeigu yra pakankamai laisvos erdvės, vonioje galite pakabinti boilerį. Šildytuvas užima nemažai vietos, todėl nuosavo namo gyventojai gali sau leisti vonią išdabinti kiek labiau nei gyvenantys bute su boileriu. Pastaruoju atveju jį teks kabinti vonioje (boilerį įsigyti galima paspaudus čia: https://www.varle.lt/vandens-sildytuvai/).
Taip pat vonioje galima įrengti tam tikrus šiluminius ar vamzdinius mazgus. Svarbu bent jau pasistengti juos paslėpti, kad jie nestyrotų atviroje erdvėje.
Tik kokybiškos plytelės ir dangos
Svetainėje, prieškambaryje, miegamajame ar kitose patalpose galima daryti šiokius tokius kompromisus renkantis apdailą ir baldus. Ten stovintys daiktai nesusiduria su beveik jokiais iššūkiais. Vonioje – visiškai priešingai. Daiktus ir paviršius nuolat kamuoja drėgmė, o kartais į kampus ar nepatogias vietas patenka įvairiausių valiklių ir panašios chemijos. Dėl to reikia labai atidžiai ir įžvalgiai pasirinkti baldus bei dangas, kurios būtų be galo atsparios drėgmei.
Visada tinka keramika ir stiklas. Kalbant apie medieną, reikėtų dėmesį sutelkti į tai, kaip ir kuo padengta ta mediena. Ji neturėtų būti nudažyta žemos kokybės dažais arba apklijuota ekonominės klasės danga, nes per ją tikrai prasisunks drėgmė, o tuomet baldas deformuosis. Apsisaugokite nuo tolesnių rūpesčių ir rinkitės protingai.
Gyvatukas – beveik būtinas
Gal iš pirmo žvilgsnio tai atrodo kaip ganėtinai mažas ir mažą reikšmę turintis dalykas, tačiau gyvatukas yra labai svarbus vonioje. Jeigu drėgmė per ilgai užsilaiko ant rankšluosčių, drabužių ar kitų medžiagų, gali imti sklisti labai nemalonus kvapas. Be to, kai kuriuos dalykus džiovinti reikia kone nuolatos (rankšluosčius), o ką jau kalbėti apie tas situacijas, kai norisi, jog kas nors kuo greičiau išdžiūtų. Vonioje turėtų būti gyvatukas. Tai akcentuojame todėl, kad pastarųjų metų tendencijos ne visada pabrėžia tokio įrenginio svarbą ir naudą buityje. Gyvatuką galite įsigyti čia.
Kuo daugiau dalykų pakelkite nuo grindų
Unitazas, spintelės, veidrodis, daiktadėžės ir kiti dalykai geriau galėtų būti pakabinami nei pastatomi. Kodėl? Ogi todėl, kad vonios kambaryje neišvengsite vandens ir drėgmės. Jeigu daiktas yra pastatomas, prie jo kampų kaupsis vanduo ir patekęs po apačia nebeištrūks. Tai kenks kambario higienai ir gali sugadinti patį baldą, paversti jūsų valymo užduotis dar sudėtingesnėmis.
Elektros lizdus pakelkite aukščiau
Tam nereikia daug logikos. Dėl papildomo saugumo reikėtų elektros lizdus patraukti toliau nuo vonios ir kriauklės bei pakelti kiek aukščiau, kad, atsiradus baloms ar vandens sankaupai, tinklas nebūtų užsemtas.
Įsirenkite grindinį šildymą
Vienas iš nemalonių dalykų, kurį patiria dauguma žmonių, – kai išlipame iš vonios ar dušo ir pėdas statome ant šaltų grindų. Iš tiesų vonioje grindinis šildymas yra tiesiog aukso vertės, nes jis ne tik efektyviai pašildo kambarį, bet ir prideda labai daug komforto. Nereikia statyti radiatorių ar panašiai vargti, viskas bus ganėtinai paprasta ir labai, labai patogu.
Neperpildykite erdvės
Lengva vonios kambaryje pristatyti per daug daiktų. Tačiau šiame kambaryje reikia daug vietos praėjimams ir laisvos erdvės ant grindų. Kitu atveju jau ir taip maža kambario erdvė dar labiau susitrauks. Jame bus ne taip patogu, kaip galėtų. Prieš įrengimą apsiskaičiuokite pagrindiniams dalykams reikalingą plotą. Tie pagrindiniai dalykai yra vonia arba dušas, kriauklė, veidrodis, unitazas (jeigu jam skiriama ne atskira patalpa) ir dedikuota kriauklės spintelė.
Kadangi vonia mano antroji karalystė po virtuvės, pageidavimų turėjau tikrai nemažai. Pati darausi ir manikiūrą bio gelio nagus, tad vonios kambario norėjau didelio ir funkcionalaus. Svarbu ir rozetės reikiamose vietose, žinoma saugiai nuo vandens.
prieš įrengiant tikrai reikia labai viską susidėliot ir turėti viziją, ieškoti daugiau informacijos kaip kas patogiau, kokią įrangą pirkti, to pačio unitazo pirkimas taip pat atsakingas momentas