Kiekvienas, kreipdamasis į gydytojus, tikisi, kad jam bus suteikta visa reikiama pagalba ir baigęs gydymą su medikais atsisveikins jausdamas jiems didžiausią padėką, bet… taip būna ne visada. Į redakciją užsukęs plungiškis Vytautas Petrikas turėjo priekaištų jo sutuoktinę operavusiam Plungės ligoninės chirurgui Kasparui Gyliui. Vyro žodžiais tariant, jei ne kito chirurgo ištaisyta padaryta klaida, nežinia, kuo viskas būtų pasibaigę. Tačiau ir čia ne didžiausia problema. Plungiškis skundėsi, kad suklydęs gydytojas neparodė nė mažiausio apgailestavimo, nesiteikė atsiprašyti.
V. Petrikas pasakojo, kad žmona nepakeliamus pilvo skausmus pajuto kovo 4-ąją. Per naktį prasikankinusią moterį sutuoktinis ryte nuvežė į Plungės ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių. Ten kelias valandas jai buvo leidžiami vaistai, bandoma numalšinti skausmą, tikėtasi, kad būklė pagerės. Galiausiai apie 15 valandą moteris išvežta operuoti.
„Padarė operaciją. Stebėjo vieną, antrą, trečią dieną, o mano žmonai akys lipa ant kaktos, visas žarnynas „užtemptas“. Gydytojas nereaguoja, vaikšto po koridorių, ir tiek“, – piktinosi vyras. Jo žodžiais tariant, sutuoktinė po operacijos kankinosi keturias dienas, t. y. iki kovo 9 dienos, kai atvažiavo budintis chirurgas iš Klaipėdos Donatas Černiauskas.
„Tas gydytojas vertas didžiulės padėkos. Toks rūpestingas žmogus, matė, kad mano žmona eina iš proto, tai ėmėsi iniciatyvos. Kelis kartus peršvietė, kelis kartus pažiūrėjo, įsitikino ir dvi valandas operaciją darė“, – pagyrų negailėjo medikui V. Petrikas.
Tiesa, ir po antros operacijos moteriai pagerėjo ne iškart, tad sunerimęs vyras kreipėsi į ligoninės direktorių Remigijų Mažeiką. „Sakiau, kad jei iki antradienio, kovo 12 d., žmonos būklė nepagerės, vešiu į Klaipėdą. Direktorius ramino, jog viskas bus gerai. Skambino K. Gyliui ir kartojo: „Stebime, žiūrime ir žiūrėsime, kas bus“, – pasakojo plungiškis.
Visa laimė, kad po kelių dienų moters būklė pagerėjo ir ji jau yra namuose. Atrodo, rimtų pasekmių išvengta, tad ir nurimti būtų galima, tačiau V. Petrikui apmaudžiausia, kad, jo manymu, klaidą padaręs medikas net neatsiprašė.
„Kai nuėjau pas direktorių dėl pirmos operacijos, paklausiau: „Kodėl jis, padaręs tokias klaidas, net neatsiprašė?“ Direktorius tik kartojo, kad taip būna, pasitaiko visokių klaidų. Žmonai buvo didžiulis stresas, kai pasakė, jog reikalinga antra operacija. Net tą dieną, kai atvažiavau žmonos vežtis, K. Gylys į mane nė žiūrėti nežiūrėjo. Būtų viskas užsimiršę, jei būtų atsiprašęs. Jaunas žmogus, bet trūksta žmogiškumo. Na, ir kas, kad esi jaunas daktaras, baigęs mokslus, bet atsiprašyk. Jei aš klaidą padarau, aš atsiprašau. Nereikia būti tokiam „mandriam“ vien dėl to, kad esi gydytojas“, – savo pastabas išsakė V. Petrikas.
Atsisveikindami V. Petriko paklausėme, ar pyktis atlėgs ir nuoskaudos praeis, jei gydytojas ar ligoninės vadovybė asmeniškai paskambins ir atsiprašys? „Laikas praėjo, reikėjo tą padaryti iš karto. Juk iš pradžių visi galvojame, kad visi daktarai geri, bet susidūręs su tuo, kad prieš tave atsistoja mirtis, daugiau gyvenime pas tokį gydytoją neisi“, – kategoriškai buvo nusiteikęs vyras.
Komentaro paprašėme Plungės ligoninės direktoriaus R. Mažeikos ir gydytojo K. Gylio.
Gydytojo atsakyme rašoma, kad po operacijos moteris nurodė savijautos pagerėjimą, jai duota valgyti. Išlikęs pilvo pūtimas įvertintas kaip dinaminis žarnyno nepraeinamumas, kuris paprastai trunka 2–3 paras po operacijos. Pažymėta ir tai, kad su tokiais simptomais susiduria iki 50 proc. pacientų. Atsakyme neneigiama, kad dar vieną sąaugą per pakartotinę operaciją atidalijo chirurgas D. Černiauskas. Beje, pažymėta ir tai, kad sprendimą dėl antros operacijos chirurgas priėmė tik praėjus 12 valandų nuo savo budėjimo pradžios.
Pasak K. Gylio, jis komunikavo su paciente apie gydymo eigą, tačiau niekas iš namiškių į jį nesikreipė. „Išanalizavę ligos istoriją, paneigiame pacientės vyro teiginius – gydant ligonę klaidų nepadaryta“, – teigė chirurgas.
„Abu gydytojai chirurgai, operavę pacientę, yra aukščiausio profesionalumo ir kompetencijos. Ligoninės vadovybė užtikrina, kad turint tokius chirurgus mūsų pacientai gali būti saugūs, chirurginė pagalba bus suteikta analogiška kaip ir didžiosiose ligoninėse“, – komentavo Plungės ligoninės direktorius.