Veikimo principas nelabai skirsis nuo analogiškų, tik gerokai didesnių įrenginių, kurie užtikrina viso būsto vėdinimą. Tik pagrindinis skirtumas šiuo atveju bus tas, kad iš aplinkos oras tiesiogiai keliaus į vėdinamą patalpą. Kitais atvejais jis pirmiausia patenka į sistemą, kur yra paskirstomas į įvairias kryptis. O tokiame įrenginyje visos funkcijos bus atliekamos toje pačioje vietoje. Būtent tai leidžia užtikrinti nedidelį jo dydį ir kompaktiškumą, bet kartu garantuoti, kad toks gaminys būtų pakankamai efektyvus ir užtikrintų reikiamą oro kiekį ir nuolatinį vėdinimą. Todėl jis labai dažnai pasirenkamas tam tikrose namų patalpose arba tuomet, kai sistemą montuoti būna pernelyg sudėtinga. Veikimui naudojama elektros energija, kuri užtikrina pastovius oro mainus. Tačiau tai gana ekonomiškas įrenginys, kadangi kai kuriais atvejais gali būti panaudojama išeinančio oro šiluma sušildyti aplinkos orui. Toks principas leidžia sutaupyti gana nemažai. Aišku, toks mini rekuperatorius kainą turės kažkiek didesnę, bet jį naudojant skirtumas turėtų atsipirkti dėl mažesnių eksploatacijos išlaidų. Taigi nors tai mažas, tačiau pakankamai galingas įrenginys.
Ar verta įsirengti papildomą vėdinimo sistemą?
Jeigu namuose yra visiškai funkcionuojanti ir savo darbą atliekanti sistema, tuomet kažkokio papildomo varianto tikrai nereikės. Tačiau jeigu jos visai nėra arba ji nevisiškai atlieka savo funkciją, tada vertėtų pamąstyti apie tokį variantą. Tuo labiau kad tai lemia ne tik gryno oro stygių namuose, bet ir šilumos nuostolius būstą vėdinant kitais būdais. Ir tokiu atveju bene geriausias sprendimas galėtų būti mini rekuperatorius, kuris neužima daug vietos, nereikalauja didesnių investicijų ir nepaisant savo nedidelio dydžio funkciją atlieka nepriekaištingai. O priklausomai nuo būsto ypatybių gali būti pasirinktas sieninis arba lubinis mini rekuperatorius. Kadangi tiek vienas, tiek ir kitas variantas yra efektyvūs. Ir pagrindinis jų skirtumas yra būtent montavimo ypatybėse. Kai kuriais atvejais lubinio varianto įrengti neįmanoma, o kartais tai yra vienintelė išeitis norint vėdinimo sistemos. Tačiau bet kuriuo atveju verta pasirūpinti tiek namų, tiek ir visų kitų patalpų vėdinimu.
Mini rekuperatorius butui – praktiškiausias sprendimas
Po visą butą išvedžioti vėdinimo sistemą ir kažkur įmontuoti pagrindinį įrenginį gali būti gana sudėtinga. Ypač jeigu tai nėra naujai statomas namas, kuriame dar galima keisti apdailos bei erdvių išdėstymo planą. Aišku, neretai kažkokia vėdinimo sistema yra sumontuojama, tačiau senesnės statybos būstuose ji dažnai jau neatlieka savo funkcijos taip, kaip norėtųsi. Tokiu atveju bene idealiausias sprendimas būtų sieninis mini rekuperatorius, kadangi praktiškai visi buto kambariai turi išorinę sieną. Ir joje gali būti sumontuotas toks įrenginys, kuris tiesiogiai paduos aplinkos orą į vidų bei taip užtikrins vėdinimą. Dėl savo nedidelio dydžio jis bus praktiškai nematomas. Ir nereikės daug galvoti apie sudėtingas sistemas, jų konstrukciją. Todėl toks variantas gali būti sumontuojamas praktiškai bet kada, net jeigu jau ir yra padaryta apdaila arba būstas gyvenamas. Aišku, reikės išgręžti išorinę sieną, tačiau atsiradusi ertmė bus visiškai užpildyta ir uždengta šio įrenginio. Ir bus galima džiaugtis grynu oru namuose.