
Kaip pagerinti muzikos kokybę automobilyje?
Didžioji dauguma žmonių vairuodami klausosi muzikos. Vieni renkasi klausyti radijo stotyse leidžiamų melodijų, kiti – anksčiau atrinktas dainas, vieni mėgsta ramias ir tylias baladės, kiti prie vairo daug geriau jaučiasi garsiai klausydami trankią muziką. Kaip bebūtų, ko gero, daugelis pritartų, kad blogais skambanti net ir mylimiausia daina gali erzinti. Blogą skambesį gali lemti daugybę dalykų – ryšio sutrikimai, netinkamai sureguliuoti radijo imtuvo nustatymai ar tiesiog senas ir savo funkcijų nebeatliekantis įrenginys. Gera žinia ta, kad prastą garso kokybę įmanoma pagerinti. Šiame straipsnyje pateikiame jums kelis patarimus, kaip galite pagerinti muzikos kokybę savo automobilyje.
Patikrinkite jungtis ir tinkamai sureguliuokite savo radijo imtuvą
Norint pagerinti muzikos, sklindančios iš jūsų radijo imtuvo, automobilyje kokybę gali užtekti paprasčiausiai patikrinti jungčių, laidų, tvirtinimo kokybę ar tinkamai nustatyti parametrus. Net ir važiuojant lygiausiu keliu automobilio dalys ir jo priedai juda. Ne išimtis ir garso aparatūra. Dažnai važinėjant duobėtais keliais pasitaiko atvejų, kai automobilyje įmontuoti garsiakalbiai atsilaisvina ir pradeda nemaloniai džergžti. Tokiu atveju derėtų patikrinti vietas, kuriose montuojami garsiakalbiai ir priveržti atsipalaidavusius varžtus. Pasitaiko atvejų, kai dėl trinties į kitus paviršius laidai nusitrina ar net nutrūksta. Nustojus groti vienam iš garsiakalbių nederėtų iškart pirkti naujo – gali užtekti tik sujungti nutrūkusį laidą. Be to, galite patikrinti ir radijo imtuve esančius lizdus – ilgą laiką nuolat judant gali jungtys tiesiog iškristi. Dar viena priežastis, galėjusi lemti staigų garso kokybės pablogėjimą – radijo imtuvo nustatymų išsiderinimas. Atjungus automobilio akumuliatorių radijo imtuvas praranda elektros srovę, todėl vėl jį pajungus gali sugrįžti gamykliniai nustatymai. Peržvelkite juos ir, jei reikia, nusistatykite sau priimtinu būdu.
Nauja garso įranga – kokybės garantas
Deja, bet ne visada nebegrojantis, ar skleidžiantis nemalonius garsus garsiakalbis signalizuoja apie paprastus gedimus. Tiek automobilyje esantys garsiakalbiai, tiek pats radijo imtuvas gali sugesti galutinai. Tokiu atveju jums teks paišlaidauti ir įsigyti naują įrangą ar jos dalį. Jei visi muzikai skleisti išvardinti prietaisai veikia, o nustatyti parametrai kiek galima geriau sureguliuoti, bet norimo garso vis vien neišgaunate – gali būti, kad jūsų turima įranga tiesiog nepajėgi transliuoti jūsų norimą kokybę. Dažniausiai norimos kokybės neištransliuoja gamykliniai garsiakalbiai, tad gali būti, kad atėjo metas juos pakeisti naujais.
Geriausias būdas pagerinti muzikos kokybę automobilyje – FM moduliatorius
FM moduliatoriai arba FM siųstuvai – puikus sprendimas neplanuojantiems keisti automobilyje jau įmontuotos įrangos, tačiau trokštantiems kokybiško garso ar galimybės klausyti muzikos iš telefono, USB laikmenos ar kito šaltinio. FM moduliatoriai – prietaisai, kurie radijo bangomis į radijo imtuvą perduoda muziką iš kito šaltinio, tai yra, mobiliojo įrenginio, planšetės ar kito šaltinio. Tai ypač aktualu senesnių radijo imtuvų savininkams, kurių prietaisuose nėra AUX, USB ar kitų jungčių. FM moduliatoriai naudojami labai paprastai – užtenka tiek automobilyje, tiek siųstuve nustatyti tą patį FM bangų dažnį ir mėgautis kokybišku garsu. Nepamirškite, kad šias bangas naudoja ir radijo stotys, tad rekomenduojame rinktis dažnį, esantį šalia FM bangų diapazono pradžios arba pabaigos (87.5 MHz, 108.0 MHz). Jei parinktu dažniu vis vien girdite pašalinius garsus – nustatykite kitą, mat gali būti, kad užčiuopiate artimų bangų dažnius. FM moduliatoriumi galite perduoti ne tik per mobilųjį ar kitą prietaisą leidžiamas radijo stotis, ar išsaugotą muziką, bet ir kitus populiarius muzikos ar tinklalaidžių kanalus, tokius kaip Youtube, Spotify ar Podbean. Be to, beveik visuose moduliatoriuose integruota laisvų rankų įranga. Patogu, tiesa? Vienintelis klausimas – kaip išsirinkti?