Praėjusią savaitę posėdžiavusio Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai svarstė klausimą dėl Plungės rajono švietimo įstaigų vadovų tarnybinių atlyginimų koeficientų ir priedų nustatymo, aptarė rajono sporto aikštynų būklę, Plungės atviro jaunimo centro skolą, keletą kitų klausimų, tačiau bene aršiausiai diskutavo dėl ledo ritulio sporto šakos Plungės sporto mokykloje įsteigimo.
Pinigai, pinigai
Kaip sakė Švietimo skyriaus vedėjas Rolandas Raibužis, pasikeitus tvarkai, švietimo įstaigų vadovai nebegaus priedo už specialiųjų poreikių mokinių ugdymą, kuris siekė 10 proc. Taigi, kad direktoriams nesumažėtų atlyginimai, vedėjas pasiūlė iki maksimumo padidinti atlyginimų koeficientus. Šis pokytis – tik bendrojo lavinimo mokyklų vadovams.
Plungės Senamiesčio vidurinės bei „Ryto“ pagrindinės mokyklų direktorių tarnybinio atlyginimo koeficientas didžiausias – 36, 475, o po R. Raibužio siūlomų pakeitimų siektų 38. Platelių gimnazijos direktoriaus atlyginimo naujasis koeficientas būtų 32,55 (buvo 30,9), Plungės „Saulės“ gimnazijos – 30,95 (buvo 29,4), Alsėdžių vidurinės ir Plungės „Babrungo“ pagrindinės mokyklų – 29,6 (buvo 28,1), Akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos – 27,2 (buvo 26,95), Žemaičių Kalvarijos ir Kulių vidurinių mokyklų – 26,3 (buvo 25), Žlibinų Igno Končiaus pagrindinės mokyklos – 26,25 (buvo 24,95). Kantaučių, Narvaišių, Nausodžio, Stalgėnų, Stanelių ir Šateikių pagrindinių mokyklų vadovų atlyginimų koeficientas nuo 27 kiltų iki 28,4.
Didės ir kitų trijų švietimo įstaigų vadovų atlyginimo koeficientai, tik, kaip sakė R. Raibužis, jau dėl to, kad vadovai apsigynė kvalifikaciją. Šios įstaigos – Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinė mokykla – 32,55 (buvo – 30,9), Žemaičių Kalvarijos lopšelis-darželis – 22,5 (buvo 19,7), Plungės suaugusiųjų švietimo centras – 31,25 (buvo – 28,1).
Taip pat dėl naujos tvarkos bus sumažinti priedai už vadovavimą gimnazijai ir jaunimo mokyklos skyriui: Plungės „Saulės“ ir Platelių gimnazijų bei Plungės suaugusiųjų švietimo centro vadovų atlyginimų priedai nuo 20 proc. sumažės iki 15 proc.
Komitetas pokyčiams pritarė, toliau spręs taryba.
Kaip keičiasi nuomonė
Komitetui svarstant klausimą dėl ledo ritulio sporto šakos įsteigimo Plungės sporto mokykloje, Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Viršilas neatsistebėjo, kaip greitai mokyklos direktorius Kostas Petrutis keičia savo nuomonę. Mat ne per seniausiai vykusiame Sporto tarybos posėdyje direktorius džiaugėsi, kad atgaivinama primiršta sporto šaka ir kliūčių jos įsteigimui kaip ir nebūtų. O štai komiteto posėdyje K. Petrutis jau buvo nusiteikęs priešingai: kalbėjo apie tai, kad ledo ritulio Plungėje nebus kur žaisti – nėra arenos, trenerio, žodžiu, kliūčių kliūtelių atsirado daugiau negu reikia.
K. Petručio požiūrio kaita piktinosi ir Lietuvos ledo ritulio federacijos vykdomojo komiteto tarybos narys, Plungės ledo ritulio klubo komandos narys Ričardas Jocys: „Labai nesolidu ir keista, kai taip per kelias dienas keičiasi nuomonė. Buvom suderinę!“ R. Jocys pabrėžė, kad Plungėje ledo ritulys tikrai populiarus: žiemą į prie „Ryto“ pagrindinės mokyklos supilamą ledo aikštelę suplūsta daugybė vaikų. „Dar kartą prašau – prisidėkite bent jau moraliai, o inventorium mes jau pasirūpinsim“, – į valdininkus kreipėsi R. Jocys. Anot jo, su Mažeikių ledo arenos atstovais susitarta, kad jie priimtų plungiškius vaikus sportuoti, tačiau mažeikiškiai esą juokavę, kad patiems plungiškiams nepavyks susitarti…
Plungės sporto mokyklos direktorių dėl tokio nepastovumo posėdyje pasiekė ne viena pašiepianti frazė. „Direktorius, matyt, bijojo sportininkų, o švietimiečiai švelnesni žmonės“, – juokavo komiteto narys Audrius Misiūnas.
Tiesa, nauja sporto šaka mokykloje reikalautų ir papildomo finansavimo. Pagal komitetui pateiktą medžiagą Plungės sporto mokykloje nėra lėšų ledo ritulio sporto šakai steigti – per mokslo metus trenerio atlyginimui prireiktų apie 11 tūkst. Lt.
Įdomu, ar taryba toliau dėl ledo ritulio ginčysis, ar sutars?
Sporto aikštynai – daugiau nei prasti
Aptariant rajono sporto aikštynų sutvarkymo 2011-2012 mokslo metams klausimą, R. Raibužis sakė, jog, vertinant bendrą mūsų aikštynų padėtį, ji prastesnė nei patenkinama. Anot Švietimo skyriaus vedėjo, daugelį sporto aikštynų, ypač kaimuose, būtina tvarkyti, tačiau vis tik labiausiai remontas reikalingas Plungės „Saulės“ gimnazijos stadionui.
Apie skolas
Komitetas išklausė informaciją apie Plungės atviro jaunimo centro veiklą. Kaip sakė jo direktorė Simona Pargaliauskytė, centrui iš Savivaldybės biudžeto metams buvo skirti 27,1 tūkst. Lt, kurių užteko tik direktorės bei buhalterės atlyginimams, kanceliarinėms prekėms ir ryšiams plėtoti.
Anot S. Pargaliauskytės, įstaiga savo veiklą finansuoja iš įvairių projektų bei rėmėjų, tačiau šiuo metu yra skolinga 1 457 Lt (nuo vasario mėn.) už komunalines, apsaugos bei interneto paslaugas. „Nėra tokių projektų, iš kurių lėšų galėtų finansuoti tokias išlaidas“, – sakė centro direktorė. Dėl šios priežasties S. Pargaliauskytė prašė pakeisti centro statusą iš viešosios į biudžetinę įstaigą.
Komiteto nariai nutarė, kad įstaigos statuso keisti nereikia, geriau jau „padidinti eilutę“ – skirti centrui didesnį finansavimą.