Lapkričio 23-ąją minima Lietuvos kariuomenės diena. Šiais metais tai jau 95-osios kariuomenės atkūrimo metinės. Ta proga Plungėje, Senamiesčio aikštėje, tądien buvo galima sutikti ne tik plungiškių, bet ir uniformuotų kariškių, kurie maloniai kvietė pasivažinėti karine technika, paragauti tikros kareiviškos košės, o jaunuoliai mielai išbandė savo jėgas, tapdami kareiviais vienai valandai.
{besps}2013/11/29/b{/besps}
Šventė pradėta iškilminga rikiuote ir Lietuvos himnu.
Plungiškius, svečius ir karius 95-ųjų Lietuvos kariuomenės atkūrimo metinių proga pasveikino Žemaičių apygardos savanorių rinktinės vadas, pulkininkas leitenantas Gintaras Jaloveckas. Jis priminė istorijos momentus. Kaip sakė G. Jaloveckas, šventę, kuri minima visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, Plungei dovanojo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos trečiosios rinktinės kariai. Anot pulkininko, čia tarnauja kariai iš visos Žemaitijos, o mūsų miestas pasirinktas todėl, kad plungiškiai buvo aktyvūs rezistencinės kovos dalyviai.
Po sveikinimų už gerą tarnybą, nuopelnus Lietuvos kariuomenei pulkininkas įteikė apdovanojimus ar suteikė aukštesnius karinius laipsnius Žemaičių apygardos rinktinės kariams. Šventės metu į atsargą iškilmingai išleista vyr. seržantė Vilma Smilingienė. Tarp apdovanotųjų ir paaukštintųjų – nemažas būrelis ir mūsiškių karių. Stebėtis nereikėtų, nes Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 303-oji pėstininkų kuopa įsikūrusi Plungėje ir joje tarnauja vien plungiškiai. Kuopai vadovauja kapitonas Audrius Rubežius.
Vėliau tėvynės gynėjus ir saugotojus palaimino komandoras leitenantas Remigijus Montvila. Tylos minute pagerbti už tėvynę galvas paguldę kariai. Plungiškių kuopos karių šūvių salvės už Lietuvą, jos žmones ir kariuomenę į Senamiesčio aikštę pritraukė dar daugiau smalsuolių.
Kas šeštadienį nepatingėjo ateiti į Senamiesčio aikštę, tikrai nepasigailėjo. Juk ne kasdien gali savo akimis iš arti pamatyti minosvaidį, karinį visureigį. Vyrai ir moterys, vyresni ir jaunesni vaikai kantriai laukė eilės pasivėžinti karine mašina, pasėdėti prie vieno ar kito karinio automobilio vairo. Žinoma, patys mažiausi plungiškiai su malonumu matavosi karių liemenes, šalmus, rankose laikė tikrą ginklą, o ant pečių dėjosi sunkoką kario kuprinę.
Didelio dėmesio sulaukė Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės pasirodymai su šunimis. Pasieniečių pagalbininkai ieškojo sprogmenų, demonstravo, kaip sulaikomi pažeidėjai. Jaunimas noriai išbandė ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų stovyklą „Tapk kariu vienai valandai“ ir bent šiek tiek pajuto, kokia ta kareivio kasdienybė. Na, o prie lauko virtuvės nutįso ilga eilė norinčių ne tik sušilti, bet ir paragauti tikros kareiviškos košės, kurią pilna burna kimšo net ir tie, kurie košių nemėgsta.