Dažnai vairuojamos transporto priemonės priežiūra reikalauja daug darbo! Turite patikrinti ir pakeisti alyvą, pakeisti padangas, palaikyti švarą – sąrašas tęsiasi. Bet ar vis tiek reikia laikytis techninės priežiūros grafiko, jei kurį laiką nevairuosite? Atsakymas yra taip! Vadovaukitės šiais keliais pagrindiniais patarimais, kaip prižiūrėti automobilį, kuriuo važinėjate dažnai, ir paruošti automobilį keliui!
Laikykitės alyvos keitimo grafiko
Kalbant apie aliejų ir kitus esminius skysčius, verta vadovautis taisykle „kas bus anksčiau“. Tai reiškia, kad daugumą alyvų rekomenduojama keisti kas 10 tūkstančių kilometrų arba kas 6 mėnesius, atsižvelgiant į tai, kas įvyks anksčiau. Net jei nevairuojate savo transporto priemone dažnai, alyva ir kiti joje esantys junginiai gali pasenti ir laikui bėgant suyra. Bet kokiu atveju, ji turi būti pakeista. Automobiliai yra skirti važiuoti reguliariai. Kai variklis dažnai veikia, skysčiams leidžiama cirkuliuoti, o alyva paskirstoma į dalis, kurias reikia sutepti. Kai kurį laiką nevairuojate savo transporto priemonės, skysčiai gali kauptis ir jūsų variklis gali prarasti pagrindinį tepimą. Jūsų transporto priemonės generatoriui reikia, kad tinkamai veiktų automobilio akumuliatorius. Ilgainiui automobiliui esant neužvestam, akumuliatorius gali būti išsikrovęs. Tai galite sušvelninti trumpam pavažinėdami automobiliu kas kelias dienas arba kartą per savaitę. Taip pat galite tiesiog užvesti transporto priemonę ir leisti jai kelias minutes eiti tuščiąja eiga, tačiau svarbu, kad padangos pajudėtų, kai tik įmanoma, kad jos būtų lankstesnės.
Stebėkite padangų slėgį
Padangose laikui bėgant gali atsirasti nedidelių nuotėkių ir pamažu nutekėti oras, net jei nevairuojate reguliariai. Jei nevairuojate dažnai, jiems taip pat gali išsivystyti vadinamasis „padangų puvimas“, dėl kurio guma tampa trapi ir kieta. Štai kodėl svarbu kartas nuo karto patikrinti padangų slėgį. Jei nesate tikri, kokį slėgį reikia palaikyti, skaitykite savo savininko vadovą.
Reguliariai valykite išorę ir vidų
Lapai ir pagaliukai, kurie galiausiai susirenka ant jūsų automobilio, gali būti žalingi. Kai augalinės medžiagos kaupiasi kartu su drėgme, jame esanti tanino rūgštis gali palaipsniui sunaikinti dažus ir gali pažeisti plastikinius ir guminius sandariklius.Visi darome viską, kad mūsų transporto priemonių vidus būtų švarus ir be maisto produktų bei šiukšlių. Tačiau gali būti sunku išlaikyti jį nepriekaištingą (ypač su vaikais), o kartais tarp sėdynių atsiranda trupinių, šiukšlių ir kitų nešvarumų. Autochemija gali mums padėti išvalyti automobilį ir palaikyti jame švarą.
Pakeiskite uždegimo žvakes ir laidus
Šiomis dienomis, kai automobiliai tampa labiau modernesni, juos sunku patiems vairuotojams techniškai prižiūrėti ir tikrinti. Tačiau vis dar yra likę keli paprasti elementai, kuriuos galite prižiūrėti, tai uždegimo žvakių patikrinimas ir keitimas. Visada galite daugiau sužinoti apie savo automobilio techninę priežiūrą automobilio vadove ir vadovautis nurodytomis rekomendacijomis ir terminais. Tikrindami uždegimo žvakę, patikrinkite, ar joje yra: šviesiai rudas elektrodas ir izoliatorius, jokių lydymosi požymių, jokių nusidėvėjimo ar apnašų žymių. Uždegimo žvakei susidėvėjus ją būtina pakeisti, kitaip jūsų variklis neveiks arba veiks netinkamai.
Reguliariai papildykite skysčius
Skysčiai yra jūsų automobilio gyvybės šaltinis, o jei jų nepapildysite, tai gali turėti skaudžių pasekmių. Kartą per dvi savaites patikrinkite variklio alyvą atidarydami variklio dangtį (automobiliui esant ant lygaus paviršiaus) ir ištraukę matuoklį. Nuvalykite skudurėliu, tada panardinkite. Kai jis grįžta, alyvos lygis turi būti tarp minimalaus ir didžiausio žymenų – ir šviesiai gelsvai rudos spalvos, jei jūsų automobilis turi benzininį variklį.
Visada svarbu geros priežiūros priemonės. Gerai, kai galima nusipirkti internetu