
Trečiadienį į posėdį rinkosi Plungės r. Sporto tarybos nariai, Plungės sporto mokyklos treneriai. Aptartos ataskaitos, nagrinėti prašymai.
Išlaidos per metus –
619 tūkst. litų
Pasak Plungės sporto mokyklos direktoriaus Kosto Petručio, metinė finansinė ataskaita pateikta Savivaldybės administracijos Finansų ir biudžeto skyriui ir, direktoriaus manymu, nebėra prasmės gilintis į ją, nes mokykla nuo rugpjūčio 1 d. bus reorganizuota bei prijungta prie Sporto ir rekreacijos centro. Vėliau direktorius vis dėlto atskleidė, kad daugiausiai išleista darbuotojų užmokesčiui (377 tūkst. Lt), 64 tūkst. Lt „surijo“ komunaliniai mokesčiai. Išlaidos – 619 tūkst. litų.
K. Petrutis priminė, kad mokyklos sąskaitoje – 65 tūkst. Lt skolų, bet iki vasaros pabaigos didžioji dalis jų turėtų būti padengta.
Prabilus apie pinigus, mokyklos direktoriui klausimą pateikė ir krepšinio treneris Genadijus Glikmanas. Anot jo, ne visiems pedagogams aišku, kur buvo panaudoti pinigai iš krepšelio, skirto kelionių išlaidoms padengti. Anot trenerio, susidaro įspūdis, kad pedagogų tarybos posėdyje priimtas sprendimas negalioja, nes vieniems treneriams iš krepšelio pinigų neskirta, kitiems permokėta.
K. Petrutis paaiškino, kad visas išvykas treneriai turi derinti su… buhaltere: jei ji leido važiuoti – važiuoja, neleido – ne! „Tai kam mokyklai direktorius, jei sprendimus priima buhalterė?“, – replikavo G. Glikmanas. Anot jo, situacija dabar tokia, kad mokykloje vykstančių susirinkimų metu K. Petrutis kalba viena, atėjęs į Sporto tarybos posėdį, kita, o faktai rodo trečia.
Paprašytas išsakyti savo nuomonę „Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas tik atsiduso: „Greičiau ateitų rugpjūčio pirmoji“.
Sudaryta darbo grupė
Kaip sakė Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Viršilas, į mokyklą buvo išsiųstas prašymas treneriams pateikti pasiūlymus ir rekomendacijas dėl mokyklos sportinės veiklos efektyvumo pagerinimo, bet gautas tik direktoriaus pasiūlymas atsisakyti ledo ritulio, nes treniruotėms nėra sąlygų.
Posėdžio metu taip pat aptarta mokinių priėmimo į Plungės sporto mokyklą tvarka bei mokesčio už neformalųjį vaikų švietimą tvarka ir dydis. Pasak direktoriaus, pedagogų taryba nutarė, kad šio mokesčio (8 Lt) didinti nereikėtų. „Nenorime sudaryti tokių sąlygų, kad krepšinis taptų tik „bagotųjų“ sporto šaka“, – motyvavo K. Petrutis.
A. Viršilo manymu, mokestį reikėtų šiek tiek padidinti ir sutiko, jog metas peržiūrėti ir patvirtinti tvarką dėl atleidimo nuo mokesčio. Kad nebūtų priimti vienašaliai sprendimai, sudaryta darbo grupė iš dviejų Sporto tarybos narių, keturių Sporto mokyklos trenerių, Švietimo skyriaus atstovo bei Sporto ir rekreacijos centro vadovo. Tai pačiai grupei paliktas klausimas ir dėl prioritetinių sporto šakų proporcijų nustatymo. Sudarytoji darbo grupė taip pat spręs problemas, susijusias su UAB „Žemaitijos suvenyras“ sporto salės nuoma.
Piniginiai prašymai
nenagrinėti
Išklausę ataskaitas ir kitą pateiktą informaciją, Sporto tarybos nariai ėmėsi nagrinėti gautus prašymus.
Anot Akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos direktorius Kęstučio Varpioto, per keletą metų mokyklos stadionas be didelių finansinių savivaldybės „injekcijų“ šiek tiek atnaujintas, tačiau to nepakanka. Tam, kad jame galėtų sportuoti ne tik mokiniai, regbio komandos, bet ir kitų sporto šakų atstovai, reikia, jog mokyklos stadionas būtų įtrauktas į prioritetinių sporto objektų sąrašą, skiriant finansavimą darbų projektavimui, rekonstrukcijai ir atnaujinimui.
Tarybos nariai prašymo neatmetė, tačiau siūlė ieškoti ir kitų finansavimo šaltinių. „Jeigu matysime, kad patys darote žingsnius ir turite šansą gauti pinigų, bent jau Sporto taryba tikrai nenusigręš“, – sakė tarybos pirmininkas Adomas Zamulskis.
Kiti prašymai buvo išnagrinėti „greituoju būdu“, nes visuose prašoma papildomo finansavimo. Deja, rezerve likę tik 6 000 litų, tad prašymai nenagrinėti.