Keršto akcija, kuri planuota dar gruodžio 6-ąją, įvykdyta gruodžio 19-ąją – Savivaldybės tarybos posėdžio metu valdančioji koalicija pagaliau pasiekė, kad iš pareigų būtų atleistas valdžią „išdavusio“ LR Liberalų sąjūdžio atstovas Česlovas Kerpauskas, dirbęs Savivaldybės administracijos direktorės Astos Beierle Eigirdienės pavaduotoju.
„Plungė“ jau ne kartą rašė apie Savivaldybės taryboje vilnijusias revoliucines nuotaikas. LR Liberalų sąjūdžio atstovams – Audriui Misiūnui, Vytautui Jonučiui ir Romui Remėzai – palikus valdančiąją koaliciją ir perėjus opozicijos pusėn, jau „kvepėjo“ valdžios perversmu. Opozicijai pareiškus nepasitikėjimą Savivaldybės meru Albinu Klimu, slaptu balsavimu bandyta jį nuversti. Tačiau tai nepavyko – gavęs 13 saviškių palaikymą (iš 25 Savivaldybės tarybos narių), meras postą išsaugojo.
Maištingieji opozicionieriai akimirksniu sulaukė valdančiųjų atsako. Jau gruodžio 6-ąją vykusio neeilinio Savivaldybės tarybos posėdžio metu norėta atleisti Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoją Č. Kerpauską. Tačiau tada tai nepavyko, mat buvo tik mero teikimas, o Savivaldybės administracijos direktorės A. Beierle Eigirdienės, kuri tuo metu atostogavo, siūlymo – ne. Taigi pavaduotojo atleidimo klausimą teko atidėti.
Gruodžio 19-ąją vykusio Savivaldybės tarybos posėdžio metu meras A. Klimas pareiškė, kad Č. Kerpauską norima atleisti kaip praradusį Savivaldybės tarybos narių pasikėjimą. Vos išsakius klausimo esmę, posėdžiui pirmininkavęs vicemeras Mindaugas Jurčius pareiškė, kad pradedama slapto balsavimo
procedūra. Per ją visi tarybos nariai turi palikti posėdžio salę ir balsuoti kviečiami po vieną. Dar prieš išsiskirstant, opozicija vicemerui išsakė pretenzijas – kad šis apie balsavimą paskelbė, neatsižvelgęs į tai, jog buvo norinčiųjų šiuo klausimu pasisakyti.
Savivaldybės tarybos nariams išėjus į koridorių, buvo peržiūrėti elektroniniai duomenys ir nustatyta – politikai išties norėjo šiuo klausimu išsakyti savo nuomonę. Taigi visi vėl pakviesti į salę.
Pirmasis pasisakė opozicijos lyderis Audrius Klišonis: „Šią kadenciją iš Savivaldybės administracijos neatleistas nė vienas sabotažininkas, nė vienas pijokas. O Česlovas Kerpauskas atleidžiamas, nors nieko blogo nepadaręs, neturintis nuobaudų.“ A. Klišonio nuomone, šis klausimas pernelyg politizuotas. „Tai mero keršto akcija, o kerštas – saldus. Bet Kerpauskas dirbo grynai administracinį darbą, negi Savivaldybei nereikia darbštaus žmogaus?“ – klausė A. Klišonis.
Valdančiųjų pusėje esantis Robertas Endrikas buvo kitokios nuomonės. „Apie ką jūs čia kalbat? Tai juk – politinio pasitikėjo pareigybė. Kai partija traukiasi, privalo ir uodegas išsivesti. O Liberalų sąjūdis mums paliko ir uodegą, ir visą nemalonią Kerpausko atleidimo procedūrą. Tokiu atveju, manau, pavaduotojas turėjo pats atsistatydinti“, – kalbėjo R. Endrikas.
Č. Kerpausko partijos kolega A. Misiūnas šioje susiklosčiusioje situacijoje taip pat įžvelgė kerštą: „Česlovo partijos kolegos išdrįso stipriau pakritikuoti merą, jam už tai kertama galva. Kirskite tą galvą. Sėkmės jums!“
Po pasisakymų politikai pakartotinai paprašyti palikti posėdžių salę – surengtas slaptas balsavimas. Suskaičiavus rezultatus, išlindo įdomus faktas – už tai, kad Č. Kerpauskas būtų atleistas iš pareigų, balsavo… 14 Savivaldybės tarybos narių. Kadangi valdančiojoje koalicijoje yra tik 13, vadinasi, atsirado Judas. Peršasi išvada, kad Č. Kerpausko atleidimas buvo aktualus ir vienam iš opozicionierių. Tik klausimas – kuriam?
Išgirdęs, kad yra atleistas, Č. Kerpauskas durimis netrankė. Stojęs prie mikrofono, jis apgailestavo dėl tokios jo darbo kadencijos baigties ir nuoširdžiai padėkojo visiems, su kuriais per tuos metus teko dirbti, bendradarbiauti. „Tikiu, kad iš prigimties visi esame geri. Bet kartais aplinkybės mus priverčia užsidėti kaukes, pasirinkti kažkokią poziciją“, – kalbėjo atleistasis pavaduotojas.
Išeinant iš darbo, jam sumokėtas atlyginimas, išmoka už nepanaudotas atostogas ir dviejų mėnesių algos dydžio išeitinė kompensacija. Beje, sklinda kalbos, kad bedarbiu Č. Kerpauskas neliks – esą jis geras gamybininkas, tad išskėstomis rankomis laukiamas įmonėje, kurioje dirbo prieš tapdamas Savivaldybės klerku.