Ši sąvoka gali turėti netgi kelias iš pirmo žvilgsnio gana skirtingas reikšmes. Tačiau šiomis dienomis viena iš jų vartojama gerokai dažniau, o antroji yra išlikusi tik praeities kontekste. Būtent seniau tai buvo pertvara tarp medinių namų ar jų dalių, kuri sulaikydavo ugnies plitimą. Dabar ugniasienė atlieka kažkiek panašią, bet kartu ir visai kitokią užduotį. Ji apsaugo kompiuterį arba visą kompiuterių tinklą nuo nepageidaujamų programų, kai kurių virusų ir kitų iš interneto atkeliaujančių atakų. Ji yra praktiškai visų operacinių sistemų sudedamoji dalis. Todėl veikia neretai vartotojams net nežinant ir nesigilinant į tokią papildomą apsaugą. Tačiau jos nematomas darbas yra labai svarbus. Ir leidžia sėkmingai naudotis kompiuteriu bei visomis jo programomis. Taip pat ir internete naršyti saugiai nebijant sulaukti kažkokių kenkėjiškų atakų, kurios vyksta nuolat ir pasiekia tiek paprastų vartotojų, tiek ir įmonių kompiuterius.
Kaip išjungti ugniasienę?
To daryti nerekomenduojama, kadangi taip gali būti prarasta kompiuterio apsauga. Net jeigu ir naudojate kažkokią papildomą šiam tikslui skirtą programą. Tačiau kartais to gali prireikti norint prieiti prie specifinių programų, kurias natūraliai ši apsauga blokuoja. Tokiu atveju kompiuterio ugniasienė paprasčiausiai gali būti išjungiama per nustatymus. Juose reikėtų ieškoti „Windows“ saugos skilties, kurie bus galima valdyti šios apsaugos veikimą. Per ten pat ją galima tiek išjungti, tiek ir įjungti. To taip pat labai svarbu nepamiršti padaryti, kadangi be apsaugos paliktas kompiuteris gali greitai susidurti su internete tykančiomis grėsmėmis. Ir būtent ši apsauga yra viena iš pagrindinių ir pirmųjų, kuri neleidžia pakenkti jūsų duomenims.
Ar didelė ugniasienės kaina?
Dažniausiai ji būna integruota operacinėje sistemoje, todėl atskirai šios apsaugos pirkti nėra būtina. Bent jau naudojant kompiuterį asmeniniais tikslais. Nors yra papildomų programų, kurios gali pasiūlyti analogišką funkciją tik su tam tikrai parametrais. Tačiau investuoti į tai nėra būtinybės. Tad ir papildomų išlaidų neturėtų būti. O toks aspektas daug aktualesnis yra įmonėms, kurios naudoja ne vieną kompiuterį, o visą jų tinklą. Tuomet jiems gali prireikti ir sudėtingesnės apsaugos. Kadangi būtent verslas yra pagrindinis internetinių grėsmių taikinys. Ir tai gana natūralu, nes ten saugoma gana svarbi ir kai kuriais atvejais netgi jautri informacija. O jai apsaugoti jau reikia ir atitinkamų resursų. Todėl gali būti naudojami ir gana individualūs sprendimai. Tuomet jau ir kaina jų bus pakankamai nemaža.
Sistemos, kurios apsaugo kiekvieną kompiuterį
Daugiausiai grėsmių tyko internete, tačiau atsiriboti nuo jo praktiškai neįmanoma. Todėl yra naudojamos įvairios apsaugos sistemos, kurios padeda išvengti ten esančių grėsmių. Viena iš pirmųjų yra internetinėse naršyklėse, kuri filtruoja informaciją ir tai, kas siunčiama į kompiuterį. Tuomet savo darbą atlieka ugniasienė, kuri labai svarbi ir gali padėti išvengti gana įvairių grėsmių. Kartu su ja kompiuteryje dažniausiai veikia ir antivirusinė sistema. Ji ne tik apsaugo įrenginį, bet ir gali neutralizuoti į jį patekusius virusus. Taip pat gali būti pašalinami ir galimai kenksmingi parsisiųsti dokumentai.