Plungės odontologijos klinikoje „Sanus“ teikiamų paslaugų sąrašas išties ilgas – nuo dantų ir burnos apžiūros, anamnezės surinkimo, gydymo plano sudarymo iki sudėtingų chirurginių intervencijų ir moderniausių implantacijos procedūrų.
Kas sukelia dantenų ligas?
Jei žmogus nekokybiškai ar nepakankamai dažnai valo dantis, dantenų vagelėse ir ant dantų paviršiaus kaupiasi minkštos apnašos, kuriose atsiranda bakterijų. Kai apnašos laiku nepašalinamos, dantenos tinsta, pradeda kraujuoti. Periodontologai įspėja: tai yra pirmieji gingivito, dantenų uždegimo, simptomai. Vėliau nepašalintos apnašos ima kietėti dėl seilėse esančių mineralų poveikio ir virsta dantų akmenimis.
Akmenys susidaro ne tik virš dantenų, bet ir po jomis. Dėl to sutrinka dantenų kraujotaka, suardomas periodonto raištis, o tarp dantenų ir danties atsiranda plyšys – „dantenų kišenė“.
Laikui bėgant, uždegimas plinta, apima ne tik dantenas, bet ir žandikaulio kaulą, kuris ima tirpti. Taip gingivitas virsta periodontitu.
Periodontitas – įsisenėjęs apydančio uždegimas
Periodontitas, įsisenėjęs apydančio uždegimas, pažeidžia ne tik dantenas, bet ir patį kaulą, kuris laiko dantų šaknis, bei periodonto raištį.
Jei periodontitas negydomas, kaulas tirpsta tol, kol dantis pradeda pernelyg judėti, ir išgydyti ligą galima tik dantį pašalinus.
Periodonto ligos gali atsirasti ir dėl kitų burnos ertmės problemų: netaisyklingos pavienių dantų padėties ar išsidėstymo, netaisyklingo sąkandžio.
Periodontito simptomai: kraujuojančios dantenos, blogas kvapas iš burnos, paslankūs, judantys, jautrūs dantys.
Dantų protezavimas
Dantų protezavimas naudojamas atkuriant prarastus dantis, restauruojant nuskilusius dantis, sustiprinant nusilpusius, trapius ar negyvus dantis, gerinant estetinį dantų vaizdą.
Visai nepagrįstai žodis „protezai“ dažnai gąsdina žmones ir asocijuojasi su „dantimis stiklinėje“. Šiuolaikinius dantų atkūrimo būdus labiau tiktų vadinti ne protezavimu, o restauravimu. Šiandien prarastus dantis gali pakeisti nuolatiniai, patvarūs, patogūs ir puikiai atrodantys dirbtiniai dantys, kuriais 100 proc. atkuriama kramtymo funkcija. Su jais žmogus gali vėl valgyti mėgstamą maistą ir plačiai šypsotis. O silpnus, patamsėjusius dantis galima sustiprinti ir apsaugoti nuo dėvėjimosi ar nuskilimo keramikos laminatėmis, kurios nesiskirs nuo likusių dantų ar net padės sukurti nuostabią šypseną.
Kodėl būtina atkurti prarastus dantis?
Dantis, nors ir mažas, yra labai svarbus mūsų organas. Dantų netekimas gali lemti įvairias sveikatos ir psichologines problemas: sunku atsikąsti ar sukramtyti maistą, patiriamas pasikartojantis diskomfortas, valgymas virsta varginančia prievole, nekokybiškai sukramtytas maistas gali sukelti virškinimo sutrikimų.
Estetinis dantų plombavimas
Visos šiuolaikinės odontologijos plombavimo procedūros atliekamos paisant estetikos – nesvarbu, ar plombuojami šypseną puošiantys priekiniai, ar mažiau matomi šoniniai (krūminiai) dantys. Estetinio plombavimo metu atkuriami dėl ėduonies, senos plombos pažeisti dantų audiniai, taip pat koreguojama dantų forma, spalva.
Estetiškai plombuojant galima atkurti nudilusius, nusidėvėjusius dantų paviršius, panaikinti tarpus tarp dantų, pakoreguoti dantų nelygumus, pakeisti dantų formą, spalvą, atkurti nuskilusius ar ėduonies pažeistus dantis.
Dantų implantai
Dantų implantai – patikimiausia ir ilgaamžiškiausia šiuolaikinė prarastų dantų atkūrimo technologija. Jei implantai yra tinkamai ir reguliariai prižiūrimi, jie laikys visą gyvenimą. Tik su jais įmanoma atkurti visą dantį nuo šaknies iki vainiko, nes kiti metodai, pavyzdžiui, protezavimas, gali atkurti tik danties vainiką, t. y. matomą danties dalį virš dantenų.
Jei prireikė odontologijos paslaugų, Jums padės klinika „Sanus“, įsikūrusi Plungėje, J. Tumo-Vaižganto g. 34. Registruotis telefonais: 8 611 15551, (8 448) 50000. Darbo laikas: I–V nuo 8 iki 19 val.
Užs. Nr. S-406