
Praėjusią savaitę posėdžiavo Plungės rajono savivaldybės sporto taryba, pirmininkaujama Savivaldybės tarybos nario Algirdo Pečiulio. Aptartos Plungės sporto ir rekreacijos centro (SRC) ir įvairių sporto klubų pateiktos ataskaitos. Jose nurodyta, kaip 2016 metais panaudotos iš vietos biudžeto gautos lėšos.
Pirmasis savo ataskaitą pristatė SRC vadovas Alvydas Viršilas. Pradėjęs nuo dziudo klubo, direktorius akcentavo, kad šios sporto šakos atstovai dalyvavo visų amžiaus grupių Lietuvos čempionatuose, turnyruose. Turima ir kuo didžiuotis – plungiškis Ramūnas Diburys įtrauktas į šalies rinktinę. Iš Savivaldybės biudžeto Sporto plėtros programos klubas gavo 1 900 eurų, tačiau didžiausios pajamos – iš rėmėjų.
Projektui „Jaunosios viltys“, t. y. perspektyviausiems sportininkams remti, Savivaldybė skyrė 720 eurų.
Įstaiga įsigijo šoklumo testavimo įrangą, maisto papildų ugdytiniams ir kt.
Pasak A. Viršilo, perspektyvių sportininkų SRC tikrai turi. Ypač – tarp krepšininkų, kurių keletas yra Lietuvos rinktinėse arba kandidatai į jas. Be to, treneriai – tokie, kad kiti tik pavydėti gali. Jų dėka keturios plungiškių komandos pernai sėkmingai žaidė aukščiausiajame divizione.
Geriausių sportininkų apdovanojimo šventei rengti SRC iš Sporto plėtros programos gavo 850 eurų, premijoms – dar 1 200 eurų.
Lengvaatlečiams buvo skirta 900 eurų suma. Pinigai išleisti dalyvauti čempionatuose ir kitose varžybose, inventoriui įsigyti.
Mokiniams dalyvauti olimpiniame festivalyje ir įvairiems sporto ir sveikatingumo renginiams organizuoti SRC gavo 1 750 eurų, o šių renginių išlaidos – 9 000 Eur. Krepšinio pirmenybėse jėgas išbandė 220 sportininkų, mėgėjų sporto žaidynėse – 160, moksleivių žaidynėse – 900.
Pasidomėjus, ar aktyviai renginiuose dalyvauja mokyklos, kaimo seniūnijos, A. Viršilas atsakė: „Po pernai atliktos analizės ir pokalbių su vadovais pajudėjo Akademiko Adolfo Jucio pagrindinė mokykla. Problemų nekyla dėl Senamiesčio, „Ryto“ mokyklų, na, o tarp seniūnijų pačios aktyviausios – Šateikių, Alsėdžių ir Platelių. Kitus dar teks paraginti.“
Antrasis savo veiklą Sporto tarybai pristatė baidarių ir kanojų, orientavimosi sporto ir turizmo klubo „Versmė“ atstovas Gintaras Domarkas. Ši organizacija iš Sporto plėtros programos gavo 700 eurų. Dalį lėšų panaudojo orientacininkų, dalyvavusių Lietuvos čempionatuose, starto mokesčiams sumokėti. Tiesa, rezultatai nebuvo itin geri, laimėti du bronzos medaliai. Be to, „Versmė“ jau ne vienerius metus organizuoja rajono tinklinio pirmenybes, vasaros tinklinio varžybas. Dar viena klubo kultivuojama sporto šaka – žygiai dviračiais, kuriuose kartais sulaukiama 200 dalyvių.
G. Domarkas savo pasisakymą baigė paauklėjimu: „Mes, tinklininkai, patys smėlį kasame, futbolininkai nusipjauna žolę, ledo ritulininkai pila ledą, bet niekada nemačiau, kad krepšininkai tinklelius rištų, krepšinio lentas ar aikšteles tvarkytų. Kai pamatysiu, pradėsiu juos gerbti.“
Sporto klubas „Už Plungę!“ (vadovai Edita ir Virgilijus Lapiai) Savivaldybės skirtas lėšas panaudojo išvykai į svarbų tarptautinį krepšinio turnyrą Prancūzijoje. Jame savo jėgas išbandė ir dvi plungiškių komandos – merginos ir vaikinai. Pastariesiems sekėsi ypač gerai.
Baidarių ir kanojų irkluotojai, kurių veiklą pristatė treneris Arvydas Vaitkus, iš Savivaldybės gavo 700 eurų. Pinigus panaudojo sportininkų išvykoms į Lietuvos čempionatus ir rajono pirmenybėms, kuriose dalyvavo 140 irkluotojų, organizuoti. Ugdytinių pasiekimai gana neblogi. Ypač gerai sekėsi broliams Mantui ir Mindaugui Vasiliauskams, Donatui Kaveckui, Valdui Gudeliui, Vyteniui Pauliui, Linui Sabaliauskui, Karoliui Viržintui.
Viešoji įstaiga „Plungės futbolas“, kuriai vadovauja Diana Jonaitienė, pernai vykdė keturis projektus. 8 400 eurų skirta futbolo treniruotes lankančių vaikų skaičiui didinti, 4 750 – dalyvauti Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos pirmenybėse, 1 050 – Plungės futbolo istorijai įamžinti ir veteranų turnyrui organizuoti.
Saulius Stankus pristatė motokroso klubo „Žemaitija“ veiklą. Iš Sporto plėtros programos gautus 2 700 eurų panaudojo licencijoms pirkti, starto mokesčiams ir už greitosios medicinos pagalbos paslaugas sumokėti. Klubas organizavo Lietuvos motokroso čempionato 3-iąjį etapą, patys dalyvavo tame čempionate, Lietuvos taurės turnyre, Miestų taurės varžybose ir kt. Visur laimėtos pirmosios vietos, taigi pasiekimai – puikūs.
Stalo teniso klubo „Žemaite“ vadovas Stanislovas Ivanauskas džiaugėsi, kad didėja šios sporto šakos masiškumas, kad plungiškiai jau yra sudarę šešias komandas, viena iš jų – vaikų. Savivaldybė skyrė 700 eurų. Už šiuos pinigus organizuotos rajono pirmenybės, jose dalyvavo 70 tenisininkų.
Ledo ritulininkų veiklą pristatė Juozas Šlepetis. Pasak jo, komanda sensta, o neturint savo bazės jaunimą pritraukti gana sunku. Nepaisant to, plungiškiai jau devynerius metus dalyvauja Vakarų Lietuvos čempionate, puoselėja tradiciją kasmet susitikti su komanda iš Tukumo ir tikisi, kad prie „Ryto“ pagrindinės mokyklos bus įrengta šaldoma čiuožykla. Iš Savivaldybės klubas gavo 1 300 eurų.
Viešosios įstaigos „Plungės olimpiečiai“ veiklą pristatęs Algirdas Šimkevičius paminėjo, kad trečiojoje lygoje žaidžiantis „Olimpas“ pernai laimėjo pirmąją vietą. Savivaldybės skirtus 4 100 eurų panaudojo degalams ir starto mokesčiams. O kad gyvuotų, dar 24 tūkstančius teko surinkti iš rėmėjų.