
Savaitgalį Marijampolės kultūros centre vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių sceninių liaudiškų šokių konkursinio festivalio „Aguonėlė“ pirmasis nacionalinis turas. Jame dėl geriausiųjų vardo varžėsi stipriausi šalies liaudiškų šokių kolektyvai.
Mažeikių choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Kauškutis“ šiame konkursiniame festivalyje ketvirtą kartą iš eilės pelnė laureato vardą.
Turi ilgametes tradicijas
Nuo 1976 m. Lietuvos nacionalinio kultūros centro (LNKC) rengiamas konkursinis festivalis „Aguonėlė“ – svarbiausias ir didžiausias vaikų ir moksleivių sceninių liaudies šokių festivalis Lietuvoje.
Konkursas pradedamas vietiniais turais, kurių laimėtojai keliauja į regionines atrankas, ir tik apie šimtą geriausiais regionuose pripažintų kolektyvų susitinka varžytis nacionaliniame ture.
Gegužės 10–11 d. Marijampolės kultūros centre vykusiame pirmajame nacionaliniame ture dėl laureato vardo varžėsi 17 geriausių, originaliausias menines programas parengusių šokių studijų iš Joniškio, Jurbarko, Kretingos, Mažeikių, Panevėžio, Plungės, Šakių, Šiaulių, Šilalės, Švenčionių, Utenos, Vilkaviškio.
Gegužės 17–18 d. konkursas tęsis Prienų kultūros ir laisvalaikio centre – čia varžysis vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupės.
Sušoko „Žolynų suktinį“
Mažeikiškiai „Kauškučio“ šokėjai savo programą „Žolynų suktinis“ šoko šeštadienį. Tiesioginę transliaciją buvo galima stebėti Lietuvos nacionalinio kultūros centro paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. Vaizdo įrašai iš „Aguonėlės“ išsaugoti paskyroje, todėl visi, kam įdomūs šokių studijų pasirodymai, gali bet kuriuo metu juos peržiūrėti.
Jautrios, šiltos, šokio, muzikos ir teatro pripildytos programos „Žolynų suktinis“ sumanytoja – „Kauškučio“ meno vadovė Jolanta Tendienė. Programą drauge kūrė ir būrys choreografų – Ramunė Zelbienė, Olga Gross, Danguolė Dapšytė, Eglė Vitkauskienė, Marius Naruta. Muzikinės programos dalies vadovas – Jonas Šopa, koncertmeisteriai Margarita Gedvilienė, Ingrida Jestromskienė, Zita Sukurienė. Kūrybinį sumanymą sustiprino bendradarbiavimas su režisiere FeicijaFeifere ir Vilniaus universiteto teatro aktorėmis.
Vertino šokius, sceninį įvaizdį
Konkursinio festivalio „Aguonėlė“ liaudiškų šokių studijų kategorijoje aukščiausiai įvertinti ir laureatais paskelbti trys kolektyvai: Mažeikių choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Kauškutis“, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos ir Juliaus Janonio gimnazijos liaudiškų šokių studija „Liuoksinis“ ir Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Suvartukas“.
I vietos laimėtojais tapo Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studija „Ratilėlis“, Šiaulių „Dainų“ progimnazijos liaudiškų šokių studija „Šermukšnėlė“ ir Utenos kultūros centro liaudiškų šokių studija „Vieversa“. Artistiškiausia konkurso šokėjų grupe pripažinta Plungės rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Žirginėliai“. Pagal nominaciją „Geriausia konkurso teminė programa“ apdovanota Vilkaviškio šokio mokyklos „Šokantys bateliai“ studija.
Išraiškingiausiai atliktais šokiais pripažinti „Siūlų kamuolėlis“ (Šakių rajono meno mokyklos liaudiškų šokių studija „Šakietukas“), „Ralio karvytės“ (Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos ir „Aušros“ gimnazijos šokių studija „Kibirkštėlė“), „Šokis su suolais“ (Šiaulių „Jovaro“ progimnazijos ir Didždvario gimnazijos vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Šėltinis“), „Tulyda Kabaldai“ (Utenos kultūros centro liaudiškų šokių studija „Vieversa“), „Jadvyga“ (Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų liaudiškų šokių studija „Diemedėlis“).
Nominacijos „Geriausias sceninis įvaizdis“ laimėtojais tapo Šiaulių „Dainų“ progimnazijos liaudiškų šokių studija „Šermukšnėlė“, Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studija „Ratilėlis“ ir Vilkaviškio kultūros centro vaikų ir jaunimo šokių studija „Vyželė“.
Kolektyvus vertino festivalį organizuojančio Lietuvos nacionalinio kultūros centro sudaryta profesionalų komisija. Atsižvelgta ne tik į techninį šokio atlikimą, bet ir į meninį vaizdą, programų kūrybiškumą.
„Dėkojame visiems konkurso „Aguonėlė“ dalyviams, dėkojame vadovams, kurie savo atsidavimu augina jaunuosius atlikėjus, ir tėveliams – už palaikymą bei tikėjimą. Visiems sėkmės, gražių pasirodymų, mažų ir didelių laimėjimų!“ – gerų žodžių dalyviams negaili konkurso organizatoriai, LNKC darbuotojų komanda.
Nuotr. iš LNKC archyvo