Alsėdžių gimnazijos 3g klasės mokinė Deimantė Tumkutė visai neseniai grįžo iš kelionės po Europą. Ši išvyka – tai didžiulė dovana Deimantei už įdėtas pastangas ir aktyvų dalyvavimą „Kengūros“ konkurse. Būtent šiame konkurse padedama anglų kalbos mokytojo Antano Vaitkevičiaus ji laimėjo „Auksinės kengūros“ titulą, o Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas pripažino ją tapus laureate. Garbingas laureato diplomas moksleivei įteiktas per Kovo 11-osios šventę dalyvaujant visiems gimnazistams.
Deimantė sutiko atsakyti į keletą klausimų.
– Papasakok keliais sakiniais, kas yra tas „Kengūros“ konkursas.
– „Kengūra“ – tarptautinis konkursas, atkeliavęs iš pačios Australijos. 1995 metais jis pasiekė ir Lietuvą bei tapo neįtikėtinai populiarus. Šio konkurso tikslas – skatinti įvairaus mokyklinio amžiaus vaikus tobulėti, domėtis, konkuruoti. Smagu tai, kad galima varžytis įvairiose srityse, pvz.: biologijos, matematikos, chemijos, kalbų ir kt.
– Kuris „Kengūros“ konkursas Tau patinka labiausiai?
– Aš dalyvavau anglų kalbos „Kengūroje“.
– Kaip sekėsi?
– Man pasisekė ne tik laimėti „Auksinės kengūros“ diplomą, su kuriuo patekau į lyderių turą, bet ir tapti laureate.
– Kuo skiriasi pats „Kengūros“ konkursas ir lyderių turas?
– Lyderių ture mano amžiaus grupei buvo skirtos trys užduotys. Iš jų galėjome pasirinkti ir atlikti vieną. Aš pasirinkau rašinį apie tai, kas, mano nuomone, geriau – patirtis, kurią gauname iš knygų, ar ta, kurią realiai išgyvename. Priėjau prie nuomonės, kad abi patirtys yra svarbios. Mes negalime išmokti važiuoti dviračiu apie tai perskaitę knygoje, taip pat negalime žinoti, kas yra skausmas, šaltis, liūdesys, kol to nepatiriame. Kita vertus, knygos duoda daug žinių apie praeities įvykius, pavyzdžiui, Antrojo pasaulinio karo mes patirti negalime, tačiau knygos suteikia galimybę sužinoti, įsivaizduoti.
– Kaip konkurso organizatoriai įvertina lyderių turo laureatus?
– Gegužės 1–4 dienomis Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas organizavo kelionę įvairių sričių „Kengūros“ nugalėtojams. Tarp jų patekau ir aš.
– Kas per kelionę įsiminė labiausiai?
– Aplankėme sostines Vieną ir Bratislavą, vaikščiojome su gidu, patys tyrinėjome šalį. Nors į kelionę vykau viena ir nieko nepažinojau, baimės neliko jau pirmomis valandomis, nes vaikai buvo labai draugiški, protingi, veiklūs. Kad greičiau prabėgtų laikas autobuse, sugalvojome susipažinimo žaidimų, kurie dar labiau pagyvino ir taip draugišką atmosferą. Manau, tai buvo labai vertinga patirtis ne tik dėl to, kad aplankiau šalis, bet ir dėl to, kad susidraugavau su puikiais mokiniais iš visos Lietuvos. Esu labai dėkinga Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondui už organizuotą kelionę konkurso lyderiams.
– Kas Tave labiausiai skatino ir padėjo pasiruošti šiam konkursui ir kelionei?
– Nuo pat pradžių mane labiausiai palaikė anglų kalbos mokytojas A. Vaitkevičius. Jis – ne tik puikus mokytojas, bet ir geras patarėjas, nepritrūkstantis kantrybės padedant man pasiruošti.
– Ko palinkėtum savo bendraamžiams, bijantiems ar nedrįstantiems dalyvauti panašiuose konkursuose?
– Man, kaip ir daugeliui kitų vaikų, atrodė, jog „Kengūra“ yra tiesiog pramoga, žinių pasitikrinimas už 2 eurus, nes žinant, kad Lietuvoje šiame konkurse kiekvienais metais dalyvauja per 60 000 mokinių, galimybė laimėti kažkokį prizą atrodo nelabai reali. Tačiau turint noro, žinių viskas įmanoma. Juk niekas nežino, kiek turi jėgų, kol jų neišbando!
– Laimėta kelionė jau buvo tarsi mažos atostogos, o kokie Tavo šios vasaros planai?
– Esu jaunoji šaulė, todėl kiekvienais metais dalyvauju įvairiose Šaulių sąjungos vasaros stovyklose. Na, o šiemet nusišypsojo laimė dalyvauti jaunųjų žurnalistų stovykloje Palangoje.
– Linkime Tau sėkmingos vasaros ir gražių laimėjimų ateityje.