Spalio 6-ąją Plungės kultūros centro parodų salė tiesiog lūžte lūžo nuo žmonių gausos. Jie susirinko ne šiaip sau – tądien buvo minimas Mykolo Oginskio meno mokyklos Dailės skyriaus įkūrimo 30 metų jubiliejus. Tad pasidžiaugti parodoje eksponuojamais kūriniais, pasidalyti prisiminimais atvyko ne tik esami, bet ir buvę mokiniai, jų artimieji, draugai, pažįstami.
Pirmoji susirinkusiuosius pasveikino Plungės kultūros centro tautodailės kuratorė Jolanta Miltenė. Ji ir priminė, kad 1988–1989 mokslo metais tuometinės muzikos mokyklos vadovės Genovaitės Žiobakienės iniciatyva buvo įkurtas Dailės skyrius, kuriame meninius sugebėjimus ugdė penkiolika vaikų. Pirmąsias meno pažinimo pamokas vedė Edvardas Narimantas ir Liudmila Palšiai. Vėliau pedagogų gretas papildė Silva Galvadiškytė, Audrius Jakubėnas, Živilė Meištininkienė, Valdas Simutis, Jonas Tiknius, Vilimas Ketvirtis, Algimantas Veselis, Lina Montvydaitė. Dabar skyriuje vaikus spalvų pasaulio paslapčių moko S. Galvadiškytė, Laima Danilevičienė, Ž. Meištininkienė, V. Simutis. Tad renginio vedėja juos ir pakvietė priimti sveikinimus jubiliejaus proga.
Pedagogams, buvusiems ir esamiems moksleiviams nesustoti ir toliau eiti kūrybos keliu linkėjo Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė Rita Urniežienė.
Šiemet Dailės skyriuje mokosi daugiau kaip 70 mokinių. Priimami vaikai nuo 7 metų. Vienerius metus trunka ankstyvojo ugdymo programa, trejus – pradinio, ketverius – pagrindinio. Baigusieji pagrindinio ugdymo programą gali gilinti žinias dvejų metų išplėstinio ugdymo programoje. Antrus metus užsiėmimai vyksta ir suaugusiesiems. Mokiniai supažindinami su klasikinėmis ir šiuolaikinėmis dailės šakomis. O dirbdami įvairia technika įgyja praktinių įgūdžių, ugdomas kūrybiškumas ir vaizduotė.
Įvairiose Mykolo Oginskio meno mokyklos erdvėse galima išvysti moksleivių darbų, nes nuolat rengiamos jų parodos. Tačiau, pasak J. Miltenės, Dailės skyriaus ugdytinių kūryba pasidžiaugti gali ne tik įstaigos bendruomenė, bet ir kitose vietose apsilankantys žmonės. Įgyvendinant edukacinius projektus kilnojamosios parodos eksponuojamos „Menų mugėje“ (Žemaičių dailės muziejuje), „Gyvuosiuose paveiksluose“ (Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje), Plungės rajono savivaldybėje, bibliotekoje, ligoninėje, Telšių parodų ir Plungės kultūros centro parodų salėse ir kt.
Per 30 metų susiformavo ir skyriaus tradicijos. Kasmet mokiniai ir pedagogai kuria ir konstruoja degančių skulptūrų kolekcijas, kuriomis prieš Užgavėnes papuošia mokyklos teritoriją, o per šią šventę jas sudegina.
Per šitiek metų laimėtas ne vienas laureato diplomas įvairiuose rajoniniuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Moksleiviai vyksta į vasaros plenerus, kur susipažįsta su naujomis vietomis, stebi, kaip keičiasi gamtos spalvos ir nuotaika ir pan. Skyrius su socialiniais partneriais sėkmingai įgyvendino ne vieną tęstinį vasaros plenerų projektą.
Per trisdešimt metų spalvų pasaulio paslaptys buvo atskleistos 219 mokinių, baigusių pagrindinę ugdymo programą. Daugelis jų pasirinko tolesnes dailės studijas. Nemažas būrys buvusių ugdytinių, baigusių aukštąsias dailės studijas, sėkmingai dirba kūrybinį darbą.
„Kiekvienas vaikas turi ugnelę, svarbu ją pastebėti ir uždegti“, – sveikindamas mokyklos bendruomenę skyriaus jubiliejaus proga kalbėjo meras Audrius Klišonis. Nepailsti ieškant kelių į mokinių širdis, atverti jiems dar nežinomą spalvų pasaulį, noro išmokti, pažinti ir kurti linkėjo Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis.
Gražių žodžių pedagogams negailėjo ir skyriaus įkūrėja, buvusi Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė G. Žiobakienė.
Išklausę sveikinimus, priėmę dovanas, jubiliatai ir kiti susirinkusieji apžiūrėjo dailės darbų parodą, sveikinosi su seniai matytais bendramoksliais, dalijosi prisiminimais.
Šią parodą plungiškiai ir miesto svečiai Plungės kultūros centre galės aplankyti iki spalio 28 dienos.