
Statistika rodo, kad lietuviai maisto produktams per mėnesį išleidžia maždaug 19 procentų pajamų. Tenka pastebėti, kad įvairūs produktai vis labiau brangsta, todėl mūsų tautiečiams natūraliai kyla klausimas, kaip protingai apsipirkti ir sutaupyti. Pakoregavus tam tikrus apsipirkimo įpročius parduotuvėse galima išleisti kur kas mažesnes sumas, taigi, nuo ko vertėtų pradėti?
Į parduotuvę – su pirkinių sąrašu
Šiandien turime visas galimybes apsipirkimą planuoti iš anksto. Skaitmenizuotas Norfa leidinys leis neišeinant iš namų sužinoti apie šiuo metu galiojančias akcijas, todėl galėsite sudaryti būsimų pirkinių sąrašą. Leidinyje pateikta informacija padės sužinoti, kokių kainų galima tikėtis parduotuvėje, todėl galėsite iš anksto numatyti maisto produktams skirtą biudžetą.
Planuokite, ką gaminsite
Gamindami pirmiausia sunaudokite maisto likučius. Pavyzdžiui, jei po švenčių liko mėsos ar sūrio, šiuos maisto produktus galite sunaudoti ruošdami makaronus, omletus ar kitus patiekalus. Deja, po švenčių maisto likučiai neretai yra tiesiog išmetami, tačiau jie gali būti naudojami įvairių patiekalų ruošimui. Prieš vykdami į parduotuvę visada nuspręskite, kokius patiekalus gaminsite artimiausiomis dienomis, ir įvertinkite, kokių (ir kiek) maisto produktų tam prireiks.
Maisto produktų galiojimo trukmė
Visada svarbu įvertinti ir tai, kokia yra maisto produktų galiojimo trukmė. Jei šaldytuve turite jau pagaminto maisto, jį rekomenduojama suvartoti per 72 valandas, o mišraines su majonezu patartina suvartoti per parą. Šviežias sūris šaldytuve gali būti laikomas 4-6 dienas, o kietasis ir pelėsinis sūris – apie savaitę. Mėsą šaldytuve galima laikyti iki savaitės, todėl jos atsargas galima papildyti kas 7 dienas. Sezoninių vaisių ir daržovių rekomenduojama pirkti 2-3 dienoms, tačiau tuomet, jei atsižvelgsite jų sunokimo lygį, atsargomis galėsite pasirūpinti ir ilgesniam laikui.
Ilgai negendančių produktų įsigijimas
Šaldytų maisto produktų, konservų ir įvairių kruopų galiojimo trukmė yra ganėtinai ilga, todėl šių produktų galima įsigyti ilgesniam laikui. Vis dėlto, nuvykus į parduotuvę visada naudinga atsižvelgti įį nurodytą šių gaminių galiojimo datą. Nereikėtų pamiršti, kad akcijos kartais yra taikomos tiems produktams, kurių galiojimas gana greitai pasibaigs. Būkite budrūs ir nepersistenkite rūpindamiesi maisto atsargomis, nes vėliau nesuvartotus produktus gali tekti tiesiog išmesti.
Didelės pakuotės – ne visada geriausia išeitis
Nors produktai, parduodami didelėse pakuotėse, įprastai kainuoja pigiau, tačiau kartais dėl trumpo galiojimo nespėjame suvartoti įsigyto produkto, ir jį tenka išmesti. Taip pat tenka pastebėti, kad gaminant maistą iš didelių pakuočių įdedame didesnį produkto kiekį, todėl viso paruošto patiekalo nesuvalgome. Taigi, prieš pirkdami produktus didelėse pakuotėse turėtumėte gerai pagalvoti, ar tai tikrai protinga mintis.
Taip pat nereikėtų pamiršti, kad parduotuvėje išleidžiame daugiau pinigų, jei apsiperkame būdami alkani ar prislėgtos nuotaikos. Jei norite išvengti nereikalingų pirkinių, į parduotuvę geriausia keliauti tada, kai esate sotūs, ir, žinoma, turite aiškų planą, ką planuojate įsigyti.