Avarijos metu, esant pakankamai nedideliam 50 km/val. greičiui, neapsaugotas vaikas sviedžiamas iš vietos su 30-60 kartų didesne nei jo svoris jėga. Tai didžiulė grėsme tiek pačiam vaikui, tiek ir kitiems keleiviams. Tad vaikus reikia vežioti automobilinėse saugos kėdutėse.
Taip pat vaikui nesaugu ir sėdėti ant kelių. Eismo įvykio metu, net jei Jūs ir esate prisisegęs saugos diržu, vaikas išplėšiamas Jums iš rankų su didžiule jėga.
Taip pat pavojinga užsegti tuo pačiu diržu vaiką ir save. Tam yra sukurtos kėdutės vaikams, kurios prilaiko mažylius, taip pat sugeria dalį smūgio jėgos, dėl to padidėja galimybės likti nesužalotam.
Renkantis kėdutę, reikia atsižvelgti ir į tai, ar gaminys atitinka reikalaujamus standartus, ar tinka Jūsų automobiliui. Be abejo, kėdutė turi būti patogi vaikui, kad ilgesnėje kelionėje galėtų miegoti.
Kėdutės skirstomos pagal vaikų svorį: 0 grupė tinka nuo gimimo iki 6-9 mėnesių amžiaus vaikams iki 10 kg svorio.
0+ grupė – vaikams nuo gimimo iki 12-15 mėnesių – iki 13 kg.
Šių grupių automobilinės saugos kėdutės tvirtinamos prieš važiavimo kryptį, nugarėle į priekį. Jas galima naudoti tiek ant priekinės, tiek ir ant galinės sėdynės. Tik labai svarbu žinoti, jog draudžiama jas tvirtinti ant priekinės sėdynės, jei čia įrengta oro pagalvė. Ši išsiskleidusi gali stipriai sužaloti vaiką.
Kitos grupės automobilinės kėdutės tvirtinamos važiavimo kryptimi veidu į priekį.
1 grupė – vaikams nuo 9 mėnesių iki 4 metų amžiaus, kurių svoris 9-18 kg.
2 grupė tinka 3-7 metų vaikams, 15-36 kg.
3 grupė – 6-12 metų vaikams, 22-36 kg.
Svarbu žinoti, jog saugos diržai turi būti maksimaliai įtempti. Apatinė diržo dalis turi juosti vaiką ne pilvo, bet dubens srityje, o viršutinė – petį, bet ne kaklą.
Saugos kėdutė turi būti stipriai pritvirtinta prie sėdynės ir nejudėti nei į priekį, nei į šonus.
Visada prisiminkime: saugos diržu prisisegęs tiek vaikas, tiek suaugusysis turi daugiau šansų eismo įvykio metu išlikti gyvas ar mažiau sužalotas. Be to, primename, jog, pažeidus šią taisyklę, gresia bauda.