Lietuvoje tikra žiema. Mėgstu, kai spaudžia nedidelis šaltukas, o po kojomis girgžda sniegas. Tik tada, kai pūga pradeda maišyti žemę su dangumi, imu galvoti apie šiltus kraštus, palmes, smėlį ir nerealaus žydrumo vandenį. Šiųmetė žiema man dar visai neįkyrėjo, o ir kiek čia jos belikę (dar du atlyginimai, ir jau pavasaris). Todėl visiškai nepavydžiu lietuviškoms žvaigždutėms, viešai besigiriančioms, kad pasišildyti buvo nulėkusios į Balį, Portugaliją, Kretą ar Jungtinius Arabų Emyratus.
O štai į Dakaro ralio dalyvius žiūriu su baltu pavydu. Vakarais akylai stebiu reportažus iš Peru. Stebina ralio dalyvių noras nerti į, rodos, niekada nesibaigiančius smėlynus, o išnėrus iš jų džiaugtis įveiktomis trasomis. Neliūdėti, jeigu nepasisekė užimti geresnės pozicijos, nenuleisti rankų dėl nuolat griūvančios technikos. Dakaro ralio dalyviai – tarsi nenugalimi nuotykių ieškotojai, transformeriai smėlio nušvitrintais veidais, kurių akys pasakojant apie įveiktą ruožą spinduliuoja nepaprastą energiją net tada, kai kojos linksta iš nuovargio.
Žavi mane žmonės, turintys įdomių pomėgių ir mokantys visa širdimi jiems atsiduoti.
Žiūrėdama į juos galvoju, kad kiekvienam mūsų reikalingas savas gyvenimo „dakaras“, kad išbandytume, ko esame verti, kad kluptume ir atsikeltume vis stipresni ir labiau savimi pasitikintys. Bet bekraštė dykuma vilioja ne kiekvieną – juk taip saugu tūnoti savo įprastoje komforto zonoje ir žiūrėti, kaip ramiai pro šalį teka gyvenimas.
Klampiuose karjeros smėlynuose dabar atsidūrė Didžiosios Britanijos lyderė Theresa May. Antradienio vakarą ministrę pirmininkę ištiko didžiausias pralaimėjimas parlamente, kokį tik yra patyrusi. Didžiosios Britanijos parlamentas 432 balsais prieš 202 atmetė „Brexit“ sutartį su Europos Sąjunga, kurią T. May vadovaujama vyriausybė 2018 metais buvo suderinusi su ES vadovybe.
Pasaulio spauda mirgėte mirga komentarais apie balsavimą. „T. May sutartis ne tik buvo atmesta. Buvo sunaikintas jos planas. Ir tai padarė jos kritikai, kurie net nesutaria tarpusavyje. Netgi ministrės pirmininkės rėmėjai esą sutinka, kad vyriausybė padarė daug klaidų. Šis platus nepritarimas yra T. May košmaras – nesibaigiantis blogas sapnas“, – situaciją komentuoja BBC.
Po tokio parlamento sprendimo Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos tolesnė strategija atsidūrė nežinioje. Kokiu keliu iš lakių sandraugos smėlynų Didžiosios Britanijos politikai išves savo šalį, dar neaišku. Kalbama, kad keliai yra trys – „Brexit“ nukėlimas, kito referendumo organizavimas arba pasitraukimas be jokios sutarties.